Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
\- SPRZĘT KOMPUTEROWY
\- Stacjonarny
\- Przenośny
\- Akcesoria
\- Inne
\- PROGRAMY
\- INTERNET
\- GRY
\- INNE
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak palić w piecu oszczędnie i ekologicznie?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oszczędzać wodę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zaoszczędzić na prądzie?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oszczędnie ogrzewać mieszkanie?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak gotować oszczędnie?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oszczędzać tusz w drukarkach?
Dodany: 2012-07-24 08:29:36

 Jak oszczędzać tusz w drukarkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak oszczędzać tusz w drukarkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Choć zabrzmi to absurdalnie, to jednak, gdy skończy Ci się tusz w drukarce, czasem taniej jest kupić nowe urządzenie niż tylko wymienić kartridże w starej. Tak wysokie ceny nowych, oryginalnych pojemników z tuszem, zmuszają nas do szukania sposobu na oszczędniejsze rozporządzanie każdym kartridżem i zapewne dlatego trafiłeś na tę stronę. I bardzo dobrze, bo tutaj dowiesz się co robić, aby drukowanie nie było już tak kosztowne.

Po pierwsze - Zamiast kupować oryginalne kartridże, poszukaj w sklepach tanich zamienników. Zazwyczaj ekspedienci poproszeni o tusz do danego typu drukarki od razu wyciągają zza lady tańszy produkt innej firmy pasujący do wymienionego urządzenia. Nie bój się go stosować, bo jest on praktycznie tak samo dobry jak oryginał. Choć może okazać się trochę mniej wydajny, to jednak co to jest 5 stron mniej wydruku przy, powiedzmy, piętnastu złotych oszczędności na jednym pojemniku?

Po drugie - Kiedy masz trudności ze znalezieniem zamienników, spytaj o tusz do samodzielnego nabijania kartridżów. Wyjdzie jeszcze taniej! Sama wymiana tuszu jest banalnie prosta, a instrukcje nabijania pojemników są łatwo dostępne w sieci. Jeżeli kupimy tusz w znanym serwisie aukcyjnym to na pewno w zestawie dostaniemy opis krok po kroku co dalej mamy robić.

Po trzecie - Jeżeli nie zależy Ci aż tak na idealnym wydruku, znajdź we właściwościach drukarki (możesz wejść w nie nawet teraz klikając jednocześnie „Ctrl” + „P”) opcję „Jakość wydruku” i zmień ją na „Niska” lub „Szybka”. W niektórych urządzeniach możemy włączyć tryb ecodrukowania.

Po czwarte - Pojemnik z czarnym tuszem jest większy niż z kolorami i przez to wystarcza na dłużej i w ogólnym rozrachunku jest tańszy. Dlatego, jeśli możesz to drukuj w odcieniach szarości (wydruk czarno-biały). Taką funkcję, również, znajdziesz we właściwościach drukarki. Sprawdza się to głównie, kiedy pojemnik z kolorem jest trójdzielny, a drukarka nie chce drukować, gdy jeden z nich się skończy.

Po piąte - Sprawdź czy napisany tekst nie ma błędów i jest dopracowany w każdym szczególe. Dzięki temu nie będziesz musiał drukować dokumentów drugi raz.

Po szóste - Usuń, z tekstu przeznaczonego do drukowania, niepotrzebne akapity, obrazki i reklamy.

Po siódme - Do drukowania korzystaj z ekonomicznych czcionek. Badania przeprowadzone przez printer.com dowodzą, że najbardziej wydajne fonty to, w kolejności od najlepszej, Century Gothic (46,32), Ecofont (46,59), Times Roman (47,53), Calibri (51,16) i Verdana (61,09). W nawiasach podano kwotę wyliczoną w dolarach, która określa koszty rocznego drukowania w domowych warunkach przy użyciu danej czcionki. Dzięki zastosowaniu tych czcionek tusz wystarczy nam na dużo dłużej niż podczas używania powszechniejszych, choć być może przyjemniejszych dla oka, Arial (66,73) czy Tahoma (69,95). Jak widać oszczędności wcale nie są tak małe, bo sięgają ponad dwudziestu dolarów w skali roku.

Po ósme - Co tu dużo mówić – najtaniej będzie dla Ciebie, jeśli skorzystasz z firmowej drukarki, do której masz nieograniczony dostęp.

Temat obejrzany 8048 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl