Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
\- ZDROWIE
\- Sposoby na choroby
\- Medycyna niekonwencjonalna
\- Zdrowy tryb życia
\- Inne
\- URODA
\- DZIECKO
\- MIŁOŚĆ
\- SEKS
\- ODZIEŻ
\- OBYCZAJE I TRADYCJE
\- SAVOIR-VIVRE
\- INNE
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie z pokrzywką?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pomóc dziecku z astmą w funkcjonowaniu w szkole?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odczulać dziecko bez stresu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak leczyć świnkę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak radzić sobie z alergią? – roztocza kurzu domowego
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie z alergią?
Dodany: 2013-07-20 10:33:50

 Jak poradzić sobie z alergią? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak poradzić sobie z alergią? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Najskuteczniejszą obecnie metodą leczenia - czyli trwałego pozbycia się alergii jest immunoterapia swoista (odczulanie). W przeciwieństwie do leków antyhistaminowych, działa ona na przyczynę alergii, a nie tylko chwilowo na jej objawy. Odczulanie jest też sposobem na znaczne (nawet 2,5 krotne!) zmniejszenie ryzyka wystąpienia astmy alergicznej.

Odczulanie bez zastrzyków
Najnowocześniejszą metodą immunoterapii jest bezinwazyjna szczepionka podjęzykowa, którą podaje się w kroplach lub tabletkach. Wieloletnie badania potwierdzają, że ten rodzaj odczulania jest równie skuteczny, co szczepionka podawana w zastrzykach, szczególnie w przypadku leczenia pacjentów uczulonych na pyłki roślin. Jest to metoda dla wszystkich alergików, szczególnie jednak zalecana dzieciom i osobom aktywnym, które nie mogą pozwolić sobie na ograniczenia związane z odczulaniem w zastrzykach (częste wizyty u lekarza). Pacjent stosuje szczepionkę samodzielnie w domu, pozostając w kontakcie z alergologiem, który nadzoruje leczenie. W krajach, w których szczepionki podjęzykowe są szeroko stosowane i uzyskały refundację (w Polsce nadal jej nie mają) znacznie zwiększyła się liczba leczonych pacjentów.

Jak działa odczulanie?
Sednem procesu odczulania jest wykorzystanie do zwalczenia alergii tej samej substancji (alergenu), która ją powoduje. Choremu podaje się alergen na który jest uczulony w zwiększanych stopniowo dawkach (w najnowocześniejszej, bezinwazyjnej formie są to krople lub tabletki podawane pod język). W kolejnym etapie osoba uczulona regularnie przyjmuje optymalną dawkę alergenu, a organizm oswaja się z nim i przestaje traktować go jak wroga. Mechanizm alergii zostaje wygaszony, objawy zmniejszają się, a czasem ustępują całkowicie. Odczulanie ma więc w skrócie na celu zwiększenie u chorego tolerancji na te alergeny, które wywołują objawy choroby alergicznej.

Metoda podjęzykowa
STOSOWANIE: Odczulanie metodą podjęzykową stosowane jest u dorosłych i dzieci od 5-go roku życia.
PODAWANIE: Alergen w postaci kropli lub tabletek podaje się na błonę śluzową pod językiem. Tego typu odczulanie pacjent może prowadzić w domu, poza gabinetem lekarskim. Rano, na czczo dawkę kropli lub tabletkę nanosi się na błonę śluzową pod językiem. Szczepionkę należy przetrzymać w tym miejscu przez 2 minuty i następnie połknąć.
KROPLE: nanosi się pod język przy użyciu specjalnego dozownika, który umożliwia łatwe i precyzyjne odmierzenie dawki szczepionki. Szczepionkę należy przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C.
TABLETKI: to dziś najnowcześniejsza forma odczulania, dostępna tylko w przypadku uczulenia na pyłek traw. Wkłada się je bezpośrednio pod język. Ponieważ nie trzeba ich przechowywać w lodówce, są idealnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują.
ETAP 1 leczenia: Leczenie wstępne, czyli przyjmowanie codziennie coraz większych dawek alergenu aż do osiągnięcia dawki maksymalnej, odpowiedniej dla danego pacjenta. Ten etap trwa kilka dni: zwykle 9 -11 dla kropli i 3 dla tabletek. Pierwsza dawka kropli lub pierwsza tabletka powinna być przyjęta w gabinecie alergologa.
ETAP 2 leczenia: Leczenie podtrzymujące, czyli regularne przyjmowanie, zwykle codziennie, ustalonej dawki maksymalnej. W przypadku alergenów całorocznych (np. roztocza) leczenie musi być kontynuowane przez cały rok. W przypadku alergii sezonowej (na pyłek traw, drzew, chwastów) odczulanie podjęzykowe, może być prowadzone okołosezonowo, kilka miesięcy w roku. Aby odczulanie było skuteczne musi trwać minimum 3 lata (odczulanie całoroczne np. na roztocze) lub 3 kolejne sezony (odczulanie okołodsezonowe np. na pyłek traw).

Temat założony przez: Radost108    
Temat obejrzany 2160 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl