Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
\- ZDROWIE
\- URODA
\- Kosmetyki
\- Makijaż
\- Zabiegi
\- Piercing / tatuaż
\- Inne
\- DZIECKO
\- MIŁOŚĆ
\- SEKS
\- ODZIEŻ
\- OBYCZAJE I TRADYCJE
\- SAVOIR-VIVRE
\- INNE
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć zalegający na parkingu pojazd?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić pastę cukrową do domowej depilacji?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć pliki, których nie da się skasować, gdyż są używane przez inne aplikacje lub procesy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie z pluskwą domową?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i czym wyczyścić grill?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się kobiecego wąsika domowymi sposobami?
Dodany: 2014-01-24 07:32:34

Każdemu z nas nad górną wargą rosną włoski. U mężczyzn zazwyczaj są one czarne, twarde i dobrze widoczne, natomiast u kobiet przeważnie występują jako drobny i niewidoczny meszek. I jest to całkiem naturalne. Jednak co może zrobić kobieta, u której zarost zaczyna przypominać ten męski? Taki czarny wąsik na pewno nie dodaje jej urody i choć rośnie na twarzy, to wcale twarzowy nie jest. Najczęściej pojawia się jako spadek po przodkach lub na skutek zaburzeń hormonalnych i wydzielania nadmiernej ilości testosteronu. A ponieważ testosteron odpowiada, między innymi, za popęd seksualny, dlatego też kobiety z widocznym wąsikiem mogą przejawiać większą ochotę do miłosnych igraszek niż ich pozbawione zarostu rówieśniczki. Stąd też wzięła się opinia, że są one bardziej namiętne i temperamentne.

Temperament temperamentem, ale jak pozbyć się widocznych nad wargą włosków?

Rozjaśnianie
Jedną z najmniej bolesnych metod jest rozjaśnienie wąsika. Do tego wystarczy użyć wybielaczy do włosków na twarzy, jasnej farby do włosów lub nawet zwykłej wody utlenionej, a farbowanie powtarzać w miarę pojawiania się odrostów.

Depilacja woskiem
Gdyby wąsik okazał się widoczny nawet mimo rozjaśniania albo bylibyśmy uczuleni na wybielacz, to musimy się uciec do bardziej drastycznej metody czyli depilacji woskiem. Daje ona najlepsze rezultaty, gdyż dzięki nim pozbędziemy się włosków wraz z cebulkami, co znacznie wydłuży czas ich odrastania, skóra pozostanie gładka i miła w dotyku, a meszek nie będzie widoczny pod żadnym kątem. Niestety jest to nieco bolesny zabieg, ale warto się do niego przekonać.

Do depilacji najlepiej użyć specjalnych plastrów do usuwania włosków z twarzy. Można je kupić w aptekach za kilkanaście złotych. Łatwo się je nakłada i dają bardzo dobre rezultaty.

Depilacja pastą cukrową
Pasta cukrowa to świetny zamiennik popularnego wosku, a przy tym koszt jej wyprodukowania jest dużo mniejszy. Jak ją zrobić i stosować, przeczytasz tutaj. Po jej zastosowaniu, podobnie jak po depilacji woskiem, warto nałożyć na skórę olejek lub maść na podrażnienia.

Inne depilacje
Oprócz wosku i pasty cukrowej możemy także użyć kremów lub sprejów do depilacji, które również dostaniemy w każdej aptece (kilkanaście złotych za tubkę 100 ml). Nakładamy je na miejsce, z którego chcemy pozbyć się włosków i po kilku minutach zmywamy, a naszym oczom ukazuje się gładka skóra. Metoda ta jest bezbolesna, jednak włoski, w przeciwieństwie do wosku i pasty, nie są usuwane wraz z cebulką, a jedynie rozpuszczane w części wyrastającej ponad skórę, przez co szybciej ponownie odrastają. Niestety, te specyfiki mogą także powodować podrażnienia.

Zdecydowanie mniej podrażnień uzyskamy poprzez mechaniczne usuwanie włosków np. za pomocą pęsety lub dwóch skręconych ze sobą nitek, ale ta technika jest dość czasochłonna i najboleśniejsza z wszystkich wymienionych, gdyż nie wyrywa się wszystkich włosków za jednym zamachem tylko po kilka na raz. Dlatego najlepiej stosować ją, kiedy włosków jest stosunkowo mało.

Natomiast jeśli chodzi o zwykłe golenie maszynką, to, mimo iż jest to najprostszy sposób, to jednak najgorszy z możliwych, bo ucięte przy nasadzie włoski dość szybko odrastają, a przy tym stają się mocniejsze i bardziej widoczne. Unikamy jej stosowania.

Temat obejrzany 16459 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl