Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
\- SPRZĘT KOMPUTEROWY
\- Stacjonarny
\- Przenośny
\- Akcesoria
\- Inne
\- PROGRAMY
\- INTERNET
\- GRY
\- INNE
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak nauczyć się szybko pisać bez patrzenia na klawiaturę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać skrótów klawiaturowych w różnych przeglądarkach?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sobie radzić bez myszki?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybrać klawiaturę?
Dodany: 2008-02-22 22:17:18

 Jak wybrać klawiaturę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wybrać klawiaturę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ludzie często skupiają się na ulepszaniu osiągów swoich komputerów, zapominając o tak ważnej sprawie jak klawiatura. W końcu to jej najczęściej używamy i ona w znacznej części odpowiada za komfort pracy przy PC. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej dla nas i czasem wyłożyć trochę więcej pieniędzy na zakup lepszej, ale za to wygodniejszej i użyteczniejszej.

Na jakie parametry zwrócić uwagę

- Gabaryty - Musimy zdecydować czy klawiatura ma być płaska (slim) czy wypukła. Płaskie modele nie bardzo nadają się do gier (palce często ślizgają się po klawiszach przez co ciężko trafić w odpowiedni). Wypukłą klawiaturę rozróżnimy po wystających klawiszach, w płaskich często są one, niemal, na równi z obudową, tak jak w laptopach. Wybieramy modele płaskie, gdy głównie będziemy pisać na komputerze, a modele wypukłe, jeżeli będziemy chcieli również na nich grać.

- Hałaśliwość - Zwracamy uwagę na hałaśliwość. Chodzi tu o to czy klawisze głośno stukają podczas pisania. Będąc w sklepie mamy możliwość przejechania ręką po bloku klawiszy i posłuchania jak pracują, pamiętajmy, że nawet cichutkie modele wypukłe po pewnym czasie się wyrobią i zaczną głośno stukać. Jeżeli będziemy pracować także w nocy, a obok ktoś będzie spał, to najlepszym wyborem dla nas będzie klawiatura płaska, która pracuje najciszej.

- Podłączenie - Przy pomocy przewodu (wejścia USB lub PS/2) lub bezprzewodowo. Jeśli chodzi o przewód to jedyną różnicą między wejściem USB a PS/2 jest to, że klawiatury z końcówką wtykaną w USB nie działają pod DOSem, czyli na przykład kiedy musimy przeinstalować system. Można to przestawić w BIOSie, ale trzeba się na tym znać. Wersje bezprzewodowe mają to do siebie, że musimy w nich co jakiś czas zmieniać baterie. Faktem jest, że są wygodniejsze, bo nie trzyma nas półtorametrowy kabel (mamy swobodę ruchów). Osobiście postawiłbym, mimo wszystko, na wersję z kabelkiem PS/2.

- Klawisze - Przeważnie stosuje się układ standardowy. Dodatkowo niektóre klawiatury są wyposażone w klawisze multimedialne (ciszej, głośniej, otwieranie pliku tekstowego, tryb czuwania, odśwież itp.), jeśli lubimy takie bajery to mamy dużo możliwości wyboru. Coraz częściej stosuje się klawisze wykonane z gumy, są one odporne na zalania i ciche, ale nie sprawdzają się przy szybkim pisaniu.

- Dodatki - Klawiatura może posiadać wyjścia USB lub Jack. Dzięki nim możemy łatwo i szybko podłączyć sobie słuchawki czy też jakieś urządzenie podłączane pod port USB.
- Inną przydatną funkcją może być podświetlany panel. Sprawdza się, kiedy piszemy w nocy, a nie mamy lampki, żeby sobie poświecić.
- Rolki mają podobne funkcje jak te, które posiada myszka.

- Kolor panelu - To już zależy od naszego gustu. Przeważają kolory: czarny, biały lub mieszane.

Najtańsze klawiatury możemy dostać już za 20zł, a ceny najdroższych to czasem wydatek grubo ponad stu złotych.

Temat obejrzany 4646 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl