Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
\- ZDROWIE
\- URODA
\- DZIECKO
\- MIŁOŚĆ
\- SEKS
\- ODZIEŻ
\- OBYCZAJE I TRADYCJE
\- SAVOIR-VIVRE
\- INNE
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak domowymi sposobami usunąć kamień z pralki?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak optymalnie spakować walizkę na wyjazd?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty dozownik suchej karmy dla kota?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak prać ekologicznie przy użyciu kasztanów i orzechów?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak czyścić zamsz?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak prać żeby nie prasować?
Dodany: 2012-07-16 08:28:06

 Jak prać żeby nie prasować? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak prać żeby nie prasować? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Dzisiaj coś dla kobiet mających serdecznie dosyć prasowania co tydzień sterty ciuchów i dla facetów, którzy, zmuszeni zaistniałą sytuacją, muszą sami dokonać obrzędu prania i prasowania. Zapewne panie znają parę sztuczek jak prać, aby później nie wysilać się z prasowaniem, ale panowie, dla których pralka, równie dobrze, mogłaby mieć tylko dwa przyciski: pierz i stop mogą z tej instrukcji dowiedzieć się czegoś nowego, co ułatwi im życie i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Jak prać
1. - Zaczynamy od tego, że do prania należy dodać płynu do płukania (zmiękczania) tkanin, który znacznie ułatwi nam późniejsze prasowanie bez prasowania.

2. - Zanim włączymy pralkę ustawiamy ją w tryb „łatwego prasowania” lub „bez zagnieceń”. W zależności od modelu ta funkcja może być różnie nazwana, ale wiadomo czego szukamy. Jeśli nie znajdziesz żadnej podobnie brzmiącej opcji to zaprogramuj pralkę na zwykłe pranie i ustaw prędkość wirowania na mniejsze obroty (np. 600-400 obr/min). Dzięki mniejszej prędkości ciuchy będą mniej zagniecione, ale także bardziej mokre i będzie z nich mocniej kapać. Dlatego korzystaj z tej funkcji, gdy nie będziesz suszyć prania np. nad dywanem.

3. - Po skończeniu prania od razu (!) wyciągamy ubrania i rozwieszamy je na stelażu, wieszakach, bądź sznurkach do suszenia.

4. - Podczas wieszania, każdy ciuch należy mocno strzepnąć. Robimy to następująco: koszulki i bluzki łapiemy za ramiona w okolicy szwów, potem wyciągamy proste ręce przed siebie i nieco do góry i energicznie pociągamy w dół. Powtarzamy ruch 3 razy. Spodnie chwytamy w pasku za boczne szwy i również po trzykroć strzepujemy.

5. - Ubrania najlepiej wieszać cięższą stroną na dół, przypinając je za lżejszy brzeg klamerkami do sznura. Inaczej mówiąc, miejsca, w których mamy najwięcej materiału (kołnierzyk, kieszenie spodni itp.) bardziej nasiąkną wodą i przez swój ciężar naciągną całe ubranie wygładzając wszystkie nierówności. Nie dotyczy to jedynie bluzek i innych kamizelek z długimi rękawami. Te wieszamy normalnie, przypinając je za ramiona, gdyż całe mocno nasiąkają wodą i nie ma znaczenia, którą stroną zawisną. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że wietrzenie ich „do góry nogami” spowoduje powstanie nierówności w okolicach pach, a tego chcemy przecież uniknąć. Suszenie „na zakładkę”, czyli jedna strona odzieży po jednej stronie sznurka, a druga po drugiej, również dobrze się sprawdza, ale po środku powstanie nam wtedy pręga wynikająca z zastosowanego sposobu wieszania. Zaraz po rozwieszeniu, ubrania mogą posiadać drobne zagniecenia, ale z czasem wszelkie nierówności znikną.

6. - Powieszone ciuchy delikatnie rozciągamy wzdłuż i wszerz, aby nigdzie nie były zagniecione.

7. - Wysuszone pranie składamy, wygładzamy ręką i układamy na półkach, bądź wieszamy w szafie.

Na zakończenie
Jeśli żaden podpunkt nie został pominięty, to tak wysuszone ciuchy spokojnie można od razu zakładać na siebie bez konieczności prasowania. Oczywiście, może się zdarzyć, że nie będą one płaskie jak gazeta, ale nie bądźmy aż tak pedantyczni żeby zaraz łapać za żelazko, bo po kilku minutach na ciele wszelkie fałdki znikną.

Dobra rada na przyszłość – Kupuj ciuchy karbowane lub z materiału, który się nie gniecie (np. len, bawełna z dodatkiem sztucznych włókien).

Temat obejrzany 15287 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


KOMENTARZE tego tematu:      [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyzenek    
Edytowany: 2016-08-27 22:12:30
Dziękuję za przydatne informacje, na pewno będę je stosował
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl