Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
\- SZTUCZKI I TRIKI
\- EKSPERYMENTY
\- ŁAMIGŁÓWKI
\- ŚMIESZNE
\- INNE
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zastąpić przewody… ołówkiem?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy generator mgły?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży?
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
| od 1 do 30 | następne | wszystkie ( 95 ) |
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy?
Dodany: 2014-12-26 08:32:54
 Jak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Poniżej zestawienie dni wolnych od pracy w 2015 roku, a także krótki opis jak możemy je sobie wydłużyć biorąc kilka dodatkowych dni urlopu. W tym roku dni wolne wypadają w: 1 stycznia - czwartek - Nowy Rok – Biorąc urlop na piątek (2 stycznia) zyskujemy czterodniowy weekend. Dodatkowo możemy go wydłużyć do sześciu dni, jeśli jeden dzień urlopu wykorzystamy również w poniedziałek (5 stycznia), gdyż dzień później przypada święto Trzech Króli. 6 stycznia - wtorek - Trzech Króli – Jak wyżej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zastąpić przewody… ołówkiem?
Dodany: 2014-11-18 07:42:26
 Jak zastąpić przewody… ołówkiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zastąpić przewody… ołówkiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Tym razem podpowiadamy jak zastąpić przewody zwykłym ołówkiem. Jest to niezwykle proste a jednocześnie bardzo zaskakujące rozwiązanie, które z powodzeniem może być stosowane jako ciekawostka i zachęta dla dzieci do dalszej zabawy w małego majsterkowicza. Przygotuj - baterię 9V - diodę LED - ołówek (najlepiej miękki typu B) - kilka czystych kartek A teraz do zabawy Doświadczenie polega na tym, by narysować na kartce dwie linie, które spełnią rolę przewodów. Mogą one być poskręcane i załamane pod różnymi kątami, ale nie mogą się w żadnym momencie stykać ze sobą.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce?
Dodany: 2014-11-08 07:35:44
 Jak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Umiejętność umieszczania monety w zamkniętej puszcze napoju raczej nie przywróci spokoju na świecie. Nie pomoże również stworzyć wehikułu czasu, odmalować mieszkania, ani nawet zdać matury. W takim razie czy warto ją posiąść? Ależ owszem, bo dzięki niej zaskoczysz, przede wszystkim, żeńską część widowni, a wiadomo, że od zadziwienia kobiety już tylko krok do bliższego poznania. Czy to nie ważniejsze od pokoju na świecie, wehikułu czasu i tym podobnych? Sam wiesz najlepiej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy generator mgły?
Dodany: 2014-10-29 07:20:52
Zrobienie domowego generatora mgły to wydatek rzędu ośmiu złotych. Mniej więcej tyle kosztuje gliceryna, którą znajdziemy w aptekach i sklepach kosmetycznych. Pozostałe komponenty spokojnie znajdziesz w swoim domu. A po co Ci generator, który wytwarza mgłę? Bo możesz go zrobić, bo przyda się podczas kręcenia amatorskich filmów grozy i robieniu oryginalnych zdjęć, bo to ciekawy dodatek do zbliżającego się święta Halloween.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży?
Dodany: 2014-09-23 07:03:02
 Jak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Maharadża ma dla Ciebie prezent. Dostaniesz tuzin złotych kul, ale pod jednym warunkiem – musisz spośród nich wskazać jedną, która ma inną wagę niż wszystkie inne. Nie wiadomo czy jest ona cięższa czy lżejsza od pozostałych (to również trzeba ustalić), ale dla ułatwienia zadania otrzymujesz dodatkowo szalkową wagę. Teoretycznie zadanie wygląda na dość proste, bo wystarczy kolejno ważyć kule i wskazać tę, która nie równoważy się z innymi, jednak przy tym zadaniu możesz wykonać tylko trzy ważenia.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z obracaniem dłoni o 360 stopni?
Dodany: 2014-09-15 07:31:46
Chcesz zaskoczyć znajomych? Zaprezentuj im swój gumowy nadgarstek. Nawet jeśli takowego nie posiadasz, to nic straconego. Poniższa sztuczka pozwoli Ci stworzyć iluzję obracania swojej ręki o 360o, jednocześnie wywołując u wszystkich gapiów opad szczęki. Trik jest bardzo prosty do wykonania i dość efektowny.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przetrwać upały w mieszkaniu?
Dodany: 2014-06-09 06:58:31
Zbliża się lato – najlepszy okres na spędzenie miłych chwil nad wodą, w górach lub podczas grillowania ze znajomymi. Wielu z nas wykorzysta wtedy swoje urlopy i wyjedzie na kilka dni poza miasto, aby w pełni nacieszyć się słonecznymi dniami. Ale są też osoby, które taka przyjemność może ominąć. Urlopy też nie trwają wiecznie, więc prędzej czy później będziemy musieli spędzić jakiś czas we własnym domu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić głośnik z papieru?
Dodany: 2014-06-01 07:06:03
Czy wiesz, że prosty głośnik, który da się podłączyć do niemal każdego źródła dźwięku, można zrobić samodzielnie z kilku bardzo powszechnych przedmiotów? Jest to jedno z najłatwiejszych do zbudowania urządzeń, a przydać może się zawsze i wszędzie, dlatego warto poznać technikę jego budowy. Dzięki temu nie tylko posłuchamy muzyki w razie zepsucia się standardowego głośnika, ale również będziemy mogli pochwalić się tą ciekawostką przed znajomymi! Nie wszyscy wiedzą o tym, że głośnik lub słuchawki podłączone pod wejście mikrofonowe mogą służyć jako awaryjny mikrofon, lecz czy taki własnoręcznie zrobiony papierowy głośnik także będzie spełniał podobną funkcję? Najlepiej przekonać się samemu, więc zabieramy się do pracy. Przygotuj - papierowy talerzyk jednorazowy lub okrągły kawałek sztywnego papieru - dwa paski sztywnego papieru o wymiarach 5 cm szerokości i 10 cm długości - dwa paski miękkiego papieru (np. zwykła kartka) – szerokość 2-3 cm, długość 20 cm - magnes neodymowy (najlepiej w kształcie cylindra) - drut miedziany - podstawka (np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak znaleźć skreśloną cyfrę? (matematyczny trik)
Dodany: 2014-05-10 07:08:34
Dzisiaj prezentujemy prostą matematyczną sztuczkę, którą na pewno zaskoczysz swoich znajomych albo zapunktujesz na lekcji matematyki. Polega ona na wskazaniu liczby skreślonej przez drugą osobę. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie sposób w jaki właśnie ta osoba będzie mogła ją „zaszyfrować”. Ale nie ma co się nad tym rozwodzić, najlepiej od razu wszystko wyjaśnić na przykładzie, bo tak będzie o wiele łatwiej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wieszać polską flagę?
Dodany: 2014-04-30 07:25:29  w temacie - 1 komentarzy
 Jak wieszać polską flagę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wieszać polską flagę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zbliżają się majowe święta – Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja. Dla uczczenia tych dni wielu z nas wywiesza w swojej okolicy flagi w barwach naszego kraju. Niestety niektórzy robią to źle. Wieszają flagę byle jak i byle gdzie, niekiedy nawet nie zdając sobie sprawy, że łamią w ten sposób prawo, a przecież są to nasze narodowe symbole i należy im się szacunek.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę ze znikającymi zapałkami?
Dodany: 2014-04-24 16:16:32
Do tego triku potrzebne będą 4 pudełka zapałek ; 3 puste i jedno z zapałkami. Pudełko z zapałkami schowaj do rękawa np. lewej ręki i zabezpiecz gumką. 3 puste rozłóż gdzie kolwiek w jednej lini.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić nietypowe jajka wielkanocne?
Dodany: 2014-04-16 07:40:06
 Jak zrobić nietypowe jajka wielkanocne? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić nietypowe jajka wielkanocne? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Przygotowując się do świąt Wielkanocy zużywamy sporo jajek – do zrobienia ciast, sałatek, pasztetów, majonezu. Zazwyczaj ich skorupki wyrzucamy do kosza, gdyż są nam one zbędne. Ale jeśli opróżnimy je z zawartości, w sposób podobny do robienia wydmuszek, to będziemy mogli przygotować w nich bardzo fajne, nietypowe pisanki. To niezwykle proste i efektowne! Potrzebujesz - kilka jajek - spiczasty nóż - wykałaczki - różnokolorowe galaretki Jak zrobić Jajka nakłuwamy na bardziej obłym zakończeniu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić zegar jodowy?
Dodany: 2014-03-29 07:29:05
Zegar jodowy, to nazwa niezwykle prostego doświadczenia, które możemy wykonać samodzielnie we własnym domu. Będziemy do tego potrzebować jedynie kilku bardzo powszechnych składników. A skąd taka nazwa? Ano stąd, że eksperyment polega na nagłym, samoczynnym zabarwieniu czystej cieczy po kilku minutach od dodania ostatniego odczynnika. Używając za każdym razem takiej samej ilości składników będziemy wiedzieli ile czasu minie od momentu zamieszania cieczy do nabrania przez nią koloru, czyli do utlenienia się jodków, a więc stworzymy sobie swego rodzaju płynną klepsydrę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy plastik?
Dodany: 2014-02-07 07:34:47
 Jak zrobić domowy plastik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domowy plastik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Czy wiesz, że z mleka i octu można zrobić domowy plastik? Co prawda, nie będzie to prawdziwy plastik, ale stworzona masa będzie go w pewnym stopniu przypominała. Da się z niej ulepić różne figurki, przedmioty oraz kształty, które po wysuszeniu i pomalowaniu udekorują półkę lub posłużą do zabawy. Doświadczenie jest niezwykle proste i zainteresuje każdego młodego eksperymentatora. A zatem do dzieła! Potrzebujesz: - pół litra mleka półtłustego lub tłustego - 3-4 łyżki octu spirytusowego - rondelek - sitko lub szmatka - łyżka Doświadczenie Przelewamy do rondelka mleko i stawiamy je na ogniu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić wulkan z zimnych ogni?
Dodany: 2013-12-31 07:38:47
 Jak zrobić wulkan z zimnych ogni? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić wulkan z zimnych ogni? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Dzisiaj przedstawiamy sposób na zrobienie małego wulkanu z zimnych ogni. Będzie on ciekawą alternatywą na sylwestrowe strzelanie, gdy zużyjemy już wszystkie zakupione fajerwerki, a same zimne ognie wydadzą nam się zbyt mało efektowne. Robi się go bardzo prosto i potrzebujemy do tego jedynie trzech składników. Przygotuj - zimne ognie - dwie nakrętki od butelek - taśma klejąca Pomocne będą: nożyczki, młotek, gwóźdź Jak zrobić Do zrobienia jednego wulkanu zużyjemy jeden duży lub 2-3 małe zimne ognie.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy zaplanować urlop w 2014 - długie weekendy?
Dodany: 2013-12-29 07:32:05
 Jak i kiedy zaplanować urlop w 2014 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kiedy zaplanować urlop w 2014 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Poniżej zestawienie dni wolnych od pracy w 2014 roku, a także krótki opis jak możemy je sobie wydłużyć biorąc kilka dodatkowych dni urlopu. W tym roku dni wolne wypadają w: 1 stycznia - środa - Nowy Rok – Wiadomo, że po Sylwestrze warto odpocząć trochę dłużej, a więc bierzemy dwa dni urlopu na 2 oraz 3 stycznia i cieszymy się sześciodniowym weekendem, gdyż dodatkowo w poniedziałek wypada święto Trzech Króli. 6 stycznia - poniedziałek - Trzech Króli – Jak wyżej. 20-21 kwietnia - niedziela, poniedziałek - Święta Wielkanocne - 3 dni wolnego i nie chce być więcej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak spakować prezent, aby wkręcić obdarowywanego?
Dodany: 2013-12-05 08:16:06
 Jak spakować prezent, aby wkręcić obdarowywanego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak spakować prezent, aby wkręcić obdarowywanego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zbliżające się Mikołajki i Boże Narodzenie, ale również urodziny, imieniny, rocznice oraz inne święta, to świetne okazje do wręczenia sobie prezentów. Zazwyczaj każdy upominek pakujemy w ładnie udekorowane pudełko lub torebkę, ale jeśli chcesz wprowadzić trochę śmiechu w ceremonię otwierania podarków, to wypróbuj poniższy sposób. Poprawa humoru gwarantowana! Potrzebujesz - kilku pudełek o różnych rozmiarach, tak by można je było zamknąć w sobie - gazety - kawałek tektury o rozmiarze dna największego pudła Jak zrobić Na spód największego pudła kładziemy nasz prezent. Najlepiej sprawdzają się upominki niezbyt ciężkie i nie większe niż 1/3 wysokości tego pudła, gdyż przy cięższych i wyższych obdarowywany może wyczuć podstęp.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić kostkę, która sama się rozkłada?
Dodany: 2013-10-24 07:56:49
 Jak zrobić kostkę, która sama się rozkłada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić kostkę, która sama się rozkłada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Samorozkładająca się kostka to świetny pomysł na zaskoczenie znajomych. Można ją wysłać w kopercie, co zakończy się wyskoczeniem z jej wnętrza całkiem sporego pudełka, gdy druga osoba otworzy list, a także wsunąć komuś szparą pod drzwiami, dzięki czemu w swoim przedpokoju znajdzie on sześcian, który w żaden sposób nie miał prawa dostać się pod jego nieobecność do wnętrza mieszkania. Zrobienie takiej kostki jest banalnie proste i wymaga jedynie kilku ogólnodostępnych rzeczy. Potrzebujesz - tekturkę lub inny sztywny kawałek papieru - klej - taśmę klejącą - gumkę recepturkę - nożyczki Jak zrobić Na papierze kreślimy szablon identyczny jak na pierwszym zdjęciu (można go też pobrać z linku poniżej).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić numer z kierowcą rajdowym?
Dodany: 2013-07-29 08:11:47
Tym razem prezentujemy ciekawy sposób na wkręcenie znajomego. Dzięki niemu odegrasz się na koledze, który chętnie korzysta z proponowanych mu kolejek, lecz sam skutecznie omija postawienie piwa innym, a na grill przychodzi z pustymi rękoma, korzystając z dobrodziejstw innych. Będą potrzebne - dwa talerzyki, miseczki lub okrągłe podstawki, które będą imitować kierownicę - węgiel lub tusz Jak zrobić Jeden talerzyk smarujemy od spodu węglem – będzie to kierownica wkręcanej osoby. Obie „kierownice” stawiamy tak, by nie było widać, że jedna jest spreparowana.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak korzystać z Paczkomatów?
Dodany: 2013-07-17 08:32:15
 Jak korzystać z Paczkomatów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak korzystać z Paczkomatów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Paczkomaty to bardzo ciekawa alternatywa zarówno dla tradycyjnej poczty jak i przesyłek kurierskich. Dzięki nim nie musimy tracić kilkudziesięciu minut na stanie w kolejkach na poczcie, aby odebrać awizo lub kilkanaście razy umawiać się z kurierem na dostarczenie przesyłki. W Paczkomatach, czyli w takich żółtych skrzynkach jak na zdjęciu, nasza paczka czeka na nas cały czas i możemy ją odebrać kiedy tylko znajdziemy na to czas, nawet w nocy, w niedzielę i podczas świąt. Wystarczy zaczekać na SMS z wiadomością, że przesyłka znajduje się już w wybranym przez nas punkcie (na drugi dzień po nadaniu) i po prostu po nią pójść.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zawiązać sznurówki bez ich dotykania?
Dodany: 2013-05-20 07:48:05
Tym razem przedstawiamy sposób wykonania prostego triku z bezdotykowym wiązywaniem rozsznurowanych butów. Sztuczka jest bardzo efektowna, a przy tym banalnie prosta i na pewno każdy będzie potrafił ją wykonać. Zacznij od obejrzenia filmiku, z którego dowiesz się jak trik wygląda podczas pokazu na żywo.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybrać odpowiedni rodzaj miodu?
Dodany: 2013-04-18 07:54:47  w temacie - 2 komentarzy
 Jak wybrać odpowiedni rodzaj miodu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wybrać odpowiedni rodzaj miodu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wrzosowy, rzepakowy, lipowy, wielokwiatowy, spadziowy – to tylko niektóre z rodzajów miodu, jakie możemy spotkać na półkach sklepowych. Nie trudno się domyśleć, że takie określenie ma nam sugerować z pyłków i soków jakich roślin powstał dany miód. I trzeba wiedzieć, że jest to bardzo istotna informacja, ponieważ oprócz różnych smaków, każdy z tych produktów ma także inne właściwości zdrowotne. A więc jaki powinniśmy wybrać na własne potrzeby? Miód akacjowy Bardzo słodki i dość długo pozostaje w stanie płynnym.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozpoznać dobry miód?
Dodany: 2013-04-16 08:10:55
 Jak rozpoznać dobry miód? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak rozpoznać dobry miód? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Miód znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Wspomaga serce, mózg, nerki, układ pokarmowy, przyspiesza gojenie ran, zwiększa odporność organizmu i wiele, wiele innych. Zaleca się, aby dziennie spożyć równowartość trzech łyżek jakiegokolwiek miodu (dzieci do lat pięciu – dwie łyżeczki, a młodsze niż rok w ogóle nie powinny go dostawać, gdyż może doprowadzić do zatrucia jadem kiełbasianym). Jednakże, aby w pełni skorzystać z dobroczynnego działania miodu musimy być pewni, że kupimy produkt najwyższej jakości, a nie nic nie warte zamienniki, które mogą posłużyć jedynie jako kolorowy cukier.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić latarkę świecącą bez baterii?
Dodany: 2013-04-08 08:09:27
 Jak zrobić latarkę świecącą bez baterii? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić latarkę świecącą bez baterii? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Latarka to przedmiot, który każdemu był lub będzie kiedyś potrzebny. Dzięki niej nasza droga pośrodku ciemnego lasu staje się o wiele łatwiejsza, znalezienie śrubki pod szafą to kwestia kilku sekund, a awarie głównego światła nie są nam straszne. Wszystko pięknie, tylko jest jeden kłopot – latarki są albo na baterie, albo wymagają podładowania akumulatorka, a co jeśli akurat te się wyczerpią, a nie będziemy mieli dostępu do żadnego źródła zasilania i baterii na zmianę? Będzie klops. Dlatego lepiej wcześniej zrobić sobie latarkę, która będzie działać dopóki żarówka się nie przepali, a do świecenia wystarczy jej jedynie energia naszych rąk.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić rakiety z zapałek?
Dodany: 2013-03-17 08:05:03
 Jak zrobić rakiety z zapałek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić rakiety z zapałek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie tak dawno temu, gdy zabawki były trudniej dostępne niż obecnie, a dzieciaki cały wolny czas spędzały na dworze i musiały w jakiś sposób zabić nudę, wykorzystując do tego tylko swoją kreatywność i przedmioty codziennego użytku, powstało wiele prostych, aczkolwiek funkcjonalnych przedmiotów do zabawy. Jednym z nich była mini rakieta z zapałki, na której dziś się skupimy. Szybko się ją robiło i dawała sporo frajdy, a ponadto nie stwarzała dużego zagrożenia jak inne pirotechniczne cacka. A więc może warto ponownie się nimi pobawić i powspominać stare, dobre czasy i inne tego typu zabawki? Będą potrzebne - zapałki - folia aluminiowa - zapalniczka Jak zrobić Z folii wycinamy pasek o długości około 7cm i szerokości 2-3cm.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawić, aby Twoje palce zaczęły dymić?
Dodany: 2013-02-23 08:27:46
 Jak sprawić, aby Twoje palce zaczęły dymić? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak sprawić, aby Twoje palce zaczęły dymić? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Efekt dymiących palców można wykorzystać w pokazach iluzjonistycznych, a także jako osobna sztuczka do zaskoczenia swoich znajomych. Jej przygotowanie jest bardzo proste i zajmie nam dosłownie minutę. Potrzebujesz: - pudełko po zapałkach - zapalniczka - niepalna podstawka - nożyczki Jak zrobić Z pudełka po zapałkach wycinamy draskę. Następnie wyginamy ją w kształt litery V, tak aby draska znajdowała się wewnątrz niej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty elektromagnes?
Dodany: 2013-02-03 08:36:42
 Jak zrobić prosty elektromagnes? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prosty elektromagnes? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Elektromagnes to, jak podaje wikipedia, urządzenie wytwarzające pole magnetyczne w wyniku przepływu przez nie prądu elektrycznego. Czyli inaczej mówiąc – możemy sprawić, że jeden kawałek metalu podłączony do prądu zacznie przyciągać inne metale, dopóki źródło prądu nie zostanie wyłączone. Takie urządzenie może się przydać do szukania igły w stogu siana lub, jeżeli wykorzystamy do tego śrubokręt, do przytrzymywania wkrętów podczas ich wkręcania. Robi się je banalnie prosto i na pewno każdy ma w domu potrzebny do tego sprzęt.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odgadnąć trzycyfrową liczbę wymyśloną przez drugą osobę?
Dodany: 2013-01-24 09:04:46
Sztuczka z rodzaju tych matematycznych. Jest bardzo prosta do wykonania, bo wymaga jedynie zrobienia trzech działań i za każdym razem będzie to dzielenie. Dzięki niej możemy wygrać jakiś zakład lub zająć nauczycielkę matematyki, która będzie chciała sprawdzić zadanie domowe. Do zadań przydaje się kalkulator, bo liczby, które będziemy dzielić będą kilku cyfrowe.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ciecz nienewtonowską?
Dodany: 2013-01-08 08:43:43
 Jak zrobić ciecz nienewtonowską? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić ciecz nienewtonowską? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Płyn nienewtonowski to taki, który pod wpływem działającej na niego siły zachowuje się zupełnie inaczej niż wszystkie inne płyny i zamienia się z cieczy w ciało stałe lub odwrotnie. Odpowiedzialność za to ponosi efekt oddziaływań cząsteczek danej cieczy, które na skutek działania energii tracą swoje zdolności przyciągania lub też ją potęgują, a co za tym idzie zmniejsza się lub zwiększa lepkość tejże cieczy. A skąd taka dziwna nazwa? Otóż Isaac Newton stwierdził niegdyś, że wszystkie ciecze zachowują się tak samo, a ich lepkość jest zależna jedynie od ciśnienia i temperatury. Do takich płynów możemy zaliczyć wodę, sok, olej, czy nawet otaczające nas powietrze.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić rakietę z zakrętki od wódki?
Dodany: 2012-12-29 08:36:42
 Jak zrobić rakietę z zakrętki od wódki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić rakietę z zakrętki od wódki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jeszcze kilka lat temu nie było osoby, która nie wiedziałby jak zrobić rakietę z zakrętki, a dziś takich domorosłych pirotechników można policzyć na palcach jednej, niekiedy nawet mocno sfatygowanej przez podobne „zabawki”, ręki. Dlatego w ramach odkurzania dawnych sposobów na zabicie nudy prezentujemy metodę robienia takich domowych rakiet. Pamiętaj, żeby zachować przy tym należytą ostrożność, a także postępować zgodnie z zasadami BHP, bo z pirotechniką nie ma żartów! Potrzebujesz - zakrętki od butelek (muszą być metalowe, żeby się nie stopiły) - saletra potasowa (dostępna w sklepach spożywczych lub przez internet) - cukier - szpikulec lub gwóźdź - zapałki Pomocne mogą się także okazać kawałek tekturki, lont, kombinerki i taśma klejąca. Jak zrobić Z nakrętki wydłubujemy wkładkę, która służy jako uszczelka.
| poprzednie | od 3 do 32 | następne | wszystkie ( 95 ) |
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl