Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
Serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji w Polityka plików cookies
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
\- SPRZĘT KOMPUTEROWY
\- PROGRAMY
\- INTERNET
\- Konfiguracja
\- Zabezpieczenie
\- Problemy ogólne
\- Inne
\- GRY
\- INNE
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak naładować telefon w podróży?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odzyskać skasowane zdjęcia i filmy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć telefon z Androidem przed kradzieżą?
Dodany: 2014-09-17 07:42:22

 Jak zabezpieczyć telefon z Androidem przed kradzieżą? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zabezpieczyć telefon z Androidem przed kradzieżą? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wyobraźmy sobie sytuację, że wracamy do domu po zabieganym dniu. Byliśmy na spacerze w lesie, popływać na basenie, na zakupach i u znajomych. Wchodząc do mieszkania spostrzegamy, że czegoś nam brakuje – tak, gdzieś zgubiliśmy swój telefon lub został nam on skradziony. I co teraz? Czy mamy ponownie przejść się wcześniejszymi dróżkami? Czy może czekać, aż jakiś uczciwy znalazca sam się do nas odezwie? Albo spisać smartfon na straty? Nie mielibyśmy takich problemów, gdybyśmy zawczasu zabezpieczyli swój telefon przed stratą. Nie trwa to długo, nic nie kosztuje i jest bardzo proste, a korzyści są ogromne. Dzięki łatwej w obsłudze aplikacji natychmiast otrzymamy informacje GPS, w której lokalizacji znajdziemy zgubę i od razu będziemy wiedzieli, gdzie szukać zguby. Co prawda niekiedy współrzędne nie są idealnie dokładne, ale wtedy wystarczy zdalnie włączyć alarm i na pewno usłyszymy nasza własność. Natomiast gdyby telefon został skradziony, to będziemy w stanie go śledzić i np. zrobić zdjęcie złodziejowi. Potem wystarczy SMS z wiadomością, że przyłapaliśmy amatora cudzych rzeczy i prosimy o zwrócenie telefonu lub zgłaszamy sprawę na policję. Opcji zdalnego sterowania smartfonem jest bardzo dużo i zaraz postaramy się je omówić.

AndroidLost


Aplikacji antykradzieżowych w sklepie Google Play jest sporo – Cerberus, Antidroidtheft, Anti Theft, Pray Anti Theft, AndroidLost i inne. Większość z nich działa w bardzo podobny sposób, ale my skupimy się na AndroidLost, co do którego nie mamy zastrzeżeń – zajmuje minimum miejsca (~250kB), nie obciąża systemu, nie ma zbędnych dodatków, jest darmowy i łatwy w obsłudze.

Pobieramy aplikację na swój telefon z Androidem, instalujemy ją i uruchamiamy. Pozwalamy jej na korzystanie z wszystkich wymaganych opcji, jak również dajemy prawa administratora, klikając „request administrator rights” i to w zasadzie tyle. Jedyne co musimy jeszcze zrobić, to zapamiętać hasło do konta Gmail, które jest powiązane ze smartfonem. Często o nim zapominamy, bo jesteśmy stale zalogowani, a będzie nam ono potrzebne do zdalnego sterowania i śledzenia telefonu.

Skradziony/zgubiony telefon


Kiedy stracimy telefon, wchodzimy na stronę androidlost.com. To będzie nasze główne centrum dowodzenia. Korzystając ze znajdującego się po prawej stronie odnośnika „Sign in” logujemy się na swoje konto Gmail, którego używaliśmy na telefonie i możemy zaczynać.

Klikamy w pole „Controls”. Pod przyciskiem pojawi nam się kilka odnośników: „Basic”, „Status”, „Messages”, „Security”, „Mobile”, „Backup” i „Premium”. Sprawdźmy, co pod nimi znajdziemy.

Basic
Alarm - Tutaj możemy zdalnie włączyć alarm (suwakiem ustalamy jego długość w sekundach). Uzyskamy głośny sygnał a ekran zacznie mrugać. Przydatne, gdy chcemy odszukać telefon leżący gdzieś w pobliżu.
Custom alarm - To co wyżej, tylko sami ustalamy jaki ma być dźwięk alarmu.
Vibrate - Powoduje wibrowanie telefonu przez czas wskazany w sekundach.
Location - Klikając „Send location” uzyskamy dane GPS wraz z mapką okolicy, w której aktualnie znajduje się smartfon. Jeżeli lokalizacja GPS nie zadziała, to aplikacja spróbuje ustalić położenie za pomocą lokalnej sieci, choć ta będzie już mniej dokładna. Czasem na efekty trzeba poczekać kilka/kilkanaście minut. Co ciekawe, gdyby GPS był wyłączony, to możemy go zdalnie włączyć, zaznaczając „Auto switch on GPS if deactivated”.

Phone
Phone status - Tutaj uzyskamy wszelkie dane naszego telefonu (np. imei, poziom naładowania baterii, numer karty SIM i wiele innych). Pomogą nam one przy ewentualnym zgłaszaniu sprawy na policji, jak również pozwolą nam ustalić czy ktoś wymienił kartkę SIM i tym podobne.
Sound - Tutaj możemy włączyć lub wyłączyć dźwięki w telefonie.
Bluetooth - Włączamy/wyłączamy bluetooth.
Flash - Włączamy/wyłączamy flesz.
GPS - Włączamy/wyłączamy GPS.
WiFi - Włączamy/wyłączamy WiFi.
List Apps - Otrzymujemy listę wszystkich zainstalowanych aplikacji.

Messages
Message popup - Tutaj wpisujemy wiadomość, jaka pojawi się na ekranie telefonu. Przydatne, gdy chcemy powiedzieć złodziejowi, że np. mamy zdjęcia jego twarzy i wiemy gdzie mieszka.
SMS post - Wpisana wiadomość (w polu „Enter SMS message”) zostanie wysłana ze zgubionego/skradzionego telefonu na podany numer.
SMS inbox and send - Tutaj możemy zobaczyć ostatnio wysyłane i otrzymywane wiadomości SMS. Opcja „Only get unread messages” wymusi pokazanie nam tylko nieprzeczytanych wiadomości.
Message Picture - To samo, co w Messager popup, tylko że tutaj po odczytaniu wiadomości i kliknięciu na telefonie „ok” automatycznie robione jest zdjęcie z przedniej kamery, dzięki czemu poznamy facjatę odczytującego. Zaleca się wysłanie niepozornej wiadomości typu: „brak zasięgu” lub „słaba bateria”.
Boot messager - Wiadomość, którą tu wpiszemy, będzie się pojawiać zawsze po uruchomieniu telefonu.
Overlay message - Wiadomość, którą tu wpiszemy, będzie się pojawiać zawsze po odblokowaniu ekranu.

Security
Screen timeout - Ustawiamy po jakim czasie ekran ma zostać zablokowany.
Package display - Wybranie „Hide package” pozwala nam ukryć ikonkę AndroidLost, dzięki czemu złodziejowi trudniej będzie się zorientować, że jest namierzany. „Display package” odwraca cały proces. Zamierzony efekt uzyskamy po restarcie telefonu.
Lock timeout - Pozwala zablokować telefon po wskazanym w sekundach czasie.
SIM card owner - Jeżeli karta SIM w telefonie zostanie wymieniona, to otrzymamy taką informację na wskazany numer. Numer ten możemy określić w ustawieniach (obrazek kół zębatych obok loginu w prawym górnym rogu, pole „SMS notification number”).
Lock phone - Możemy ustalić czterocyfrowy PIN, który będzie wymagany do odblokowania ekranu.
Unlock phone - Zdejmuje powyższe zabezpieczenie.
Erase SD Card - Ta opcja pozwala nam wyczyścić kartę pamięci, dzięki czemu żadne prywatne zdjęcia nie wpadną w ręce osób postronnych. Kasowanie odbędzie się bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.
Wipe phone - Czyszczenie całego telefonu do ustawień fabrycznych.

Mobile
Text to speech - Wpisana wiadomość zostanie przeczytana na głos w telefonie (po angielsku).
Dial phone - Zagubiony telefon dzwoni na wskazany numer, dzięki czemu możemy np. zadzwonić do siebie i posłuchać, co się dzieje naokoło niego.
Hangup phone - Zakończenie połączenia.
Call list - Otrzymujemy listę ostatnich połączeń.
Sound recording - Działa jak dyktafon, nagrywając przez wskazaną długość wszystkie dźwięki z otoczenia telefonu.
Front camera - Kliknięcie umożliwia zrobienie zdjęcia przednią kamerą.
Rear camera - To samo, tylko tylną kamerą.
Polling service - Zdalne śledzenie telefonu przez wskazany czas. Będziemy wtedy na bieżąco otrzymywać różne informacje o naszym sprzęcie.

Backup
Backup browser - Tutaj znajdziemy odnośnik do naszej kopii zapasowej, którą wcześniej zrobimy. Po 24. godzinach dane zostaną usunięte, więc do tego czasu powinniśmy skopiować je na własny dysk.
Backup SMS inbox - Tworzy kopię zapasową wiadomości SMS w skrzynce na wskazaną ilość dni wstecz.
Backup Contacts - Tworzy kopię zapasową listy kontaktów.
Backup Photos - Tworzy kopię zapasową zdjęć.
Backup Photos to FTP server - Tworzy kopię zapasową zdjęć na wskazany serwer FTP.
FTP server settings - Tu należy wpisać dane tegoż serwera.

Premium
Dla użytkowników, którzy wykupią premium przewidziane jest kilka dodatkowych opcji. Nie są one niezbędne, ale mogą się przydać.

Sterowanie za pomocą innego telefonu


W odnośniku „SMS” znajdziemy zapytania, które pozwolą nam sterować zgubionym lub skradzionym telefonem z innego telefonu. Musimy wcześniej w pole SMS allow wpisać numer, z którego będziemy chcieli to robić albo ustalić kod PIN w polu SMS pincode. Ta druga opcja pozwala nam kontrolować smartphon za pomocą każdego telefonu, a nie tylko tego, wskazanego w polu SMS allow. Poniżej znajdziemy listę zapytań i będą to takie same zapytania, jakie zostały już opisane wcześniej. Należy wysłać je wiadomością SMS na zgubiony telefon. W przypadku aktywnego kodu PIN, wpisujemy go po frazie „androidlost”. Opcje te nie działają, gdy złodziej wymieni kartę SIM, za to są pomocne, gdy telefon nie ma połączenia z internetem i nie możemy nim sterować za pomocą strony www.

Zgromadzone dane


No i na koniec najważniejsza sprawa, czyli logi. Wyniki wszelkich wcześniejszych działań będą widoczne właśnie w zakładce „Logs”. W tabelce znajdziemy rodzaj wysłanego zapytania, datę jego stworzenia i odpowiedzi oraz informacje zwrotne. Klikając na ikonki w polu „Attachment” zobaczymy mapki z lokalizacją GPS, status telefonu, zdjęcia i inne dane, o które pytaliśmy.

Temat obejrzany 4823 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


KOMENTARZE tego tematu:      [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyopcja włączenia GPS    
Edytowany: 2016-08-23 09:50:44
Witam,
Niestety w opisie jest,że można włączyć GPS- nie działa ta opcja.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl