Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
Serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji w Polityka plików cookies
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
\- ZDROWIE
\- URODA
\- DZIECKO
\- MIŁOŚĆ
\- SEKS
\- ODZIEŻ
\- OBYCZAJE I TRADYCJE
\- SAVOIR-VIVRE
\- INNE
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uwierzyć w siebie?
Dodany: 2014-06-03 06:59:53

Uważasz, że nie masz zalet? Wyglądasz okropnie? Nic nie potrafisz? Na pewno zawalisz nadchodzący egzamin? Nie poradzisz sobie? W takim razie brak Ci pewności siebie. Wmawiasz sobie posiadanie samych wad, rozpamiętujesz każde potknięcie i nawet błahostki nie dają Ci spać po nocach, a z takim podejściem nie można osiągnąć sukcesu. Trzeba uwierzyć w siebie i przestać przejmować się niepowodzeniami, no bo w końcu ile można? Od lat się nie doceniałaś i nic z tego nie wynika, dlatego przyszedł czas to zmienić! Pamiętaj, że jeśli sama się traktujesz jako gorszą, to inni to widzą i również zaczynają tak o Tobie myśleć, a ci bardziej cwani na pewno zechcą wykorzystać Twoją słabość na własne potrzeby. Nie daj się im! Podnieś własną wartość dzięki kilku prostym trikom!

Postawa
Zacznij od zmiany swojej postawy. Wyprostuj się, wciągnij brzuch, wypnij pierś i głowa do góry – to bardzo ważne! W ten sposób pokazujesz innym, że niczego się nie obawiasz i nie brakuje Ci pewności siebie, dzięki czemu będziesz traktowana w poważny sposób. Na pewno to zauważysz, a wtedy poczujesz, że twoja pewność siebie jeszcze bardziej wzrośnie! Zrób mały test i przejdź się miastem po zatłoczonych chodnikach, gdy będziesz spacerować w lekko przygarbionej pozie ze wzrokiem utkwionym w czubkach palców u stóp, to nikt Ci z drogi nie zejdzie i będziesz musiała wejść na trawnik, jeżeli z naprzeciwka będzie szła większa grupa osób. Z kolei kiedy się wyprostujesz i cały czas będziesz rozglądać się po horyzoncie i twarzach przechodniów, spostrzeżesz jak inni również ustępują Ci miejsca na chodniku! Jeśli tego nie zrobią, bo będą rozmawiać na środku drogi i nie zauważą, że idziesz, to przeproś ich pewnym siebie głosem i poczekaj aż zrobią Ci przejście – nie omijaj ich ulicą, bo to niebezpieczne, a Ty masz problem, z którym próbujesz sobie poradzić. Każde takie małe zwycięstwo jest na wagę złota!

Jeżeli boisz się kontaktu wzrokowego, to załóż ciemne okulary i spacerując po mieście zawsze patrz ludziom w oczy. Oni tego nie zauważą, a Ty zaczniesz się oswajać z wymianą spojrzeń, co na pewno w przyszłości zaprocentuje. Warto również nawiązać krótką rozmowę z kimś obcym i, na przykład, zapytać go o godzinę lub poprosić o wskazanie drogi w jakimś kierunku, oczywiście cały czas patrząc mu prosto w oczy – będzie to króciutka wymiana zdań, która praktycznie nie wymaga zdjęcia okularów, ale pomoże Ci zwalczyć problem. Małymi kroczkami do przodu!

Ważny jest również Twój sposób mówienia. Postaraj się nieco głośniej wypowiadać każde słowo. Cichutkie mamrotanie pod nosem od razu wskazuje, że jesteś łatwa do stłamszenia i nie ma sensu traktować Cię poważnie. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie dykcji w domowym zaciszu. Stań przed lustrem i zacznij ze sobą rozmawiać, a zdania wypowiadaj głośno i wyraźnie.

Aby poczuć się jeszcze lepiej udaj się do fryzjera i zrób sobie modną fryzurę. Zakryj mankamenty swojego ciała, na przykład, grzywką lub bluzką, a wyeksponuj, to co masz najlepsze – dekolt, podkreśl makijażem oczy itp. Do tego ubierz nowe ciuchy i od razu zobaczysz, że świat stanie przed Tobą otworem. Wystarczy, że spojrzysz w lustro!

Nie bój się krytyki i błędów
Osoby niewierzące w siebie bardzo boją się krytyki. Dlatego też nie podejmują się wyzwań i wolą robić tylko to, co jest konieczne. A przecież krytyka, to nic złego! Dzięki niej stajemy się lepsi, gdyż wiemy jakich błędów nie popełniać następnym razem i w ten sposób się rozwijamy. W końcu nie popełnia błędów tylko ten, co sam nic nie robi. Ponadto ludzie lubią krytykować innych, bo wtedy sami mogą się dowartościować, ale zwykłymi krzykaczami, którzy nie mają żadnych argumentów nie ma się co przejmować.

Staraj się we wszystkim dostrzec pozytywy. Nie podchodź do swojego zadania z nastawieniem, że się ono nie powiedzie. Jeśli rzeczywiście tak będzie, to trudno – na drugi raz będziesz bogatsza o doświadczenie i na pewno poradzisz sobie lepiej. Dużo lepiej! Najważniejsze, że się nie poddałaś i zrobiłaś co tylko było możliwe. W końcu nawet najwybitniejsi się mylą, bo nie ma ludzi nieomylnych. Byle nie rozpamiętywać tego i skoncentrować się na kolejnym zadaniu.

Naprawdę nie musisz być we wszystkim najlepsza. Nie wiesz kiedy była bitwa pod Grunwaldem? A po co Ci to, jeśli wiesz jak należy pielęgnować ogródek? Nie umiesz mówić po angielsku? A po co Ci to skoro masz zdolności plastyczne? Nie wiesz jaka rzeka płynie przez Wrocław? A po co Ci to, kiedy potrafisz pięknie śpiewać? Chodzi o to, by zacząć doceniać to, co się umie i w pełni z tego korzystać! Jak ktoś Cię zagiął podobnym pytaniem, to zagnij go czymś na czym sama znasz się doskonale. To sprawi, że z osoby stłamszonej staniesz się fachowcem w swojej dziedzinie i wcale nie będziesz musiała wstydzić się swojej niewiedzy względem zadanego pytania – masz inne walory i pamiętaj o tym!

Jeżeli masz do napisania jakiś większy projekt i widzisz, że zostały Ci na niego dwie godziny, to nie myśl sobie: „Rany, jeszcze nie mam początku, a zostały mi już tylko dwie godziny. Nie ma szans, żeby się udało”. Lepiej pomyśl: „Mamy dwie godzinki, czyli jak się sprężę, to zostanie mi pół na zrobienie sobie czegoś pysznego do jedzenia!”. Nawet jeśli to nie prawda, to nastawisz się pozytywnie do zadania i łatwiej będzie Ci zacząć. Gdyby się okazało, że przez ten czas zrobisz jedynie 1/3 tego, co należało, to i tak będziesz mogła być z siebie dumna, bo to o 1/3 więcej niż gdybyś od razu się poddała! Nie tak łatwo poradzić sobie z niską samooceną, więc każdy krok, który chce się postawić do przodu, to powód do radości. Natomiast jeśli Ci się uda, to będziesz mieć prawdziwe powody do zadowolenia! Odpowiednie podejście do sprawy, to połowa sukcesu!

Pozytywne myśli
Uwierz w to, że nie jesteś do niczego, a błędy wynikają jedynie z tego, że nie czujesz się dobrze w tym, co robisz. Na pewno masz inne zalety, tylko musisz je odnaleźć i pielęgnować.

Wyolbrzymiaj każdy, nawet najmniejszy, sukces, a staraj się zapominać o porażkach. Zacznij programować swoją pamięć – uczcij swoje małe zwycięstwo romantyczną kolacją z ukochaną osobą albo wypadem do kina na dobrą komedię. To spowoduje, że nie będziesz mieć czasu na rozpamiętywanie o porażkach, a dodatkowo , gdy wspomnisz sobie takie ucztowanie lub w inny sposób mile spędzony czas, to od razu przed oczami pojawi Ci się Twój mały sukces! Ogrom pozytywnych wspomnień na pewno mocno Cię podbuduje i nie będziesz mieć podstaw, by uważać się za gorszą osobę! Możesz także prowadzić osobisty pamiętnik, w którym będziesz zapisywać tylko swoje zwycięstwa – to będzie przyjemna lektura, gdy ponownie poczujesz się gorzej.

Co jeszcze?
Za każdym razem wmawiaj sobie, że jesteś szczęściarą – bo masz wielu znajomych, bo masz dom, bo masz zdrowe dzieci, bo umiesz to czy tamto itp. Tych rzeczy naprawdę niektórzy mogą Ci pozazdrościć! Warto byłoby zaprzestać oglądać seriale, programy telewizyjne i czytać kolorowe magazyny – każdy tam jest młody, piękny, wysportowany, mieszka w ogromnym domu, ma najnowszy samochód i wiedzie wspaniałe życie, bo nawet jak ma kłopoty, to zawsze wychodzi z nich obronną ręką. Śledzenie perypetii, toczących się w wyidealizowanym świecie, może prowadzić do powstania kompleksów, ponieważ tam nawet najniżej sytuowani mają lepsze życie niż większość z nas w rzeczywistości. Naoglądamy się tego, a potem czujemy się gorsi, bo widzimy, że ludzie na świecie mają tak dobrze, a my kisimy się w cztery osoby na 30 metrach kwadratowych. Bzdura! Naprawdę szkoda na to czasu, jeśli staramy się podbudować własną pewność siebie.

Uświadom sobie, że inni mają takie same problemy jak Ty - też nie mogą znaleźć swojej drugiej połówki, też nie mają z czego spłacić kredytu, też nie wyglądają jak z żurnala i mają inne kłopoty, dlatego nie ma podstaw byś czuła się gorsza. Pomyśl o tym, gdy czeka Cię jakaś ważna rozmowa, np. z przełożonym lub z wykładowcą! Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, że oni też są zwykłymi ludźmi i na co dzień robią to, co Ty, na pewno trochę się rozluźnisz i dialog będzie przebiegał w mniejszym stresie. A jeśli otworzy się przed Tobą wizja awansu, to nie broń się brakiem umiejętności, bo wtedy sama sobie strzelisz w kolano. Zamiast tego zapisz się na kurs doszkalający lub zacznij się samodzielnie rozwijać poprzez książki i Internet. Nie dość, że nabędziesz nowe zdolności, dzięki który poczujesz się mądrzejsza, to jeszcze szef będzie miał do Ciebie większe zaufanie i nie będziesz kontrolowana na każdym kroku.

Ostatnia rada jest dość prozaiczna, ale równie ważna – spędzaj jak najwięcej czasu ze swoimi znajomymi oraz rodziną. W ten sposób zobaczysz, że nawet Twoi najbliżsi nie są idealni i też popełniają błędy, ale nie zaprzątają sobie nimi głowy. Obserwacja ich zachowań pomoże Ci zrozumieć jak radzić sobie z problemami.

Temat obejrzany 2659 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl