Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
\- MAJSTERKOWANIE
\- REMONT I NAPRAWA
\- OGRÓD
\- INNE
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić choinkę z makaronu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb?
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
| od 1 do 30 | następne | wszystkie ( 128 ) |
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę?
Dodany: 2014-12-30 08:05:49  w temacie - 2 komentarzy
 Jak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Trafiłeś na śrubę, która nie chce się dać odkręcić? Próbowałeś już wszystkich kluczy, wypowiadając przy tym niezliczoną ilość „magicznych” zaklęć i dalej nic? Sprawdźmy jakie jeszcze masz możliwości. Odpowiedni klucz Do odkręcania zapieczonych śrub należy używać kluczy nasadowych lub ewentualnie oczkowych. Wiadomo, klucz płaski, który opiera się na śrubie w dwóch miejscach łatwiej się z niej ześlizguje. Po kilku takich omsknięciach z łebka można zrobić okrąg, a wtedy już żadnym kluczem jej nie złapiemy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji?
Dodany: 2014-12-28 07:43:47
 Jak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Na chodniku przy Twojej posesji zalega śnieg? Nic to, przecież to nie Twoja własność, nie masz zamiaru go odśnieżać. Błąd. Możesz za to dostać mandat, a co gorsza, jeśli ktoś się poślizgnie i połamie sobie nogę, to będzie mógł żądać od Ciebie odszkodowania za poniesione straty i uszczerbek na zdrowiu. Tylko jak określić, którym chodnikiem powinieneś się opiekować, a którym już nie? I w jaki sposób odśnieżać, aby uniknąć kary? Sprawdźmy, co o tym mówią przepisy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić choinkę z makaronu?
Dodany: 2014-12-22 07:37:21
 Jak zrobić choinkę z makaronu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić choinkę z makaronu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Szukasz nietypowej ozdoby na święta? W takim razie przygotuj makaron i zrób sobie z niego choinkę! Co prawda wykonanie ozdoby zajmie trochę czasu, ale kto powiedział, że musimy ją robić sami? Zajmijmy tym dzieci. W ten sposób one poczują się ważne, bo będą, tak jak dorośli, brały udział w przygotowaniach do świąt, a my będziemy mieć spokój podczas sprzątania i gotowania wigilijnych smakołyków. Potrzebne rzeczy - makaron (najlepiej penne, ale można też pobawić się z innymi rodzajami) - klej („na ciepło”, „butapren” albo jakiś inny uniwersalny) - kilka kartek - nożyczki - małe ozdoby choinkowe (małe bombki, koraliki, brokat itp. ) Choinka ładnie będzie wyglądać, kiedy pomalujemy ją na zielono, srebrno lub złoto.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych?
Dodany: 2014-12-18 05:48:06
 Jak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Za kilka dni wigilia Bożego Narodzenia. Aby lepiej wczuć się w klimat zbliżających się świąt, proponujemy wykonać prostą ozdobę, którą z powodzeniem można powiesić na drzwiach wejściowych, jak również ustawić na świątecznym stole. Jej wykonanie jest niezwykle proste, a efekt końcowy ucieszy każde oko. Tak więc wybieramy się na spacer i kolekcjonujemy potrzebne rzeczy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb?
Dodany: 2014-12-04 08:30:07
 Jak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Twój grzejnik nie grzeje, mimo iż termostat jest maksymalnie odkręcony? A może właśnie grzeje zbyt mocno i nie sposób go zakręcić gałką zaworu? A może przez przypadek termostat został uszkodzony i musisz wymienić go na nowy? Spokojnie, z tymi problemami sam sobie łatwo poradzisz. Wcale nie trzeba wzywać żadnego hydraulika, ani pana Stasia „złotą rączkę”, wystarczy zaopatrzyć się w klucz francuski lub żabkę i samemu wziąć do naprawy. Nie znasz się na takich sprawach? To zaraz się poznasz. Wymiana głowicy termostatu jest prosta jak namówienie kolegi na jedno małe przy dobrym meczu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić musujące kule do kąpieli?
Dodany: 2014-12-02 08:01:33
Masz dzieci, które nie bardzo garną się do kąpieli? A może sama chcesz spędzić relaksujące chwile w wannie pełnej wody? W takim razie zrób sobie musujące kule! Dzięki nim zachęcisz swoich podopiecznych do częstszego mycia, a kiedy użyjesz ich sama, to poczujesz błogie odprężenie. Ponadto Twoja skóra stanie się przyjemna w dotyku i odpowiednio nawilżona. Tyle dobrego, a tak niewiele przy tym pracy. Naprawdę warto!

Najprostsze kule

Potrzebujesz: - 200 g sody oczyszczonej - 100 g kwasku cytrynowego - kilka kropel olejku eterycznego albo zapachu do ciasta - odrobina ulubionego balsamu - jako dodatek można użyć np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić rogale na święto świętego Marcina?
Dodany: 2014-11-10 08:02:39
 Jak zrobić rogale na święto świętego Marcina? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić rogale na święto świętego Marcina? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Rogale Świętomarcińskie to wypiek, w pewnym stopniu, przypominający zawijany makowiec. Jest niezwykle popularny w Poznaniu i jego okolicach, choć trzeba przyznać, że coraz częściej zaczynają po niego sięgać również mieszkańcy pozostałych rejonów Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ w smaku nie ma sobie równych. A skoro zbliża się 11 listopada – dzień św.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak palić w piecu oszczędnie i ekologicznie?
Dodany: 2014-11-06 07:18:11  w temacie - 1 komentarzy
 Jak palić w piecu oszczędnie i ekologicznie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak palić w piecu oszczędnie i ekologicznie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ogrzewasz mieszkanie paląc w kotle? Zużywasz przy tym nadmierne ilości węgla lub drewna, a podczas palenia cała okolica pokrywa się gęstym dymem z Twojego komina? To nie dziwne, jeśli posiadasz piec górnego spalania, a takich jest obecnie najwięcej, i rozpalasz w nim ogień tradycyjnie, czyli od dołu. Jeżeli zmienisz swoje przyzwyczajenia i zaczniesz rozpalać wkład od góry, to zużycie węgla spadnie nawet o 1/4, a drewna być może jeszcze więcej. Wystarczy zastosować się do kilku poniższych rad. Rozpalanie od dołu Przy tradycyjnym rozpalaniu w piecu, czyli ułożeniu rozpałki na spodzie, zakrycie jej drewnem i późniejszym dodawaniu na wierzch kolejnych porcji węgla, opał znajdujący się na wierzchu, zanim zajmie się ogniem, będzie się osuszał wydzielając parę wodną i gazy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę?
Dodany: 2014-11-04 07:03:04
 Jak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Masz rośliny doniczkowe, których na zimę nie zabierasz do domu? W takim razie powinieneś zadbać o to, by dobrze zniosły nawet największe mrozy. To bardzo ważne, dużo ważniejsze niż okrywanie roślin ogrodowych, bo tamte mają korzenie głęboko pod ziemią i są chronione sporą warstwą gleby. Tymczasem korzenie roślin doniczkowych znajdują się zaraz za cienką ścianką pojemnika i o przemarznięcie nietrudno. A wiadomo – przemarznięcie korzeni, to dla rośliny niemal pewna śmierć.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uprawiać czosnek?
Dodany: 2014-10-25 07:47:11
Czosnek znany jest ze swoich zdrowotnych właściwości. Działa jak naturalny antybiotyk, pomaga m. in. w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych oraz górnych dróg oddechowych, zwalcza bakterie, obniża poziom złego cholesterolu, reguluje ciśnienie tętnicze, a także zawiera wiele witamin i pierwiastków, które odżywiają organizm.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się muszek owocówek?
Dodany: 2014-09-13 07:05:18
 Jak pozbyć się muszek owocówek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się muszek owocówek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie gryzą, nie bzyczą, raczej nie szkodzą, ale jednak się naprzykrzają. Wystarczy kawałek dojrzałego owocu, kanapka z dżemem lub szklanka z winem i w ciągu jednej doby możemy mieć ich w domu całą plagę. O czym mowa? O muszkach owocówkach. O tych małych owadach, które - można by przysiąc - biorą się znikąd.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić podgrzewacz solarny z pudełka po pizzy?
Dodany: 2014-06-15 06:58:09
 Jak zrobić podgrzewacz solarny z pudełka po pizzy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić podgrzewacz solarny z pudełka po pizzy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Czy wiesz, że pudełko po pizzy może być całkiem niezłym zamiennikiem kuchenki mikrofalowej? I to takim zamiennikiem, który do pracy nie potrzebuje prądu z gniazdka sieciowego, a jedynie promieni słonecznych. O te w lecie nie trudno, a więc warto je wykorzystać do darmowego podgrzewania różnych potraw.

Potrzebujesz

- opakowania po pizzy lub inne kartonowe pudełko - folia aluminiowa (tzw. złotko) - folia spożywcza - arkusz czarnego papieru - nożyczki - klej

Jak zrobić

W pokrywie pudełka po pizzy robimy trzy nacięcia, tak by powstała nam klapka identyczna jak na pierwszym zdjęciu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak założyć ogród... na balkonie?
Dodany: 2014-05-24 07:13:02
 Jak założyć ogród... na balkonie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak założyć ogród... na balkonie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Marzą Ci się własnoręcznie wyhodowane i pięknie pachnące pomidory, uśmiechające się do słońca poziomki, jędrne cukinie albo soczyste śliwki, ale nie masz własnego ogródka? A cóż to za problem? Wystarczy, że posiadasz balkon lub niewielki taras i każdego roku będziesz mógł spożywać takie rarytasy! Mało tego – balkonowy ogródek ma tę przewagę nad swoim działkowym odpowiednikiem, że mamy go na miejscu i nawet jak zachorujemy, to nie będzie problemu, żeby zaopiekować się roślinami. Poza tym praktycznie nie musimy go plewić, a mina sąsiada, gdy zobaczy, że Twoja loggia porośnięta jest warzywami i owocami, a u niego dogorywają jeno popularne pelargonie – bezcenna. Zimnych ogrodników już za nami, wiec nie ma na co zwlekać! Kupujemy sadzonki (na wysiew już za późno, ponieważ trzeba to robić na początku wiosny) i bierzemy się do roboty, by jeszcze w tym roku zbierać pierwsze plony. Rozsadę dostaniemy w centrach ogrodniczych, przez Internet lub na targowiskach.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak samemu wyhodować ananasa?
Dodany: 2014-05-20 07:01:00
 Jak samemu wyhodować ananasa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak samemu wyhodować ananasa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Lubisz ananasy? A czy wiesz, że można je samodzielnie wyhodować we własnym domu? Co prawda jest to roślina ciepłolubna i w naszym klimacie zaraz by obumarła, jednak daje plony, jeśli będziemy ją trzymać w mieszkaniu. Do rozpoczęcia uprawy potrzebujemy zestawu startowego składającego się z: - ananasa (zwykłego ze sklepu) - doniczki (około 20 cm średnicy) - podłoża (może to być nawet uniwersalna ziemia do kwiatów, ważne by była żyzna, czyli dobrej jakości; niektórzy zalecają ją lekko zakwasić dodając garść torfu na 10 garści zwykłej ziemi) Ananas Kupując ananas z myślą o dalszej uprawie, warto wybrać najdorodniejszy okaz. Jego liście powinny być żywe i zielone, zwłaszcza w części środkowej (jak na zdjęciu), a sam owoc musi być dojrzały. Wszelkie oznaki pleśni lub nadgnicia mogą sprawić, że nie uda nam się rośliny ukorzenić.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon?
Dodany: 2014-05-14 07:01:47
 Jak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Telefony, smartfony i inne tego typu urządzenia do sprawnego działania potrzebują energii. Kiedy ich akumulatory się wyczerpią, najczęściej podłączamy je do gniazdka elektrycznego, aby z powrotem się naładowały. A ponieważ kabelki od ładowarek są dość krótkie, to komórkę, czy też inne sprzęty, kładziemy wtedy na podłodze. Niestety w takich sytuacjach o wypadek nietrudno.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak upiększyć doniczkę z kwiatami?
Dodany: 2014-05-02 07:19:11
 Jak upiększyć doniczkę z kwiatami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak upiększyć doniczkę z kwiatami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Plastikowe doniczki na kwiatki nie prezentują się zbyt okazale, z kolei te ozdobne bywają niekiedy bardzo drogie. Ale wystarczy trochę inwencji twórczej i nawet kawałek butelki PET da się zamienić w naprawdę ładny i ciekawy pojemnika na różne roślinki. Podpowiadamy jak tego dokonać na kilka sposobów. Sposób pierwszy Doniczkę można zrobić samemu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przygotować pojemniki na różne produkty?
Dodany: 2014-04-22 07:31:29
 Jak przygotować pojemniki na różne produkty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak przygotować pojemniki na różne produkty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ryż, mąka, kasza, cukier, makaron, płatki, soczewica, mak, ziarna i inne tego typu produkty żywnościowe zazwyczaj przechowujemy w opakowaniach, w których zostały zakupione. Jeżeli nie zostały one otworzone, to nie ma w tym nic złego, ale po rozpieczętowaniu, warto nieużytą część przełożyć do szczelnie zamykanego pojemnika. Dzięki temu nie złapią wilgoci, która może doprowadzić do pojawienia się na nich niebezpiecznych dla zdrowia pleśni, nie zakurzą się, a także nie zalęgną się w nich żadne mole spożywcze, wołki zbożowe, mkliki mączne oraz pozostałe szkodniki, mogące pojawić się w kuchni. Pojemniki mogą być zarówno metalowe, plastikowe jak i szklane.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prostą wędzarnię?
Dodany: 2014-04-02 07:32:16
 Jak zrobić prostą wędzarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prostą wędzarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Coraz trudniej o wędliny w prawdziwego zdarzenia. Większość z nich pełna jest wody, zagęszczaczy, mięsa najgorszej jakości, a nawet zdarzają się produkty wypełnione chociażby solą drogową. Dlatego warto zająć się wyrobem kiełbas i szynek na własny użytek, a później uwędzić je w przydomowej wędzarni. Będą zdrowsze, smaczniejsze i dużo tańsze niż ich sklepowe odpowiedniki.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić miotłę z gałązek brzozy?
Dodany: 2014-03-19 07:05:20
 Jak zrobić miotłę z gałązek brzozy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić miotłę z gałązek brzozy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Miotły z witek wierzbowych były niegdyś bardzo popularne. Każdy mógł zrobić sobie własną, bo składały się z ogólnie dostępnych i nic nie kosztujących komponentów, a przy tym służyły przez długie lata. Najlepiej nadawały się do zamiatania podwórka, ale z powodzeniem stosowano je także w izbach i innych pomieszczeniach gospodarczych. Obecnie raczej się już o nich nie pamięta, gdyż o wiele łatwiej pójść do sklepu i kupić gotową zmiotkę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zbudować wiatę samochodową?
Dodany: 2014-03-18 12:11:21
 Jak zbudować wiatę samochodową? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zbudować wiatę samochodową? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wiaty z drewna zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. W krótkich słowach opiszemy, jak zbudować taką wiatę samemu. 1. Przygotowanie gruntu.
Temat założony przez: tomaszsz    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oszczędzać wodę?
Dodany: 2014-03-07 07:02:40
 Jak oszczędzać wodę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak oszczędzać wodę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Dzisiaj kolejna część porad dotyczących oszczędzania. Tym razem skupimy się na wodzie w każdym domu. Spróbujemy obniżyć liczbę zużytych litrów, co będzie zachowaniem zgodnym z głównymi zasadami ekologii, a przy okazji pozwoli nam zatrzymać w portfelu kilka złotych. Wbrew pozorom racjonalne korzystanie z wody pitnej wcale nie oznacza kąpania się raz do roku, bo wystarczy jedynie zmienić kilka swoich złych przyzwyczajeń bez konieczności obniżania jakości życia.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przygotować trawnik do nowego sezonu?
Dodany: 2014-03-01 07:24:02
 Jak przygotować trawnik do nowego sezonu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak przygotować trawnik do nowego sezonu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Kiedy zima się kończy, topnieją ostatnie śniegi i nie ma już nocnych przymrozków, to najlepszy okres do zabrania się za pierwsze wiosenne porządki na działkach. Najczęściej przygotowujemy wtedy grządki do wysiewu, przycinamy gałęzie drzewek i rozpoczynamy walkę z budzącymi się do życia szkodnikami. Natomiast całkowicie zapominamy o trawnikach. A szkoda, bo one również wymagają pielęgnacji i poświęcenie im kilku minut pozwoli nam cieszyć się żywą, piękną zielenią pod stopami, aż do samej zimy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domek (hotel) dla pożytecznych owadów?
Dodany: 2014-02-25 07:30:34
 Jak zrobić domek (hotel) dla pożytecznych owadów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domek (hotel) dla pożytecznych owadów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Na pytanie: Jakie znasz pożyteczne owady? Zapewne wielu z nas odpowie, że pszczołę miodną… biedronkę… być może trzmiela… i na tym raczej skończy się wymienianie. O wiele dłuższa będzie lista tych, które dają się nam we znaki, bo jednym tchem możemy wymienić, między innymi: komara, meszki, mszyce, pchły, wszy, pluskwy, stonkę ziemniaczaną, wołka zbożowego, korniki oraz sporo innych. I to pewnie dlatego, że znamy dużo więcej owadów szkodliwych mamy o nich tak złe zdanie. A przecież istnieje jeszcze spora grupa owadów pożytecznych, oprócz wymienionych wcześniej, o których nie zawsze pamiętamy, a które pomagają niejednemu ogrodnikowi, jak chociażby: pszczoły samotnice, co prawda niedające miodu, ale za to zapylające większą ilość kwiatów niż ich miodne siostry, inne błonkówki, złotooki, skorki, bzygi, ważki, chrząszcze, które żywią się mszycami, przędziorkami, komarami i innymi szkodnikami.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać suwmiarki?
Dodany: 2014-02-19 07:29:10
 Jak używać suwmiarki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak używać suwmiarki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Suwmiarka, to przyrząd, dzięki któremu możemy zmierzyć szerokość zewnętrzną i wewnętrzną badanego obiektu, a także jego głębokość lub rozstaw kilku części od siebie. Dokładność pomiaru może wynosić 0,1 mm, 0,05 mm, 0,02 mm albo 0,01 mm, w zależności od rodzaju suwmiarki. Najdokładniejsze będą te elektroniczne, jednakże używając ich należy zachować ostrożność, gdyż przy słabszych bateriach lub mocnym już wyeksploatowaniu, mogą nieco oszukiwać. Dlatego lepsze wydają się być tradycyjne mierniki, które będą działać, aż sami ich przypadkiem nie zniszczymy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć koszt energii zużytej przez różne urządzenia?
Dodany: 2014-02-17 07:35:41
Chcesz wiedzieć ile kosztuje Cię oglądanie telewizji, korzystanie z komputera lub czytanie przy świetle? W takim razie dobrze trafiłeś, bo tutaj dowiesz się jak obliczyć zużycie prądu przez każde z elektrycznych urządzeń znajdujących się w Twoim domu. Zaczynamy od sprawdzenia mocy urządzenia. Będzie ona wyrażona w watach (W). Taką informację znajdziemy na tabliczkach lub naklejkach znamionowych, które najczęściej umieszcza się z tyłu lub pod spodem urządzenia, a także na opakowaniu oraz w dokumentach do niego dołączonych.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zaoszczędzić na prądzie?
Dodany: 2014-02-15 07:19:24
 Jak zaoszczędzić na prądzie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zaoszczędzić na prądzie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wielu z nas stara się żyć oszczędnie. Próbujemy ograniczyć zużycie wody, prądu i gazu, mając nadzieję na nieco mniejsze rachunki do zapłacenia. Jednak czy znamy wszystkie sztuczki, które nam w tym pomogą? Zapewne nie. Dlatego postanowiliśmy zebrać w całość kilkadziesiąt porad dla osób, które chcą ograniczyć zużycie prądu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się wciornastków?
Dodany: 2014-01-16 08:27:35
 Jak pozbyć się wciornastków? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się wciornastków? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wciornastek, choć niewielki rozmiarami, bo rzadko przekracza 2 mm, to jednak należy do bardziej uciążliwych szkodników. Chętnie atakuje zarówno rośliny ogrodowe jak i domowe, wysysając z nich soki i doprowadzając tym samym do zasychania liści, kwiatów, a nawet do obumarcia całej rabatki. Aby ochronić przed nim swoje kwiatki możemy zastosować kilka poniższych rad. Jak poznać Na samym początku powinniśmy poznać zwyczaje wciornastka, gdyż to pozwoli nam upewnić się, że to właśnie on zainteresował się naszymi roślinami, a nie jakiś inny owad, co ma duże znaczenie przy doborze skutecznej metody walki z problemem.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zwijać lampki choinkowe?
Dodany: 2014-01-04 07:15:35
 Jak zwijać lampki choinkowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zwijać lampki choinkowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Święta już dawno za nami, a więc najwyższa pora na rozebranie choinki. O ile spakowanie bombek, łańcuchów i innych ozdób nie przysparza nam większych problemów, o tyle gorzej już jest z choinkowymi lampkami – zwłaszcza tymi bardzo długimi. Oczywiście możemy je zwinąć w bezładny motek, ale w ten sposób za rok stracimy pół dnia nim je ponownie rozwiniemy, a podczas zabawy w rozplątywanie sami się zdziwimy jakie przekleństwa jesteśmy w stanie wymyślić. A przecież wystarczy, że teraz poświęcimy minutę swojego czasu i porządnie zwiniemy przewody, a przyszłoroczne przygotowania do świąt będą o wiele przyjemniejsze! Jak zwijać Na początku lokalizujemy ostatnią żarówkę w całym szeregu lampek.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić bożonarodzeniowy stroik?
Dodany: 2013-12-13 07:16:34
 Jak zrobić bożonarodzeniowy stroik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić bożonarodzeniowy stroik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Żaden wigilijny stół nie może się obyć bez iglastej ozdoby. Jedni układają na nim opłatek, drudzy zapaloną świeczkę, a jeszcze inni figurkę małego Jezuska. Bez względu na to, do czego taka ozdoba posłuży Tobie, możesz ją w prosty sposób zrobić samemu, zamiast kupować gotową w sklepie. W ten sposób trochę zaoszczędzisz i przygotujesz dokładnie taki stroik, jaki będzie Ci się podobał.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uchronić się przed czadem?
Dodany: 2013-11-23 04:10:58
 Jak uchronić się przed czadem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak uchronić się przed czadem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie ma zapachu i w żaden sposób nie podrażnia śluzówek, jest bezbarwny, a przy tym silnie trujący i może się pojawić w każdym domu. O czym mowa? O czadzie, czyli tlenku węgla (CO), który powstaje na skutek spalania węgla, drewna, gazu i innych paliw, w niewystarczającej ilości tlenu. Zazwyczaj jest kojarzony z mieszkaniami ogrzewanymi tradycyjnymi piecami kaflowymi, co sprawia, że nie zawracamy sobie nim głowy, jeśli nie opalamy domu węglem, jednakże może się pojawić wszędzie tam, gdzie korzysta się także z pieców oraz kuchenek gazowych, a więc niemal w każdym gospodarstwie domowym! Ponieważ jest to gaz bardzo niebezpieczny ze względu na swoją toksyczność i brak cech, które pozwalałyby go zidentyfikować, nie powinniśmy go lekceważyć. Łączy się z hemoglobiną dużo lepiej niż tlen, dlatego nieświadomie wdychany zajmuje jego miejsce i doprowadza do niedotlenienia organizmu a w konsekwencji do omdleń, uszkodzeń narządów wewnętrznych oraz w ostateczności śmierci.
| poprzednie | od 3 do 32 | następne | wszystkie ( 128 ) |
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl