Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
\- SPRZĘT KOMPUTEROWY
\- PROGRAMY
\- Instalacja
\- Użytkowanie
\- Inne
\- INTERNET
\- GRY
\- INNE
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak naładować telefon w podróży?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć telefon z Androidem przed kradzieżą?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odnaleźć skradziony aparat?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybrać szczoteczkę do zębów?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odzyskać skasowane zdjęcia i filmy?
Dodany: 2014-05-22 04:42:24

 Jak odzyskać skasowane zdjęcia i filmy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak odzyskać skasowane zdjęcia i filmy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jeżeli przypadkiem skasujesz, bądź w inny sposób utracisz zdjęcia, na których bardzo Ci zależało, bez znaczenia czy są one na karcie pamięci, przenośnym lub twardym dysku, to na razie powstrzymaj swoje lamenty, bo może się okazać, że nie są one jeszcze całkowicie stracone i da się je odzyskać. W ten sam sposób można także sprawdzić czy sprzęt (np. aparat, telefon, kamera, karta pamięci, pendrive), który dopiero co kupiliśmy nie był przypadkiem używany przez inne osoby, nawet jeśli ich pamięć będzie teoretycznie wyczyszczona. Jak to zrobić?

Odpowiedni program
Do tego celu musimy użyć pewnego darmowego programu. Zwie się on “Digital Image Recovery”, a znajdziesz go, na przykład, tutaj. Sam plik ma niewiele ponad 0,5 MB, a program jest kompatybilny z systemem Windows (XP/Vista/98/Me/NT/2000/7). Jego obsługa jest niezwykle prosta, w czym pomaga polska wersja językowa, dzięki czemu już po kilku kliknięciach możemy cieszyć się z odzyskanych plików graficznych lub filmów o rozszerzeniach: JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF, AVI, MOV, WAV.

Jak odzyskać zdjęcia
Po instalacji i uruchomieniu aplikacji wskazujemy dysk, z którego chcemy odzyskać utracone dane. Jeżeli ma to być pamięć przenośna, to oczywistym jest, że musimy ją podłączyć do komputera. W następnym kroku skupiamy się na polu Ścieżka docelowa - będzie to miejsce, gdzie odzyskane pliki zostaną zapisane, Nie może się ono znajdować na tym samym dysku, bo zdjęcia mogą się nadpisać i zostaną całkowicie utracone. Tak więc, jeśli przeszukujemy dysk C, to Ścieżkę docelową ustalamy, na przykład, na dysku D.

Pole Pierwszy człon nazwy pliku jest przydatne, gdy znamy konkretną nazwę zdjęcia lub zdjęć, których poszukujemy i nie chcemy odzyskiwać innych plików, mogących zająć bardzo dużo miejsca. Wpisanie jej zawęzi poszukiwania i otrzymamy tylko wskazane pliki, natomiast inne zostaną pominięte. Jeżeli nie pamiętasz nazwy lub chcesz odzyskać wszystko, co tylko jest możliwe, to pozostaw to pole puste.

Ilość powtórzeń oraz Ilość sektorów do odczytania na raz pozostawiamy bez zmian, gdyż jedno przeszukiwanie powinno nam w zupełności wystarczyć. Na zakończenie klikamy Start i oczekujemy wyników.

W tym czasie lepiej nie ruszać przeszukiwanych dysków, a już na pewno nie należy na nich nic instalować i zapisywać, gdyż to może usunąć pliki na stałe. Najważniejszą rzeczą przy próbie odzyskania zdjęć i filmów jest właśnie to, by nic nie nagrywać na dany nośnik pamięci zaraz po przypadkowym skasowaniu danych (dlatego np. aparatem nie robimy nowych zdjęć na tej samej karcie zanim nie odzyskamy starych). Dzięki temu teoretycznie usunięte pliki nie zostaną nadpisane, a to daje niemal stuprocentową gwarancję ich odzyskania.

Po skończeniu pracy przez program, w folderze docelowym znajdziemy odzyskane pliki (jeśli nie zostały nadpisane).

Temat obejrzany 13161 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl