Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
\- ZDROWIE
\- URODA
\- DZIECKO
\- Ciąża
\- Zdrowie
\- Wychowanie
\- Żywienie
\- Inne
\- MIŁOŚĆ
\- SEKS
\- ODZIEŻ
\- OBYCZAJE I TRADYCJE
\- SAVOIR-VIVRE
\- INNE
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić trójwymiarową laurkę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uzyskać swoje własne DNA w domowych warunkach?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić leczo?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zostać własnym dziadkiem?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić test na ojcostwo?
Dodany: 2008-04-05 22:01:22

 Jak zrobić test na ojcostwo? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić test na ojcostwo? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Matka jest tylko jedna! Ojciec też, tylko który?!
Ze statystyk wynika, że co 10 dziecko w Polsce nie jest potomkiem ojca, który je wychowuje lub płaci na nie alimenty.
Trudno więc się dziwić, że test na ustalenie ojcostwa przeprowadza coraz więcej osób. Tym bardziej, że wykonanie takiego testu nie jest już tak kłopotliwe jak kiedyś.


Kto decyduje się na testy
Nie zawsze jest tak, że to ojcowie chcą się dowiedzieć czy dziecko jest ich potomkiem. Coraz częściej inicjatorkami testu są matki, które chcą sprawdzić, który z mężczyzn jest ojcem ich dziecka lub by rozwiać wątpliwości męża. Zdarzają się również sytuacje, gdy test przeprowadza się na prośbę babć lub dziadków, wątpiących w uczciwość synowej.

Czym jest test na ustalenie ojcostwa
Test jest analizą DNA (kwasu dezoksyrybonukleinowego), podczas którego bada się markery DNA ojca i porównuje je z markerami DNA dziecka.
Dokładność testu na podstawie analizy DNA pozwala w 100% wykluczyć ojcostwo lub w 99,99% je potwierdzić. Jest to najdokładniejsza ze wszystkich znanych obecnie metod.

Co się bada
Jako materiał dostarczający próbki do analizy może służyć:
• niewielka ilość krwi (pobrana z palca lub nawet np. z plamy na koszuli);
• wymaz z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka (najczęściej wykorzystywany, ze względu na prosty i bezinwazyjny sposób uzyskania materiału do badań);
• włosy (kilka włosów razem z cebulkami);
• guma do żucia;
• szczoteczka do zębów;
• itp.

Jak to zrobić
Aby przeprowadzić test należy:
1. Zgłosić się do ośrodka, który wykonuje takie badania - jest ich w Polsce blisko 50. Zgłosić się można osobiście, telefonicznie lub drogą mailową.
2. Pobrać materiał do badań – można to zrobić samemu w domu lub w ośrodku z pomocą wykwalifikowanego personelu. Jeśli chcemy to zrobić samemu najlepiej jest zamówić specjalny zestaw do pobierania wymazu z błony śluzowej. Wówczas należy postępując zgodnie z załączoną instrukcji pobrać materiał do analizy i zanieść go lub przesłać pocztą do laboratorium.
3. W miarę możliwości cierpliwie czekać na wynik, który powinien być znany po około 14 dniach. Niektóre ośrodki umożliwiają (za dopłatą) przyspieszenie analizy i wówczas wynik może być znany już po około 5 dniach.

UWAGA. Jeśli test ma być dowodem w sądzie, to musi być on przeprowadzony na zlecenie sądu. Wówczas materiał do badań pobierany jest w laboratorium ośrodka przeprowadzającego test. Konieczne jest osobiste stawienie się w ośrodku wszystkich stron postępowania wraz z prawnymi opiekunami dziecka.

Ile kosztuje test
Cena waha się w zależności od ośrodka oraz rodzaju testu.
Najtańszy test z zestawem do samodzielnego pobrania materiału genetycznego dla 2 osób (np. dziecka i ojca) można nabyć za 1200-1500zł.
Test dla 3 osób (np. dziecko, ojciec i matka) jest droższy o około 100-150 zł. Dodatkowo płatne jest pobranie materiału przez personel ośrodka, przyjazd do klienta, czy też skrócenie czasu analizy.

Dyskrecja
Ośrodki są w stanie zapewnić pełną dyskrecje i poufność. W tym celu można np. zamówić nieoznakowaną przesyłkę, osobisty odbiór wyników lub za pomocą maila, faxu czy nawet przez sms.

Przed testem należy się dobrze zastanowić czy na pewno chcemy go przeprowadzić. Koniecznie trzeba zadać sobie pytanie co stanie się po teście gdy poznamy wynik i jak to wpłynie na relację między partnerami i dziećmi.


Temat obejrzany 41451 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


KOMENTARZE tego tematu:      [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyNie jestem pewien ojcostwa.    
Edytowany: 2012-08-18 07:55:00
Moja córka ma ponad 30 lat ,lecz nie jestem pewien .Płaciłem jej matce alimenty ,ale nie daje mnie to spokoju .Jak to zrobic dyskretnie?
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyProblem z ojcostwem.    
Edytowany: 2014-02-18 07:45:54
Po 15latach poniżania mnie i mojego syna odeszłam, miałam dość jego poniżania, bicia i traktowania nas jak zwierzęta.
Myślałam, że mam już spokój, jesteśmy po rozwodzie 3 lata. Syn właśnie skończył 18lat. Odezwał jaśnie pan się kilka dnie temu, twierdząc, że zrobił synowi badania na ojcostwo i mam zabierać sobie tego bękarta. Syn twierdzi, że na żadnych badaniach nie był, więc domniemam, że skorzystał z waszych cudownych technik. Jak mam to rozumieć, że to nie jest jego dziecko, kiedy to on jest ojcem?? jak to wytłumaczyć?? ja jestem pewna, że on jest ojcem,jak to możliwe, że badania stwierdziły inaczej?? dodam, że syn od urodzenia niby miał inną grupę krwi niż my oboje.
Komentarz założony przez: iwonanowakowska    
      
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyPomoc    
Edytowany: 2015-10-27 08:44:34
Iwona, jeżeli dalej masz problem z badaniem DNA, wydaje mi się, że mogę Ci pomóc. I absolutnie nie chcę za to pieniędzy.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl