Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
\- PROJEKTY I ZADANIA
\- MATERIAŁY I POMOCE
\- EGZAMINY
\- INNE
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2014/2015?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać form grzecznościowych w języku angielskim (Mr, Mrs, Miss, Ms, Mstr)?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak się uczyć fiszkami?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak unikać najczęstszych błędów w języku polskim?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć NWW i NWD?
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
| od 1 do 30 | następne | wszystkie ( 52 ) |
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2014/2015?
Dodany: 2014-09-03 07:01:35
 Jak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2014/2015? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2014/2015? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nowy rok szkolny właśnie się rozpoczął. Niestety tym razem 1 września wypadał w poniedziałek, więc od razu czeka nas cały tydzień nauki nim będziemy mogli cieszyć się choćby wolnym weekendem. No, a potem to już tylko odliczanie kolejnych dni do świąt, później do ferii, do Wielkanocy i w końcu do wakacji, bo przecież wtedy mamy najwięcej laby. Na szczęście po drodze jest jeszcze kilka wolnych dni, dzięki którym oczekiwanie na kolejne święta będzie łatwiejsze.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać form grzecznościowych w języku angielskim (Mr, Mrs, Miss, Ms, Mstr)?
Dodany: 2014-05-26 06:58:51
Z formami grzecznościowymi w języku angielskim raczej na co dzień się nie spotykamy. Nawet jeśli wyjedziemy za granicę, to i tak przeważnie mówimy do wszystkich na „ty” i nikt nie czuje się tym urażony. Jednakże używa się ich w oficjalnej korespondencji, w urzędniczych dokumentach, w formularzach rejestracyjnych różnych internetowych serwisów, w ankietach, czy chociażby w szkolnych wypracowaniach. Być może właśnie dlatego, iż rzadko się je stosuje, to wielu z nas zaczynają się mylić i nie potrafimy sobie przypomnieć czy jesteśmy Miss, czy może Mr.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak się uczyć fiszkami?
Dodany: 2014-04-24 07:27:05
Fiszki to niewielkie karteczki pomagające w nauce. Dzięki nim zapamiętanie znaczenia obcych słówek, dat czy pojęć staje się dużo łatwiejsze, a sama nauka przebiega bardzo szybko, gdyż dużo chętniej wracać do czegoś, czego od razu widzimy pozytywne rezultaty. Warto spróbować i przygotować sobie własne fiszki. A my postaramy się wytłumaczyć jak z nich korzystać.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak unikać najczęstszych błędów w języku polskim?
Dodany: 2014-02-23 07:40:18
Zastanawiasz się, kiedy napisać „ci” dużą literą? Która forma jest poprawna – „z resztą”, czy może „zresztą”? Jaka jest różnica między „zwycięzcy” a „zwycięscy”? Zaraz postaramy się rozwiać podobne wątpliwości. 1. 2000 tys. - skrót bez „ś”, a jeżeli mamy na myśli dwa tysiące, to jest on tam zupełnie zbędny, bo wtedy uzyskujemy 2 000 000, czyli piszemy albo 2 000, albo 2 tys.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć NWW i NWD?
Dodany: 2014-01-10 07:31:26
 Jak obliczyć NWW i NWD? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak obliczyć NWW i NWD? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
NWW dla dwóch liczb NWW oznacza najmniejszą wspólną wielokrotność przynajmniej dwóch liczb naturalnych. Obliczyć NWW, to nic innego jak znaleźć najmniejszą liczbę, która będzie podzielna przez wszystkie podane liczby. Krok pierwszy Aby to zrobić rozkładamy podane liczby na czynniki pierwsze, a następnie skreślamy czynniki, które się powtarzają przy każdej z liczb. Rozkładanie na czynniki (dzielniki) pierwsze rozpoczynamy od znalezienia najmniejszej liczby dzielącej bez reszty wskazaną w zadaniu liczbę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poprawnie pisać wyrazy z om, on, ą, em, en i ę?
Dodany: 2013-11-15 07:47:21
Rybom czy rybą? Tempa czy tępa? Kąpiel czy kompiel? Które z tych form są poprawne? Otóż okazuje się, że wszystkie oprócz „kompieli”, bo przecież możemy zmienić rybom wodę, jak również możemy zrobić makaron z rybą, możemy powiedzieć, że gra naszej drużyny nie miała tempa, a także, że szabla jest tępa. Jedynie kąpiel, to zawsze kąpiel. Niestety, przeglądając wpisy niektórych internautów, łatwo dojść do wniosku, iż wybór „ą” lub „om”, „ę” lub „em” w pisanym wyrazie zależy tylko od widzimisię autora i nie określają tego żadne zasady. Tym bardziej, że autokorekta często widzi obie formy jako poprawne.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak dobrze przygotować się do matury z języka polskiego?
Dodany: 2013-10-21 18:59:43
 Jak dobrze przygotować się do matury z języka polskiego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak dobrze przygotować się do matury z języka polskiego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jako nauczycielka języka polskiego wiem, że podstawowym błędem popełnianym przez uczniów, jest zwlekanie z nauką do ostatniej chwili. To nic nowego, ten problem powtarza się co roku. Przygotowywanie się wcześniej pozwala na opanowanie nie tylko treści lektur (często czytane streszczenia) ale przede wszystkim kontekstu epoki, a opanowanie materiału o każdej epoce jest niemożliwe w czasie krótszym niż kilka miesięcy. Trzeba na pewno oswoić się ze schematem testu na egzaminie pisemnym.
Temat założony przez: Arlett_83    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2013/2014?
Dodany: 2013-10-18 07:28:40
Rok szkolny 2013/2014 rozpoczął się półtora miesiąca temu. Przez te prawie 50 dni, poza luźniejszą atmosferą w Dzień Nauczyciela, nie mieliśmy żadnej okazji do uzyskania choćby jednego dnia wolnego od zajęć szkolnych, na które z takim wytęsknieniem czekamy. Ale na szczęście niedługo to się zmieni i to z dużo lepszym rezultatem niż w poprzednim roku szkolnym, ponieważ tym razem więcej świąt wypada w dni robocze niż w weekendy. No i oczywiście nie zapominamy o ciągle przysługujących nam „dniach dyrektorskich”, czyli takich dniach wolnych, które są ustalane na radach i to grono pedagogiczne ustala czy oraz kiedy zostaną one wykorzystane.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak szyfrować wiadomości?
Dodany: 2013-08-02 08:17:04
 Jak szyfrować wiadomości? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak szyfrować wiadomości? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Szyfrowanie informacji przydaje się nie tylko do zabaw w detektywów. Równie dobrze możemy w ten sposób zabezpieczyć poufne wiadomości, które nie powinny zostać odczytane przez inne osoby, bez znaczenia czy będą to listy, maile, SMS-y, czy nawet zwykłe karteczki z notatkami. Zasada szyfrowania jest bardzo prosta i każdy sobie z nią poradzi. Kod Do kodowania i odkodowania treści musimy stworzyć mała tabelkę ze wszystkim znakami występującymi w polskim alfabecie.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poprawnie używać i odczytywać znaczenie polskich powiedzeń? cz.2
Dodany: 2013-06-17 08:26:39
Druga część źle rozumianych i używanych frazeologizmów. Rzucać komuś kłody pod nogi Błędnie używane - Kłaść komuś kłody pod nogi. Prawidłowa forma - Rzucać komuś kłody pod nogi. Rzucanie komuś kłód pod nogi, to przeszkadzaniu mu w wykonywanym zadaniu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poprawnie używać i odczytywać znaczenie polskich powiedzeń? cz.1
Dodany: 2013-06-15 08:39:59  w temacie - 1 komentarzy
Poniżej kilka powszechnie używanych związków frazeologicznych, które często są błędnie rozumiane lub w ogóle nieprawidłowo wymawiane/zapisywane. Spróbujemy wyjaśnić, jak używać ich poprawnie i mamy nadzieję, że dzięki temu unikniesz głupich wpadek oraz wszelkich innych nieporozumień. Bajońskie sumy Błędnie używane - Bajońskie ceny/koszty. Prawidłowa forma - Bajońskie sumy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić obwolutę książki?
Dodany: 2013-06-07 08:18:45
 Jak zrobić obwolutę książki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić obwolutę książki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Często czytasz książki i nie lubisz jak ich okładki się niszczą? A może potrzebujesz obwoluty na zeszyt, którą opiszesz i ozdobisz według własnego gustu? W takim razie zaraz dowiesz się jak samodzielnie zrobić taką okrywę książkową. Potrzebujesz - kartkę papieru, która będzie większa niż rozłożona książka (może to być papier zwykły, ozdobny, do pakowania prezentów, laminat lub nawet kawałek folii) - nożyczki - klej biurowy (do podklejenia tekturki) - flamastry/farbki/naklejki/drukarka - opcjonalnie: tekturka np. wycięta z pudełka, z ostatniej strony bloku lub okładka niepotrzebnego zeszytu Jak zrobić Kartka powinna być większa od książki co najmniej o 4 cm na górze i dole oraz o 5-8 cm z każdego boku. Zaginamy ją wzdłuż dłuższych brzegów na szerokość książki - jak na pierwszym zdjęciu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pisać cząstkę –by?
Dodany: 2013-06-01 08:41:55
Prawidłowe użycie cząstki –by/by, -bym/bym, -byś/byś, -byśmy/byśmy, -byście/byście, to dla wielu internautów nie lada sztuka. Pisanie jej łącznie lub rozdzielnie z innymi częściami mowy zależy od własnego widzimisię autora, a niekiedy można nawet znaleźć takie kwiatki, gdzie w jednej wypowiedzi spotkamy się z obiema formami tego samego wyrażenia. W uniknięciu podobnych błędów pomoże nam przyswojenie sobie kilku prostych reguł i zastosowanie się do poniższych zasad. Pisownia łączna Osobowe formy czasowników Przykład: chciałby, zrobiłabym, poszedłbyś, czytalibyśmy, naprawilibyście itp.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawdzić podzielność liczb (cechy podzielności)?
Dodany: 2013-03-11 08:27:12  w temacie - 1 komentarzy
Cechy podzielności to zbiór zasad, dzięki którym w łatwy sposób możemy sprawdzić czy daną liczbę da się podzielić przez inne liczby, aby wynik był bez reszty. Znajomość tych reguł przydaje się w przypadku niektórych zadań, a także pomaga nam kontrolować rozwiązywanie ćwiczeń przez swoich uczniów. Podzielność przez 2 Dana liczba jest podzielna przez 2, jeżeli jej ostatnia cyfra jest parzysta – 2, 4, 6, 8, 0. Podzielność przez 3 Dana liczba jest podzielna przez 3, jeżeli suma jej kolejnych cyfr jest podzielna przez 3.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zapamiętać liczbę pi?
Dodany: 2012-09-04 08:10:18
 Jak zapamiętać liczbę pi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zapamiętać liczbę pi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Liczba pi (π, ludolfina) określa stosunek obwodu koła do jego średnicy i, w zaokrągleniu do 49 miejsc po przecinku, wynosi - 3,1415926535897932384626433832795028841971693993751. Dość często przewija się ona w różnych matematycznych zadaniach, dlatego warto ją zapamiętać. Oczywiście nikt nie każe nam uczyć się na pamięć ciągu tysięcy znaków, gdyż do obliczeń przyjęło się stosować jedynie jej skróconą do dwóch miejsc po przecinku wersję – 3,14, ale czasem warto zaskoczyć nauczyciela znajomością np. kilkudziesięciu miejsc po przecinku.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2012/2013?
Dodany: 2012-09-02 08:39:02
 Jak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2012/2013? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wygląda kalendarz dni wolnych od zajęć szkolnych na rok 2012/2013? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Tak się ułożyło, że rok szkolny 2012/2013 rozpoczyna się dopiero 3 września i dla większości uczniów od razu jest to data rozpoczęcia odliczania kolejnych dni do świąt Bożego Narodzenia, potem do ferii, Wielkanocy i w końcu do kolejnych wakacji. Bo przecież nic lepiej nie podtrzymuje na duchu niż świadomość czekającej nas laby. Oprócz tych dłuższych przerw w nauce w szkolnym kalendarzu znajdziemy także kilka jednodniowych świąt, jednak w tym roku nie ułożyły się one zbyt szczęśliwie, co można zauważyć studiując tabelkę (poniżej lub kliknij w zdjęcie obok). Na pocieszenie dodajmy tu, że dyrektorzy niektórych placówek mogą pójść uczniom na rękę i np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak napisać Curriculum Vitae – CV?
Dodany: 2012-05-15 09:35:13
 Jak napisać Curriculum Vitae – CV? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak napisać Curriculum Vitae – CV? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
CV to najważniejszy dokument osoby starającej się o pracę. Nie każdy potrafi go jednak napisać, a trzeba tu dodać, że arkusz zawierający błędy i niedociągnięcia może pozbawić nas pracy zanim tak naprawdę pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną. Warto więc poświęcić więcej czasu na „wypieszczenie” tego dokumentu i dołożenie wszelkich starań, aby był on zachęcający i jak najwięcej mówił o nas samych. Podpowiadamy jakich błędów unikać i co warto zamieścić w CV.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pisać partykułę "nie" z różnymi częściami mowy?
Dodany: 2012-02-21 08:26:52
"Nie" z rzeczownikami Rzeczownik odpowiada na pytania: Kto?, Co? "Nie" z rzeczownikami piszemy razem, kiedy wspólnie tworzą jeden wyraz (niewiedza, niecierpliwość). "Nie" z rzeczownikami piszemy osobno, gdy partykuła "nie" występuje jako przeczenie lub przeciwstawienie jednej z dwóch rzeczy (nie wiedza, a cierpliwość jest istotna), kiedy znajduje się pomiędzy dwoma takimi samymi wyrazami (pilot nie pilot, latać potrafi), gdy wyraz po "nie" jest pisany wielką literą to wtedy łączymy je myślnikiem (nie-Anglik). "Nie" z czasownikami Czasowniki odpowiadają na pytania: Co robi?, Co się z nim dzieje? "Nie" piszemy osobno zarówno z formami osobowymi (nie śpiewasz, nie grałem, nie przyjedzie), bezokolicznikami (nie pytać, nie oglądać) jak i imiesłowami przysłówkowymi (dzielimy je na 'współczesne' kończące się na -ąc - określają czynność mającą miejsce w tym samym czasie co orzeczenie czytał, nie skupiając się na niczym innym i na 'uprzednie' kończące się na -łszy, -wszy - określają czynność wcześniejszą niż orzeczenie nie odrobiwszy lekcji, poszedł na boisko). WYJĄTKI: Niedomagać, nienawidzić, niedowidzieć, niedosłyszeć (jako schorzenie, brak słuchu).
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ściągę na długopis ;)
Dodany: 2009-10-14 20:47:56
Jak zrobić prostą ściągę za pomocą komputera? Przygotuj najlepiej gruby długopis. Uruchom WordPad'a i napisz wymagany materiał na kartkówkę - wielkość czcionki 12, po napisaniu ściągi zmniejsz czcionkę na 4 i wydrukuj. UWAGA -> pamiętaj aby ściąga zmieściła się na długopisie ! Następnie wytnij i doczep taśmą do długopisu. Gotowe! uważaj tylko przy kartkówce, gdy nauczyciel patrzy się w twoją stronę to obróć długopis lub zakryj go ręką tak aby naucz.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sprawdzoną ściągę na kartkówkę?
Dodany: 2009-10-14 13:55:34
 Jak zrobić sprawdzoną ściągę na kartkówkę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić sprawdzoną ściągę na kartkówkę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie możesz zapamiętać ortografii, a masz kartkówkę. To sprawdź ten sposób! Wziąć kartkę na której będzie pisana kartkówka. Wziąć wypisany długopis. Załóżmy, że to będzie kartkówka z j.
Temat założony przez: Ag@    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ściągę słówek z języków obcych?
Dodany: 2009-08-06 14:44:34
Jeśli nie możesz zapamiętać kilku ważnych słówek z języka obcego NIE MARTW SIĘ ! ! ! JAK ZROBIĆ ŚCIĄGĘ: Weź do ręki długopis którym będziesz pisać na egzaminie. Przygotuj gruby pasek kolorowego papieru i cienki. Posmaruj długopis klejem. Owiń go grubym paskiem papieru, tak aby się przykleił.
Temat założony przez: Apple_XD    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak ściągać na klasówce?
Dodany: 2009-04-14 21:02:53
 Jak ściągać na klasówce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak ściągać na klasówce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ta ściąga jest jedną z lepszych! Nauczyciel nie ma szans jej wykryć! POTRZEBNE RZECZY: Podręcznik, Odwaga i dobry humor nauczyciela. WSTĘP: Pomyśl tylko, mało się uczyłeś nie jesteś pewien siebie, lub jest dużo dat z historii do zapamiętania. Co zrobić w takiej sytuacji? INSTRUKCJA: Na przerwie przed lekcją, na której masz pisać sprawdzian weź podręcznik (z tej lekcji) i niezauważenie przejdź do toalety. Najlepiej schowaj go sobie do spodni i przykryj go koszulką.
Temat założony przez: BOSCH08    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak określać rzeczowniki policzalne i niepoliczalne w angielskim?
Dodany: 2009-03-21 15:51:32
Czym się różnią? Rzeczowniki policzalne to takie, które określają przedmioty mogące być policzone. Czyli np. długopis (a pen), jabłko (an apple), znaczek pocztowy (a stamp) itp. Widzimy jedno lub pięć jabłek, mamy dwa długopisy.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wygląda prawo Pascala?
Dodany: 2009-03-11 15:16:49
 Jak wygląda prawo Pascala? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wygląda prawo Pascala? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Blaise Pascal był francuskim uczonym, który przede wszystkim skupiał się na badaniu zjawisk hydrostatycznych. To dzięki niemu wiemy, że ciśnienie działające na ciecz wpływa na obniżenie lub podwyższenie temperatury jej wrzenia. Tzn. tam, gdzie panuje niskie ciśnienie (góry) woda zacznie wrzeć szybciej (w niższej temperaturze), więc trudniej nam zaparzyć herbatę, ale łatwiej wygrać zakład, że włożymy rękę do wrzącej wody, a tam, gdzie panuje wysokie ciśnienie ciecze potrzebują wyższej temperatury, aby zacząć wrzeć.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przeliczyć procenty na ułamki i odwrotnie?
Dodany: 2009-03-09 11:18:39  w temacie - 1 komentarzy
Mamy dwa rodzaje ułamków: zwykłe i dziesiętne. Aby zamienić je na procenty i odwrotnie musimy przeprowadzić kilka prostych przeliczeń. Zamiana ułamków dziesiętnych na procenty Ułamki dziesiętne wyglądają np. tak: 0,23; 2,7896; 1,(45) [45 jest w nawiasie, gdyż w ten sposób zapisujemy liczby, które powtarzają się po przecinku w nieskończoność] Żeby zamienić taki ułamek na procenty należy go pomnożyć przez 100%.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć procenty?
Dodany: 2009-03-05 11:26:02  w temacie - 3 komentarzy
Wytłumaczę na przykładzie jabłek:) 1. Mieliśmy 20 jabłek, zjedliśmy 3. Jaki procent całości stanowiły te 3 jabłka? 20 jabłek = wszystkie jabłka 3 jabłka = te, które zjedliśmy Teraz musimy podzielić liczbę zjedzonych jabłek przez liczbę całości. Wzór wygląda tak.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić szkolną ściągę?
Dodany: 2009-02-21 14:52:17
 Jak zrobić szkolną ściągę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić szkolną ściągę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jak ją zrobisz to już nie wrócisz do żadnej innej;) Jest wiele rodzajów ściąg. Jedne lepsze, drugie gorsze. Ja przedstawię sposób na taką, która w mojej szkole zyskała miano „Szczęśliwa wywiadówka”:) Niech to będzie jej najlepszą rekomendacją. Aby stworzyć taką ściągę potrzebujemy przynajmniej dwóch kartek.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyhodować "własną" sól?
Dodany: 2008-11-14 16:19:42
Zadanie z przyrody związane z wodą. Potrzebne składniki: szklanka, woda, nitka, ołówek, mała śrubka. Trzeba zawiązać nitkę na około ołówka a drugą kocówkę na około śrubki, do szklanki wlać wodę i wsypać 6 łyżek soli. Położyć ołówek na szklance a śrubkę włożyć do kubka.
Temat założony przez: Zadanie domowe    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przeliczać temperaturę wyrażoną w różnych skalach?
Dodany: 2008-07-18 21:10:22  w temacie - 1 komentarzy
 Jak przeliczać temperaturę wyrażoną w różnych skalach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak przeliczać temperaturę wyrażoną w różnych skalach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Temperatura – to wielkość fizyczna służąca do określenia stanu ciała lub układu. Aby móc określić temperaturę należy przede wszystkim wybrać skale. Skale różnią się od siebie podziałką oraz przyjętymi punktami określającymi 0. Najczęściej stosowane skale: Skala Kelvina Jej twórcą jest Sir William Thomson (lord Kelvin) - brytyjski fizyk, matematyk i przyrodnik.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyglądają czasowniki nieregularne? (język angielski)
Dodany: 2008-04-20 14:58:03
Poniżej tabela ważniejszych czasowników i ich form… Infinitive (forma podstawowa). – Past simple (II forma). – Past participle (III forma) znaczenie. Arise – arose - arisen pojawiać się.
| poprzednie | od 3 do 32 | następne | wszystkie ( 52 ) |
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl