Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
\- SPRZĘT KOMPUTEROWY
\- PROGRAMY
\- INTERNET
\- Konfiguracja
\- Zabezpieczenie
\- Problemy ogólne
\- Inne
\- GRY
\- INNE
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak kupować prezenty?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak efektywnie szukać informacji w internecie?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać skrótów klawiaturowych w różnych przeglądarkach?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak łatwo spisać kod błędu z okna systemowego?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak ochronić się przed wirusami w plikach?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wejść na usunięte strony internetowe?
Dodany: 2014-03-11 07:16:17

 Jak wejść na usunięte strony internetowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wejść na usunięte strony internetowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zdarza się, że nie mamy czasu na przeczytanie wszystkich interesujących nas artykułów, które znajdziemy w sieci. Zapisujemy wtedy ich adresy w zakładkach przeglądarki z zamiarem wrócenia do lektury w późniejszym czasie. Jednakże po kilku dniach może się okazać, że zapisana strona została już usunięta i wchodząc na nią ujrzymy tylko tekst typu: „strona nie istnieje”, „błąd 404” lub coś w tym stylu. A może tekst na niej zawarty został zmieniony i chcielibyśmy dowiedzieć się jak wyglądał wcześniej? W takim razie możemy skorzystać z internetowych archiwów, które indeksują wszystkie ogólnodostępne strony, znajdujące się w sieci. Dzięki nim możemy odzyskać utracone informacje, a także zobaczyć jak dana strona wyglądała kilka lat temu.

Maszyna czasu
Wayback Machine na chwilę obecną posiada zarchiwizowanych prawie 400 miliardów stron z całego świata! Dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz tam to, czego szukasz. Wystarczy kliknąć w powyższy link i przeniesiesz się na stronie umożliwiającej przeszukanie archiwum. W puste pole na środku ekranu musisz wpisać adres strony, która Cię interesuje, a została zmieniona/usunięta. Następnie kliknij Enter lub Browse History i po chwili otrzymasz historię indeksowania danego serwisu. Wybierając odpowiedni rok, miesiąc i dzień przeniesiesz się do przeszłości i będziesz mógł odczytać utracone dane.

Wayback Machine, to prawdopodobnie najlepsze urządzenie do rozwiązywania tego typu problemów, gdyż zapisuje strony już od 1996 roku, czyli będziesz mógł zobaczyć jak wyglądał serwis tydzień, miesiąc, 3 lata temu, a nawet na samym początku istnienia.

Google cache
Google, indeksując strony, robi ich kopie i zapisuje na swoich serwerach, dzięki czemu, nawet jak zostaną zablokowane lub usunięte, to łatwo je odnajdziesz. Tym razem cały adres szukanej strony musisz wpisać w wyszukiwarkę Google. W wynikach odnajdź interesujący Cię odnośnik (niemal na pewno pierwszy od góry, nie licząc reklam), ale nie klikaj w niego, tylko w mały, zielony wskaźnik widoczny zaraz za linkiem do strony (zaznaczony kolorem czerwonym na zdjęciu). Rozwinie się niewielka lista, z której wybierz „Kopia” i to wszystko – zostaniesz przeniesiony do ostatniej zarchiwizowanej wersji strony. Jeśli nie będzie takiej możliwości, skorzystaj z opisanej wcześniej Maszyny Czasu.

Na przyszłość
Jeżeli na jakiejś stronie zależy Ci naprawdę mocno, to zapisz ją sobie na dysku! Wtedy nawet, jeśli zniknie z Internetu, to i tak będziesz ją miał we własnym archiwum i będziesz mógł w każdej chwili z niej skorzystać. Musisz jedynie kliknąć prawym przyciskiem myszy w tło strony i wybrać z listy opcję „Zapisz stronę jako…”. Potem wskaż miejsce do zapisu i gotowe.

Ewentualnie możesz zrobić zrzut strony w formie obrazka.

Temat obejrzany 34597 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl