Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
Serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji w Polityka plików cookies
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
\- MAJSTERKOWANIE
\- REMONT I NAPRAWA
\- OGRÓD
\- INNE
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić choinkę z makaronu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb?
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
| pierwsze 30 pozycji |
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę?
Dodany: 2014-12-30 08:05:49  w temacie - 2 komentarzy
 Jak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak odkręcić zapieczoną lub zardzewiałą śrubę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Trafiłeś na śrubę, która nie chce się dać odkręcić? Próbowałeś już wszystkich kluczy, wypowiadając przy tym niezliczoną ilość „magicznych” zaklęć i dalej nic? Sprawdźmy jakie jeszcze masz możliwości. Odpowiedni klucz Do odkręcania zapieczonych śrub należy używać kluczy nasadowych lub ewentualnie oczkowych. Wiadomo, klucz płaski, który opiera się na śrubie w dwóch miejscach łatwiej się z niej ześlizguje. Po kilku takich omsknięciach z łebka można zrobić okrąg, a wtedy już żadnym kluczem jej nie złapiemy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji?
Dodany: 2014-12-28 07:43:47
 Jak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kto powinien odśnieżać chodnik wokół posesji? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Na chodniku przy Twojej posesji zalega śnieg? Nic to, przecież to nie Twoja własność, nie masz zamiaru go odśnieżać. Błąd. Możesz za to dostać mandat, a co gorsza, jeśli ktoś się poślizgnie i połamie sobie nogę, to będzie mógł żądać od Ciebie odszkodowania za poniesione straty i uszczerbek na zdrowiu. Tylko jak określić, którym chodnikiem powinieneś się opiekować, a którym już nie? I w jaki sposób odśnieżać, aby uniknąć kary? Sprawdźmy, co o tym mówią przepisy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić choinkę z makaronu?
Dodany: 2014-12-22 07:37:21
 Jak zrobić choinkę z makaronu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić choinkę z makaronu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Szukasz nietypowej ozdoby na święta? W takim razie przygotuj makaron i zrób sobie z niego choinkę! Co prawda wykonanie ozdoby zajmie trochę czasu, ale kto powiedział, że musimy ją robić sami? Zajmijmy tym dzieci. W ten sposób one poczują się ważne, bo będą, tak jak dorośli, brały udział w przygotowaniach do świąt, a my będziemy mieć spokój podczas sprzątania i gotowania wigilijnych smakołyków. Potrzebne rzeczy - makaron (najlepiej penne, ale można też pobawić się z innymi rodzajami) - klej („na ciepło”, „butapren” albo jakiś inny uniwersalny) - kilka kartek - nożyczki - małe ozdoby choinkowe (małe bombki, koraliki, brokat itp. ) Choinka ładnie będzie wyglądać, kiedy pomalujemy ją na zielono, srebrno lub złoto.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych?
Dodany: 2014-12-18 05:48:06
 Jak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Za kilka dni wigilia Bożego Narodzenia. Aby lepiej wczuć się w klimat zbliżających się świąt, proponujemy wykonać prostą ozdobę, którą z powodzeniem można powiesić na drzwiach wejściowych, jak również ustawić na świątecznym stole. Jej wykonanie jest niezwykle proste, a efekt końcowy ucieszy każde oko. Tak więc wybieramy się na spacer i kolekcjonujemy potrzebne rzeczy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb?
Dodany: 2014-12-04 08:30:07
 Jak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wymienić głowicę termostatu na grzejnikach i dopasować grzanie do własnych potrzeb? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Twój grzejnik nie grzeje, mimo iż termostat jest maksymalnie odkręcony? A może właśnie grzeje zbyt mocno i nie sposób go zakręcić gałką zaworu? A może przez przypadek termostat został uszkodzony i musisz wymienić go na nowy? Spokojnie, z tymi problemami sam sobie łatwo poradzisz. Wcale nie trzeba wzywać żadnego hydraulika, ani pana Stasia „złotą rączkę”, wystarczy zaopatrzyć się w klucz francuski lub żabkę i samemu wziąć do naprawy. Nie znasz się na takich sprawach? To zaraz się poznasz. Wymiana głowicy termostatu jest prosta jak namówienie kolegi na jedno małe przy dobrym meczu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić musujące kule do kąpieli?
Dodany: 2014-12-02 08:01:33
Masz dzieci, które nie bardzo garną się do kąpieli? A może sama chcesz spędzić relaksujące chwile w wannie pełnej wody? W takim razie zrób sobie musujące kule! Dzięki nim zachęcisz swoich podopiecznych do częstszego mycia, a kiedy użyjesz ich sama, to poczujesz błogie odprężenie. Ponadto Twoja skóra stanie się przyjemna w dotyku i odpowiednio nawilżona. Tyle dobrego, a tak niewiele przy tym pracy. Naprawdę warto!

Najprostsze kule

Potrzebujesz: - 200 g sody oczyszczonej - 100 g kwasku cytrynowego - kilka kropel olejku eterycznego albo zapachu do ciasta - odrobina ulubionego balsamu - jako dodatek można użyć np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić rogale na święto świętego Marcina?
Dodany: 2014-11-10 08:02:39
 Jak zrobić rogale na święto świętego Marcina? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić rogale na święto świętego Marcina? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Rogale Świętomarcińskie to wypiek, w pewnym stopniu, przypominający zawijany makowiec. Jest niezwykle popularny w Poznaniu i jego okolicach, choć trzeba przyznać, że coraz częściej zaczynają po niego sięgać również mieszkańcy pozostałych rejonów Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ w smaku nie ma sobie równych. A skoro zbliża się 11 listopada – dzień św.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak palić w piecu oszczędnie i ekologicznie?
Dodany: 2014-11-06 07:18:11  w temacie - 1 komentarzy
 Jak palić w piecu oszczędnie i ekologicznie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak palić w piecu oszczędnie i ekologicznie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ogrzewasz mieszkanie paląc w kotle? Zużywasz przy tym nadmierne ilości węgla lub drewna, a podczas palenia cała okolica pokrywa się gęstym dymem z Twojego komina? To nie dziwne, jeśli posiadasz piec górnego spalania, a takich jest obecnie najwięcej, i rozpalasz w nim ogień tradycyjnie, czyli od dołu. Jeżeli zmienisz swoje przyzwyczajenia i zaczniesz rozpalać wkład od góry, to zużycie węgla spadnie nawet o 1/4, a drewna być może jeszcze więcej. Wystarczy zastosować się do kilku poniższych rad. Rozpalanie od dołu Przy tradycyjnym rozpalaniu w piecu, czyli ułożeniu rozpałki na spodzie, zakrycie jej drewnem i późniejszym dodawaniu na wierzch kolejnych porcji węgla, opał znajdujący się na wierzchu, zanim zajmie się ogniem, będzie się osuszał wydzielając parę wodną i gazy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę?
Dodany: 2014-11-04 07:03:04
 Jak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Masz rośliny doniczkowe, których na zimę nie zabierasz do domu? W takim razie powinieneś zadbać o to, by dobrze zniosły nawet największe mrozy. To bardzo ważne, dużo ważniejsze niż okrywanie roślin ogrodowych, bo tamte mają korzenie głęboko pod ziemią i są chronione sporą warstwą gleby. Tymczasem korzenie roślin doniczkowych znajdują się zaraz za cienką ścianką pojemnika i o przemarznięcie nietrudno. A wiadomo – przemarznięcie korzeni, to dla rośliny niemal pewna śmierć.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uprawiać czosnek?
Dodany: 2014-10-25 07:47:11
Czosnek znany jest ze swoich zdrowotnych właściwości. Działa jak naturalny antybiotyk, pomaga m. in. w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych oraz górnych dróg oddechowych, zwalcza bakterie, obniża poziom złego cholesterolu, reguluje ciśnienie tętnicze, a także zawiera wiele witamin i pierwiastków, które odżywiają organizm.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się muszek owocówek?
Dodany: 2014-09-13 07:05:18
 Jak pozbyć się muszek owocówek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się muszek owocówek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie gryzą, nie bzyczą, raczej nie szkodzą, ale jednak się naprzykrzają. Wystarczy kawałek dojrzałego owocu, kanapka z dżemem lub szklanka z winem i w ciągu jednej doby możemy mieć ich w domu całą plagę. O czym mowa? O muszkach owocówkach. O tych małych owadach, które - można by przysiąc - biorą się znikąd.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić podgrzewacz solarny z pudełka po pizzy?
Dodany: 2014-06-15 06:58:09
 Jak zrobić podgrzewacz solarny z pudełka po pizzy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić podgrzewacz solarny z pudełka po pizzy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Czy wiesz, że pudełko po pizzy może być całkiem niezłym zamiennikiem kuchenki mikrofalowej? I to takim zamiennikiem, który do pracy nie potrzebuje prądu z gniazdka sieciowego, a jedynie promieni słonecznych. O te w lecie nie trudno, a więc warto je wykorzystać do darmowego podgrzewania różnych potraw.

Potrzebujesz

- opakowania po pizzy lub inne kartonowe pudełko - folia aluminiowa (tzw. złotko) - folia spożywcza - arkusz czarnego papieru - nożyczki - klej

Jak zrobić

W pokrywie pudełka po pizzy robimy trzy nacięcia, tak by powstała nam klapka identyczna jak na pierwszym zdjęciu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak założyć ogród... na balkonie?
Dodany: 2014-05-24 07:13:02
 Jak założyć ogród... na balkonie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak założyć ogród... na balkonie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Marzą Ci się własnoręcznie wyhodowane i pięknie pachnące pomidory, uśmiechające się do słońca poziomki, jędrne cukinie albo soczyste śliwki, ale nie masz własnego ogródka? A cóż to za problem? Wystarczy, że posiadasz balkon lub niewielki taras i każdego roku będziesz mógł spożywać takie rarytasy! Mało tego – balkonowy ogródek ma tę przewagę nad swoim działkowym odpowiednikiem, że mamy go na miejscu i nawet jak zachorujemy, to nie będzie problemu, żeby zaopiekować się roślinami. Poza tym praktycznie nie musimy go plewić, a mina sąsiada, gdy zobaczy, że Twoja loggia porośnięta jest warzywami i owocami, a u niego dogorywają jeno popularne pelargonie – bezcenna. Zimnych ogrodników już za nami, wiec nie ma na co zwlekać! Kupujemy sadzonki (na wysiew już za późno, ponieważ trzeba to robić na początku wiosny) i bierzemy się do roboty, by jeszcze w tym roku zbierać pierwsze plony. Rozsadę dostaniemy w centrach ogrodniczych, przez Internet lub na targowiskach.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak samemu wyhodować ananasa?
Dodany: 2014-05-20 07:01:00
 Jak samemu wyhodować ananasa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak samemu wyhodować ananasa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Lubisz ananasy? A czy wiesz, że można je samodzielnie wyhodować we własnym domu? Co prawda jest to roślina ciepłolubna i w naszym klimacie zaraz by obumarła, jednak daje plony, jeśli będziemy ją trzymać w mieszkaniu. Do rozpoczęcia uprawy potrzebujemy zestawu startowego składającego się z: - ananasa (zwykłego ze sklepu) - doniczki (około 20 cm średnicy) - podłoża (może to być nawet uniwersalna ziemia do kwiatów, ważne by była żyzna, czyli dobrej jakości; niektórzy zalecają ją lekko zakwasić dodając garść torfu na 10 garści zwykłej ziemi) Ananas Kupując ananas z myślą o dalszej uprawie, warto wybrać najdorodniejszy okaz. Jego liście powinny być żywe i zielone, zwłaszcza w części środkowej (jak na zdjęciu), a sam owoc musi być dojrzały. Wszelkie oznaki pleśni lub nadgnicia mogą sprawić, że nie uda nam się rośliny ukorzenić.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon?
Dodany: 2014-05-14 07:01:47
 Jak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Telefony, smartfony i inne tego typu urządzenia do sprawnego działania potrzebują energii. Kiedy ich akumulatory się wyczerpią, najczęściej podłączamy je do gniazdka elektrycznego, aby z powrotem się naładowały. A ponieważ kabelki od ładowarek są dość krótkie, to komórkę, czy też inne sprzęty, kładziemy wtedy na podłodze. Niestety w takich sytuacjach o wypadek nietrudno.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak upiększyć doniczkę z kwiatami?
Dodany: 2014-05-02 07:19:11
 Jak upiększyć doniczkę z kwiatami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak upiększyć doniczkę z kwiatami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Plastikowe doniczki na kwiatki nie prezentują się zbyt okazale, z kolei te ozdobne bywają niekiedy bardzo drogie. Ale wystarczy trochę inwencji twórczej i nawet kawałek butelki PET da się zamienić w naprawdę ładny i ciekawy pojemnika na różne roślinki. Podpowiadamy jak tego dokonać na kilka sposobów. Sposób pierwszy Doniczkę można zrobić samemu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przygotować pojemniki na różne produkty?
Dodany: 2014-04-22 07:31:29
 Jak przygotować pojemniki na różne produkty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak przygotować pojemniki na różne produkty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ryż, mąka, kasza, cukier, makaron, płatki, soczewica, mak, ziarna i inne tego typu produkty żywnościowe zazwyczaj przechowujemy w opakowaniach, w których zostały zakupione. Jeżeli nie zostały one otworzone, to nie ma w tym nic złego, ale po rozpieczętowaniu, warto nieużytą część przełożyć do szczelnie zamykanego pojemnika. Dzięki temu nie złapią wilgoci, która może doprowadzić do pojawienia się na nich niebezpiecznych dla zdrowia pleśni, nie zakurzą się, a także nie zalęgną się w nich żadne mole spożywcze, wołki zbożowe, mkliki mączne oraz pozostałe szkodniki, mogące pojawić się w kuchni. Pojemniki mogą być zarówno metalowe, plastikowe jak i szklane.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prostą wędzarnię?
Dodany: 2014-04-02 07:32:16
 Jak zrobić prostą wędzarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prostą wędzarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Coraz trudniej o wędliny w prawdziwego zdarzenia. Większość z nich pełna jest wody, zagęszczaczy, mięsa najgorszej jakości, a nawet zdarzają się produkty wypełnione chociażby solą drogową. Dlatego warto zająć się wyrobem kiełbas i szynek na własny użytek, a później uwędzić je w przydomowej wędzarni. Będą zdrowsze, smaczniejsze i dużo tańsze niż ich sklepowe odpowiedniki.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić miotłę z gałązek brzozy?
Dodany: 2014-03-19 07:05:20
 Jak zrobić miotłę z gałązek brzozy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić miotłę z gałązek brzozy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Miotły z witek wierzbowych były niegdyś bardzo popularne. Każdy mógł zrobić sobie własną, bo składały się z ogólnie dostępnych i nic nie kosztujących komponentów, a przy tym służyły przez długie lata. Najlepiej nadawały się do zamiatania podwórka, ale z powodzeniem stosowano je także w izbach i innych pomieszczeniach gospodarczych. Obecnie raczej się już o nich nie pamięta, gdyż o wiele łatwiej pójść do sklepu i kupić gotową zmiotkę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zbudować wiatę samochodową?
Dodany: 2014-03-18 12:11:21
 Jak zbudować wiatę samochodową? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zbudować wiatę samochodową? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wiaty z drewna zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. W krótkich słowach opiszemy, jak zbudować taką wiatę samemu. 1. Przygotowanie gruntu.
Temat założony przez: tomaszsz    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oszczędzać wodę?
Dodany: 2014-03-07 07:02:40
 Jak oszczędzać wodę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak oszczędzać wodę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Dzisiaj kolejna część porad dotyczących oszczędzania. Tym razem skupimy się na wodzie w każdym domu. Spróbujemy obniżyć liczbę zużytych litrów, co będzie zachowaniem zgodnym z głównymi zasadami ekologii, a przy okazji pozwoli nam zatrzymać w portfelu kilka złotych. Wbrew pozorom racjonalne korzystanie z wody pitnej wcale nie oznacza kąpania się raz do roku, bo wystarczy jedynie zmienić kilka swoich złych przyzwyczajeń bez konieczności obniżania jakości życia.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przygotować trawnik do nowego sezonu?
Dodany: 2014-03-01 07:24:02
 Jak przygotować trawnik do nowego sezonu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak przygotować trawnik do nowego sezonu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Kiedy zima się kończy, topnieją ostatnie śniegi i nie ma już nocnych przymrozków, to najlepszy okres do zabrania się za pierwsze wiosenne porządki na działkach. Najczęściej przygotowujemy wtedy grządki do wysiewu, przycinamy gałęzie drzewek i rozpoczynamy walkę z budzącymi się do życia szkodnikami. Natomiast całkowicie zapominamy o trawnikach. A szkoda, bo one również wymagają pielęgnacji i poświęcenie im kilku minut pozwoli nam cieszyć się żywą, piękną zielenią pod stopami, aż do samej zimy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domek (hotel) dla pożytecznych owadów?
Dodany: 2014-02-25 07:30:34
 Jak zrobić domek (hotel) dla pożytecznych owadów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domek (hotel) dla pożytecznych owadów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Na pytanie: Jakie znasz pożyteczne owady? Zapewne wielu z nas odpowie, że pszczołę miodną… biedronkę… być może trzmiela… i na tym raczej skończy się wymienianie. O wiele dłuższa będzie lista tych, które dają się nam we znaki, bo jednym tchem możemy wymienić, między innymi: komara, meszki, mszyce, pchły, wszy, pluskwy, stonkę ziemniaczaną, wołka zbożowego, korniki oraz sporo innych. I to pewnie dlatego, że znamy dużo więcej owadów szkodliwych mamy o nich tak złe zdanie. A przecież istnieje jeszcze spora grupa owadów pożytecznych, oprócz wymienionych wcześniej, o których nie zawsze pamiętamy, a które pomagają niejednemu ogrodnikowi, jak chociażby: pszczoły samotnice, co prawda niedające miodu, ale za to zapylające większą ilość kwiatów niż ich miodne siostry, inne błonkówki, złotooki, skorki, bzygi, ważki, chrząszcze, które żywią się mszycami, przędziorkami, komarami i innymi szkodnikami.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać suwmiarki?
Dodany: 2014-02-19 07:29:10
 Jak używać suwmiarki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak używać suwmiarki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Suwmiarka, to przyrząd, dzięki któremu możemy zmierzyć szerokość zewnętrzną i wewnętrzną badanego obiektu, a także jego głębokość lub rozstaw kilku części od siebie. Dokładność pomiaru może wynosić 0,1 mm, 0,05 mm, 0,02 mm albo 0,01 mm, w zależności od rodzaju suwmiarki. Najdokładniejsze będą te elektroniczne, jednakże używając ich należy zachować ostrożność, gdyż przy słabszych bateriach lub mocnym już wyeksploatowaniu, mogą nieco oszukiwać. Dlatego lepsze wydają się być tradycyjne mierniki, które będą działać, aż sami ich przypadkiem nie zniszczymy.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć koszt energii zużytej przez różne urządzenia?
Dodany: 2014-02-17 07:35:41
Chcesz wiedzieć ile kosztuje Cię oglądanie telewizji, korzystanie z komputera lub czytanie przy świetle? W takim razie dobrze trafiłeś, bo tutaj dowiesz się jak obliczyć zużycie prądu przez każde z elektrycznych urządzeń znajdujących się w Twoim domu. Zaczynamy od sprawdzenia mocy urządzenia. Będzie ona wyrażona w watach (W). Taką informację znajdziemy na tabliczkach lub naklejkach znamionowych, które najczęściej umieszcza się z tyłu lub pod spodem urządzenia, a także na opakowaniu oraz w dokumentach do niego dołączonych.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zaoszczędzić na prądzie?
Dodany: 2014-02-15 07:19:24
 Jak zaoszczędzić na prądzie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zaoszczędzić na prądzie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wielu z nas stara się żyć oszczędnie. Próbujemy ograniczyć zużycie wody, prądu i gazu, mając nadzieję na nieco mniejsze rachunki do zapłacenia. Jednak czy znamy wszystkie sztuczki, które nam w tym pomogą? Zapewne nie. Dlatego postanowiliśmy zebrać w całość kilkadziesiąt porad dla osób, które chcą ograniczyć zużycie prądu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się wciornastków?
Dodany: 2014-01-16 08:27:35
 Jak pozbyć się wciornastków? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się wciornastków? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wciornastek, choć niewielki rozmiarami, bo rzadko przekracza 2 mm, to jednak należy do bardziej uciążliwych szkodników. Chętnie atakuje zarówno rośliny ogrodowe jak i domowe, wysysając z nich soki i doprowadzając tym samym do zasychania liści, kwiatów, a nawet do obumarcia całej rabatki. Aby ochronić przed nim swoje kwiatki możemy zastosować kilka poniższych rad. Jak poznać Na samym początku powinniśmy poznać zwyczaje wciornastka, gdyż to pozwoli nam upewnić się, że to właśnie on zainteresował się naszymi roślinami, a nie jakiś inny owad, co ma duże znaczenie przy doborze skutecznej metody walki z problemem.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zwijać lampki choinkowe?
Dodany: 2014-01-04 07:15:35
 Jak zwijać lampki choinkowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zwijać lampki choinkowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Święta już dawno za nami, a więc najwyższa pora na rozebranie choinki. O ile spakowanie bombek, łańcuchów i innych ozdób nie przysparza nam większych problemów, o tyle gorzej już jest z choinkowymi lampkami – zwłaszcza tymi bardzo długimi. Oczywiście możemy je zwinąć w bezładny motek, ale w ten sposób za rok stracimy pół dnia nim je ponownie rozwiniemy, a podczas zabawy w rozplątywanie sami się zdziwimy jakie przekleństwa jesteśmy w stanie wymyślić. A przecież wystarczy, że teraz poświęcimy minutę swojego czasu i porządnie zwiniemy przewody, a przyszłoroczne przygotowania do świąt będą o wiele przyjemniejsze! Jak zwijać Na początku lokalizujemy ostatnią żarówkę w całym szeregu lampek.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić bożonarodzeniowy stroik?
Dodany: 2013-12-13 07:16:34
 Jak zrobić bożonarodzeniowy stroik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić bożonarodzeniowy stroik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Żaden wigilijny stół nie może się obyć bez iglastej ozdoby. Jedni układają na nim opłatek, drudzy zapaloną świeczkę, a jeszcze inni figurkę małego Jezuska. Bez względu na to, do czego taka ozdoba posłuży Tobie, możesz ją w prosty sposób zrobić samemu, zamiast kupować gotową w sklepie. W ten sposób trochę zaoszczędzisz i przygotujesz dokładnie taki stroik, jaki będzie Ci się podobał.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uchronić się przed czadem?
Dodany: 2013-11-23 04:10:58
 Jak uchronić się przed czadem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak uchronić się przed czadem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie ma zapachu i w żaden sposób nie podrażnia śluzówek, jest bezbarwny, a przy tym silnie trujący i może się pojawić w każdym domu. O czym mowa? O czadzie, czyli tlenku węgla (CO), który powstaje na skutek spalania węgla, drewna, gazu i innych paliw, w niewystarczającej ilości tlenu. Zazwyczaj jest kojarzony z mieszkaniami ogrzewanymi tradycyjnymi piecami kaflowymi, co sprawia, że nie zawracamy sobie nim głowy, jeśli nie opalamy domu węglem, jednakże może się pojawić wszędzie tam, gdzie korzysta się także z pieców oraz kuchenek gazowych, a więc niemal w każdym gospodarstwie domowym! Ponieważ jest to gaz bardzo niebezpieczny ze względu na swoją toksyczność i brak cech, które pozwalałyby go zidentyfikować, nie powinniśmy go lekceważyć. Łączy się z hemoglobiną dużo lepiej niż tlen, dlatego nieświadomie wdychany zajmuje jego miejsce i doprowadza do niedotlenienia organizmu a w konsekwencji do omdleń, uszkodzeń narządów wewnętrznych oraz w ostateczności śmierci.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prostą pułapkę na myszy i szczury?
Dodany: 2013-11-19 06:44:00  w temacie - 2 komentarzy
 Jak zrobić prostą pułapkę na myszy i szczury? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prostą pułapkę na myszy i szczury? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wiele jest gatunków gryzoni, które są chętnie hodowane przez prawdziwych miłośników zwierząt. Znajdziemy wśród nich szynszyle, chomiki, myszoskoczki, świnki morskie, a nawet tak pospolite myszy i szczury. Co jednak zrobić, jeśli te ostatnie same zadomowiły się w naszym otoczeniu i wyrządzają nam szkody? Najprościej mówiąc – należy się ich pozbyć. Bo nie dość, że mogą swoimi zębami uszkodzić połowę domu, to jeszcze niekiedy roznoszą pasożyty i choroby groźne także dla nas.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oszczędnie ogrzewać mieszkanie?
Dodany: 2013-11-09 07:05:13  w temacie - 1 komentarzy
 Jak oszczędnie ogrzewać mieszkanie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak oszczędnie ogrzewać mieszkanie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Z każdym dniem na zewnątrz robi się chłodniej. Temperatura coraz częściej spada poniżej zera. Co prawda na razie głównie w nocy, ale już niedługo czekają nas i dzienne mrozy. To najwyższy czas, aby dowiedzieć się jak dogrzewać mieszkanie by było nam w nim komfortowy i nie odbiło się to na rachunkach za energię cieplną.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć drzewka i krzewy ogrodowe na zimę?
Dodany: 2013-11-05 06:37:43
Roślinom zimozielonym, wrażliwym na niskie temperatury, dopiero co szczepionym, tegorocznym sadzonkom, drzewkom po przejściach i egzotycznym krzewom mrozy, panujące w Polsce w okresie zimy, mogą zaszkodzić do tego stopnia, iż nie będą one w stanie powrócić do życia na wiosnę. Dlatego należy je odpowiednio do tej zimy przygotować. Dzięki kilku nieskomplikowanym czynnościom pomożemy im w najgorszym dla nich czasie, co na pewno odpłaci nam się z nawiązką w przyszłym okresie wegetacyjnym. Kiedy okrywać Wybór pory na okrywanie roślin jest bardzo ważny.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odpowietrzyć kaloryfery w domu?
Dodany: 2013-11-03 07:55:53  w temacie - 2 komentarzy
 Jak odpowietrzyć kaloryfery w domu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak odpowietrzyć kaloryfery w domu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Sezon grzewczy w pełni, a pomimo, iż rurki doprowadzające wodę są gorące, Twoje grzejniki stoją zimne? Być może dostało się do nich powietrze, co jest dość częstą przyczyną podzielenia kaloryfera na chłodne (zazwyczaj górne) i gorące (dolne) strefy. W takim wypadku grzanie nie przebiega prawidłowo i trzeba jak najszybciej odpowietrzyć grzejniki, aby w pełni cieszyć się komfortową temperaturą w domu. A zrobimy to w następujący sposób: Grzejniki płytowe, aluminiowe i żeberkowe Zaczynamy od zakręcenia grzejnika, czyli przekręcamy termostat na „zero” lub „gwiazdkę” (zdjęcie 1). Następnie w górnej części kaloryfera odnajdujemy odpowietrznik – taki zaworek jak na zdjęciu numer 2.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć dach domu na zimę?
Dodany: 2013-10-17 11:14:47
 Jak zabezpieczyć dach domu na zimę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zabezpieczyć dach domu na zimę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jesienią, zanim jeszcze rozszaleją się ulewy, a potem przyjdzie śnieg, warto sprawdzić, w jakim stanie jest dach naszego domu po całorocznej eksploatacji. Dzięki temu zimą unikniemy poważniejszych szkód, a wiosną kosztów związanych z ich naprawą. – Na każdym dachu znajdują się punkty, które są szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych i naturalnych – mówi Artur Czerwiński ekspert Ogólnopolskiego Centrum Odśnieżania Dachów (ocod. pl).
Temat założony przez: Radost108    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak kupować, jeść i przechowywać kasztany jadalne (marony)?
Dodany: 2013-10-16 08:18:23
 Jak kupować, jeść i przechowywać kasztany jadalne (marony)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak kupować, jeść i przechowywać kasztany jadalne (marony)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Świeże kasztany jadalne możemy dostać w okresie jesiennym w większości supermarketów. Mało tego! Możemy je sami pozbierać, gdyż w niektórych miejscach rosną jako ozdoba i bardzo dobrze znoszą nasze zimy, chętnie owocując w okolicach października. No, a jeśli już znajdziemy w pobliżu takie drzewo, to czeka nas prawdziwa uczta bez konieczności zostawiania Bolesława Chrobrego za kilogram kasztanów w sklepowej kasie. A naprawdę warto po nie sięgnąć, bo nie dość, że są smaczne, to jeszcze zdrowe.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykorzystać przeterminowane fugi?
Dodany: 2013-08-26 23:36:31
 Jak wykorzystać przeterminowane fugi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wykorzystać przeterminowane fugi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Przeterminowane nie znaczy bezużyteczne Większość z nas robiąc zakupy w sklepie spożywczym lub budowlanym zwraca uwagę na termin ważności danego produktu. W przypadku żywności, nie ma o czym mówić: termin przydatności do spożycia to rzecz święta i istnieje uregulowany prawnie zakaz handlu produktami spożywczymi. Jeśli chodzi o materiały budowlane takiego przepisu nie ma.
Temat założony przez: OutBud.pl    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić tyczkę do zrywania owoców?
Dodany: 2013-08-10 08:26:34
 Jak zrobić tyczkę do zrywania owoców? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić tyczkę do zrywania owoców? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wydawać by się mogło, że zrywanie owoców z drzew nie należy do trudnych zadań. Wystarczy wejść na drabinę, wspiąć się po pniu lub potrząsnąć gałęziami i już możemy się cieszyć świeżymi jabłkami czy śliwkami. Jednakże nie wszędzie uda nam się postawić drabinę, nie każda gałąź wytrzyma nasz ciężar, a i strzepywanie może spowodować uszkodzenie owoców. W takim wypadku najlepiej sięgnąć po odpowiednią tyczkę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie z pluskwą domową?
Dodany: 2013-07-25 08:23:37  w temacie - 16 komentarzy
Utarło się przekonanie, że pluskwy pojawiają się wszędzie tam gdzie brud i nieporządek. Po części jest to prawda, gdyż łatwiej im się ukryć w takich miejscach, ale poza tym wcale nie są wybredne jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe i chętnie zalęgną się wszędzie tam, gdzie będą miały dostęp do jedzenia. A kiedy znajdą już odpowiednie źródło pokarmu, czyli krew ludzi i zwierzęta, to niezmiernie trudno będzie się ich pozbyć. Niemniej jednak jest na to kilka sposobów.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak dbać o pędzle malarskie?
Dodany: 2013-07-19 08:15:58
 Jak dbać o pędzle malarskie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak dbać o pędzle malarskie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
W tym temacie zajmiemy się konserwacją pędzli. Dzięki kilku poradom dowiesz się jak przywrócić im dawną świetność, oczyścić z zaschniętej farby i przechowywać, aby służyły przez długi czas. W ten sposób unikniesz częstego kupowania nowych sztuk, a i komfort pracy będzie dużo większy. Bo dobrze przygotowane narzędzia to podstawa każdego remontu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty amperomierz?
Dodany: 2013-07-07 08:19:07
 Jak zrobić prosty amperomierz? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prosty amperomierz? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Amperomierz to przyrząd służący do pomiaru natężenia prądu elektrycznego. Dzięki niemu możemy na przykład sprawdzić czy niewłączający się aparat to wina rozładowanych akumulatorków, a także czy odmawiający posłuszeństwa pilot od telewizora padł ofiarą zużytych baterii, czy też może nagromadzonego brudu pod przyciskami. Oczywiście jakość baterii daje się także sprawdzić na inne sposoby - przekładając je do innego urządzenia, podłączając do nich diodę lub nawet dotykając językiem ich biegunów, jednakże nie zawsze takie testy są możliwe do przeprowadzenia, gdyż akumulatorki mogą nie pasować do innych sprzętów, nie będziemy mieli żadnej żarówki, a i językiem nie wyczujemy mniejszego natężenia. Wtedy z pomocą przychodzi nam amperomierz.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak segregować śmieci?
Dodany: 2013-06-21 08:31:42
 Jak segregować śmieci? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak segregować śmieci? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wrzucając śmieci do odpowiednich kontenerów przyczyniamy się do ochrony środowiska i ułatwiamy pracę firmom segregującym odpady. Dzięki temu większa ilość śmieci może zostać ponownie przetworzona i wykorzystana, co znacznie wpływa na ilość zanieczyszczeń na wysypiskach, a koszt wywozu nieczystości będzie mniejszy. I nawet jeśli Ty wrzucasz papier, butelki i tym podobne do oddzielnych pojemników, natomiast później się okazuje, że one wszystkie są zbierane do jednej śmieciarki, to wcale nie oznacza, że Twoja praca poszła na marne. Otóż takie śmieciarki są kilkukomorowe i odpady nie mieszają się w nich między sobą.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak czyścić płytki ceramiczne (kafelki)?
Dodany: 2013-06-11 08:19:13  w temacie - 1 komentarzy
 Jak czyścić płytki ceramiczne (kafelki)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak czyścić płytki ceramiczne (kafelki)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Na półkach sklepowych możemy znaleźć wiele różnych detergentów, które pomogą nam wyczyścić kafelki zarówno w kuchni, jak i w łazience. Niestety te tańsze są mało skuteczne, a na te droższe nie każdy może sobie pozwolić. Poza tym nie wszyscy lubią stosować chemiczne środki. Dlatego zanim sięgniemy po gotowe specyfiki, warto skorzystać z kilku sprawdzonych, domowych sposobów na przywrócenie kafelkom dawnego blasku.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty deszczomierz?
Dodany: 2013-05-28 08:32:18
 Jak zrobić prosty deszczomierz? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prosty deszczomierz? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Deszczomierz, jak sama nazwa wskazuje, służy do mierzenia ilości opadów na danym terenie. Dzięki obserwacjom dokonanym za jego pomocą, dowiemy się z jak silnym deszczem mamy do czynienia i ile wody spadło na każdy metr kwadratowy ziemi. Możemy przyjąć, że: 0 - 25 mm wody nagromadzonej w ciągu godziny - deszcz słaby, 25 - 75 mm wody nagromadzonej w ciągu godziny - deszcz średni, ponad 75 mm wody nagromadzonej w ciągu godziny - deszcz silny. Aby zrobić deszczomierz potrzebujesz: - przezroczystą butelkę plastikową (może być profilowana) - linijkę i flamaster - menzurkę lub strzykawkę - nożyk - kalkulator do obliczeń Jak zrobić Butelkę dzielimy na dwie części, mniej więcej, w 1/4 jej wysokości, licząc od góry.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić komin do grilla?
Dodany: 2013-05-16 08:16:57
 Jak zrobić komin do grilla? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić komin do grilla? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Próbowałeś kiedyś rozpalić brykiet, aby przygotować się do grillowania? Jeśli tak, to zapewne nieraz zajęło Ci to więcej czasu niż samo smażenie kiełbasek i innych frykasów. Wszystko przez to, że trudno rozpalić każdy węgielek w tym samym czasie i nawet misternie ułożone kopczyki nie dają dobrych rezultatów. W konsekwencji tego temperatura nie rozkłada się równomiernie pod rusztem, a zanim nieżarzące się jeszcze węgle zajmą się ogniem od innych, to tamte zamieniają się już w górkę popiołu. Niektórzy do ułatwienia rozpalania stosują różne paliwa i podpałki, jednak, jeśli boisz się, że ich użycie wpłynie na smak i jakość jedzenia, to możesz sobie zrobić prosty komin do rozpalania brykietu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty gwizdek?
Dodany: 2013-05-12 08:19:56  w temacie - 1 komentarzy
 Jak zrobić prosty gwizdek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prosty gwizdek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Własnoręcznie zrobiony gwizdek na pewno da wiele radości dzieciom, które nie potrafią jeszcze gwizdać na palcach. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w scyzoryk oraz kawałek drewna lub blachy i już po kilku chwilach zabawy w MacGyvera będziemy mogli wygwizdywać ulubione melodie. W dalszej części tekstu sposoby na gwizdanie trawą i papierem. Czarny bez Do zbudowania gwizdka z drewna potrzebny nam będzie kawałek prostej gałązki z czarnego bzu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić kompost?
Dodany: 2013-05-02 08:26:08
Jeżeli chcesz, aby gleba na Twoim ogródku cały czas była urodzajna i co roku dawała dobre plony, to musisz ją nawozić. W normalnych warunkach ziemia obrasta w różne rośliny, które obumierając tworzą nawóz pod kolejne pokolenie miejscowej flory, jednak na działce wszystkie chwasty są plewione, a warzywa i owoce niemal w całości wykorzystywane, co w prostej linii prowadzi do wyjałowienia gleby. Aby tego uniknąć należy wzbogacać ziemię różnymi odżywkami. Najlepiej nadaje się do tego własnoręcznie przygotowany kompost.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i czym wyczyścić grill?
Dodany: 2013-04-22 08:13:35  w temacie - 2 komentarzy
 Jak i czym wyczyścić grill? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i czym wyczyścić grill? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Pogoda w końcu dopisuje, a więc najwyższa pora na zorganizowanie weekendowego grillowania w gronie znajomych. Jeżeli po ostatnim smażeniu kiełbasek zapomniałeś wyczyścić grill i spędził on całą zimę zalany tłuszczem, to dziś dowiesz się jak przywrócić go do stanu używalności. Poniższe porady warto także stosować po każdym kolejnym grillowaniu, bo trzeba wiedzieć, że zabrudzony ruszt może wpływać na smak potraw, a stary tłuszcz przypalany nad ogniem może zacząć wydzielać rakotwórcze substancje. Warto więc poświęcić chwilę, aby go dobrze wyszorować.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybrać odpowiedni grill ogrodowy?
Dodany: 2013-04-20 08:08:37
 Jak wybrać odpowiedni grill ogrodowy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wybrać odpowiedni grill ogrodowy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Weekend, ładna pogoda, ptaszki ćwierkają… A może by tak pogrillować na działce? Bardzo chętnie, ale do tego potrzebny jest grill. A jeśli takowego jeszcze nie posiadasz, to doradzimy Ci jaki powinieneś wybrać, aby spełnił wszystkie Twoje oczekiwania. Rodzaj grilla Rozpocznijmy od ustalenia jaki typ opalania będzie nam najbardziej odpowiadał. Rozróżniamy trzy rodzaje grillów: węglowy, gazowy i elektryczny.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się kreta?
Dodany: 2013-04-10 08:28:21  w temacie - 2 komentarzy
Kret – niby takie sympatyczne I spokojne zwierzę, a jednak wielu ogrodników zdążył już doprowadzić do białej gorączki. Drążąc podziemne tunele potrafi przeorać w ciągu jednej nocy pół ogródka i zniszczyć w ten sposób trawnik oraz uprawy. A jeśli, nie daj Boże, znajdzie na naszej działce teren obfity w pokarm, czyli różnego rodzaju owady i dżdżownice, to możemy się spodziewać, że zagości u nas na dłużej i niezmiernie trudno będzie go stamtąd wykopać. Na szczęście, aby się go pozbyć możemy skorzystać z kilku sprawdzonych metod.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć plamy z wykładzin i dywanów?
Dodany: 2013-03-09 08:06:21  w temacie - 4 komentarzy
 Jak usunąć plamy z wykładzin i dywanów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak usunąć plamy z wykładzin i dywanów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wykładziny i dywany, to jedne z najbardziej podatnych na zabrudzenia materiały, które możemy spotkać w domu. Trudno się temu dziwić, skoro wszystko co upuścimy lub wylejemy spada na dół i ląduje na podłodze od razu zostawiając po sobie ślad. A, co jeszcze gorsze, gdy nie zauważymy takiej świeżej plamy i ją zadepczemy, to pozbycie się zabrudzenia będzie niemal graniczyło z cudem. Dlatego pierwsza zasada czyszczenia dywanów brzmi – plamy usuwamy natychmiast po ich zrobieniu (wyjątek: plamy z błota pozostawiamy do wyschnięcia).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zbudować prostą antenę do obioru cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T)?
Dodany: 2013-02-27 08:04:56  w temacie - 4 komentarzy
 Jak zbudować prostą antenę do obioru cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zbudować prostą antenę do obioru cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Już niedługo w całej Polsce analogowe nadajniki telewizji naziemnej zostaną wyłączone i zastąpione przez nowsze, przystosowane do nadawania sygnału cyfrowego. Dzięki temu zyskamy kilka nowych kanałów, zwiększy się jakość obrazu i dźwięku wszystkich programów, a także otrzymamy parę dodatkowych opcji niedostępnych w czasie odbioru sygnału analogowego. Jedyne co musimy posiadać do odbierania telewizji nowej jakości to tuner DVB-T lub telewizor z MPEG4 i to wszystko! Nie trzeba wymieniać anten na nowe, ponieważ obecnie używane także świetnie sobie poradzą ze zbieraniem sygnału cyfrowego. Natomiast, jeśli anteny nie posiadasz albo chcesz zrobić sobie nową, którą łatwo da się przenosić i zajmuje mało miejsca, to wcale nie musisz wybierać się do sklepu na zakupy, gdyż będziesz mógł ją zrobić samemu w bardzo prosty sposób.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domową mini szklarnię?
Dodany: 2013-02-25 08:30:53
 Jak zrobić domową mini szklarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domową mini szklarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Kiedy nadchodzi wiosna i zaczynamy powoli planować jakie roślinki tym razem posadzimy na swoim ogródku, pojawia się pytanie – czy lepiej kupić gotowe sadzonki, czy może własnoręcznie przygotować rozsadę z nasion? Ta pierwsza metoda jest o wiele łatwiejsza, ale niesie ze sobą ryzyko kupna sadzonek słabych i chorowitych, które mogą się w ogóle nie przyjąć na naszej działce. Ponadto nie wszystkie sklepy są tak dobrze wyposażone, abyśmy mogli w nich nabyć wszystkie interesujące nas warzywa i kwiatki. Z tego też powodu warto zainwestować w coś, czego sklepy ogrodnicze mają najwięcej – nasiona. Ich różnorodność daje nam pewność, że będziemy uprawiali tylko takie rośliny jakie będziemy chcieli, a poza tym są o wiele tańsze.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się mrówek z domu?
Dodany: 2013-02-19 08:07:13
 Jak pozbyć się mrówek z domu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się mrówek z domu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Pojawiają się nie wiadomo kiedy i skąd, a ponieważ są bardzo pracowite, to w szybki sposób wyniosą nam z domu pół spiżarni. Gdy znajdą już jakiś pokarm, robią sobie do niego prawdziwą autostradę, po której poruszają się dziesiątki, a niekiedy nawet setki, małych stworzonek. I właśnie poprzez ich dużą liczebność, tak trudno sobie z nimi poradzić. O czym mowa? Oczywiście o mrówkach! Nasze domy, altanki i szopki najczęściej padają ofiarą faraonek, ale zdarza się, że również inne gatunki chętnie korzystają z naszej „gościny”.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak tapetować?
Dodany: 2013-02-15 07:59:20
 Jak tapetować? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak tapetować? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Choć tapetowanie wydaje się być zadaniem dość trudnym, to w rzeczywistości wcale takim nie jest. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, sporo wolnego czasu, odrobinę chęci i już możemy sami przystąpić do dzieła. Potrzebujesz: - tapetę, - klej odpowiedni do rodzaju tapety, - wiaderko, - pędzel ławkowiec lub inny szeroki, - nożyk do tapet, - sztywna listwa, która przyłożona do tapety pozwoli wykonać równe cięcie, - sucha ściereczka/ręcznik, - miarka, Są to absolutnie niezbędne rzeczy, bez których nie może się obyć żadne tapetowanie. Przydaje się również ołówek lub marker, a także poziomica albo ciężarek na nitce do wyznaczania pionu, choć w niektórych lokalach ściany i sufity są tak krzywe, że lepiej jest równać tapetę do narożników niż pionu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach?
Dodany: 2013-02-05 08:14:05  w temacie - 12 komentarzy
 Jak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Taśmy klejące należą do jednych z najbardziej użytecznych rzeczy, które mają wiele zastosowań. Pomagają złączyć coś ze sobą, izolują przed zabrudzeniem np. podczas malowania, mogą służyć jako „przytrzymywacz” i wyznacznik linii prostych, a także sporo innych. Niestety mają również jeden feler – kiedy zostawimy je przyklejone na kilka dni (nie daj Boże w słonecznym miejscu), to z dużym prawdopodobieństwem zostawią po sobie zabrudzone klejem miejsce.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak powiesić obrazki i przykleić plakaty do ściany bez wiercenia i wbijania gwoździ?
Dodany: 2013-01-16 09:11:44  w temacie - 2 komentarzy
 Jak powiesić obrazki i przykleić plakaty do ściany bez wiercenia i wbijania gwoździ? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak powiesić obrazki i przykleić plakaty do ściany bez wiercenia i wbijania gwoździ? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Chcesz udekorować pokój obrazkami i zdjęciami, ale ściana jest na tyle twarda, że nie sposób wbić w nią gwoździa? Wiercenie również nie daje żadnych pozytywnych rezultatów, bo wiertarka nie ma udaru, a wiertła są kiepskiej jakości i jedynie naruszają wierzchnią warstwę tynku? W taki wypadku możesz jeszcze skorzystać z kilku innych pomysłów, zanim całkowicie się poddasz i zrezygnujesz ze swoich planów. Do takich będą należeć: Taśma dwustronna W sklepach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi możemy znaleźć wiele rodzajów taśm dwustronnych (montażowych), które zazwyczaj różnią się między sobą udźwigiem i tym, do jakich powierzchnie mogą być zastosowane. Wybór odpowiedniej zależy już od naszych indywidualnych preferencji. Takie taśmy nakłada się bardzo łatwo.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sylwestrową kulę lustrzaną?
Dodany: 2012-12-27 08:56:22
 Jak zrobić sylwestrową kulę lustrzaną? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić sylwestrową kulę lustrzaną? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Lustrzana kula to gadżet, który najczęściej kojarzy nam się z dyskotekowymi klimatami. Zazwyczaj wisi sobie pod sufitem i wiruje, a dzięki dużej ilości małych lusterek rozprasza światło puszczając po całej sali ogrom „zajączków”. Już wiesz o czym mowa? To dobrze, bo dziś dowiesz się jak zrobić sobie taką kulę własnoręcznie. Na pewno pomoże Ci ona rozkręcić każdą domówkę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić bombkę z nici?
Dodany: 2012-12-15 08:56:02
 Jak zrobić bombkę z nici? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić bombkę z nici? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Poszukujesz nietypowych ozdób na swoje świąteczne drzewko? Chcesz w ciekawy sposób przyozdobić wigilijny stroik? To dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj dowiesz się jak w łatwy sposób zrobić sobie bombki z nici. Ich koszt na pewno będzie mniejszy niż zwykłych bombek, a przy tym będą się bardzo ładnie prezentowały i pomogą nam zająć dzieciaki na dłuższy czas. Potrzebujesz: - kolorowe włóczki, kordonki , wstążki lub inne grubsze nici - balony - krem do rąk lub masło - cukier - woda Jak zrobić Do kubka wlewamy gorącą wodę, tak aby zajęła połowę naczynia. Następnie rozpuszczamy w niej tyle cukru ile tylko zdołamy (w ciepłej wodzie jest to łatwiejsze do wykonania).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć kamień i rdzawy nalot z umywalki, prysznica itp.?
Dodany: 2012-12-11 08:30:40  w temacie - 4 komentarzy
 Jak usunąć kamień i rdzawy nalot z umywalki, prysznica itp.? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak usunąć kamień i rdzawy nalot z umywalki, prysznica itp.? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Woda z dużą zawartością żelaza lub wapnia potrafi w łatwy sposób oszpecić wygląd każdej umywalki, wanny, czy też nawet toalety. Biały lub rdzawy nalot nie tylko wygląda paskudnie, ale również może przytkać wylot wody np. w kranie i prysznicu i przez to doprowadzić do rozpryskiwania wody w różnych kierunkach, a także do zmniejszenia ciśnienia strugi. Nagromadzony kamień wcale nie jest taki łatwy do usunięcia, ponieważ zwykłe szorowanie może być bardziej męczące niż skuteczne, a niektóre chemiczne środki zdają się w ogóle nie być nim zainteresowane.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak dbać o kwiaty doniczkowe w zimie?
Dodany: 2012-12-01 08:55:44
 Jak dbać o kwiaty doniczkowe w zimie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak dbać o kwiaty doniczkowe w zimie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zimą, kiedy dni są krótkie, a na dworze panuje niska temperatura, większość naszych domowych kwiatków przechodzi w stan odpoczynku i regeneruje się przed kolejnym sezonem. Choć w tym okresie wydają się być uśpione, to jednak ciągle musimy na nie zwracać uwagę i pomóc im przetrwać trudne zimowe tygodnie. Dzięki temu ominą je choroby i szybciej ponownie zakwitną. A zatem, jak dbać o kwiaty zimą? Odpowiednie miejsce Zacznijmy od tego, że dla doniczkowych kwiatków bardzo ważne jest miejsce ich zimowania.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ozdobną doniczkę z kokosa?
Dodany: 2012-11-23 08:36:25
 Jak zrobić ozdobną doniczkę z kokosa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić ozdobną doniczkę z kokosa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zrobienie doniczki to ciekawy sposób na wykorzystanie niepotrzebnej skorupy po kokosie. Taki pojemnik ładnie się prezentuje zarówno na półce jak i na parapecie przełamując monotonię plastikowych doniczek, a ponadto może nam pomóc zachęcić dziecko do polubienia np. zdrowego szczypiorku czy rzeżuchy. Wystarczy, że samo ozdobi pojemnik i zadba o rosnące w nim roślinki, a na pewno chętniej będzie chciało je później spróbować.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybrać odpowiednią tapetę?
Dodany: 2012-11-15 08:18:43
 Jak wybrać odpowiednią tapetę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wybrać odpowiednią tapetę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wydawać by się mogło, że tapeta to tapeta i wystarczy tylko znaleźć sobie taką o interesującym wzorze, a potem po prostu przykleić ją do ściany. Nic bardziej mylnego, ponieważ w sklepach znajdziemy całkiem sporo tapet o różnych właściwościach – jedne idealne do kuchni, drugie odporne na brudzące dzieci, a jeszcze inne przeznaczone do ocieplenia pomieszczenia. Jak wybrać najlepszą? Dzięki poniższemu opisowi będziesz wiedział jakiego typu szukać na sklepowych półkach. Tapety papierowe Mogą być jedno- lub dwuwarstwowe.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wbijać gwoździe?
Dodany: 2012-08-31 08:19:44
 Jak wbijać gwoździe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wbijać gwoździe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Poniżej kilka porad przydatnych dla każdego majsterkowicza. Bo gwoździe także trzeba umieć wbijać. 1. - Aby gwoździe nie rozszczepiły drewna, w które będą wbijane należy stępić ich końcówkę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się rdzy?
Dodany: 2012-08-27 08:39:58
 Jak pozbyć się rdzy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się rdzy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Rdza powstaje na skutek utleniania się różnych metali. Na przyspieszenie tego zjawiska duży wpływ mają niezabezpieczenie metalu odpowiednimi preparatami i przechowywanie ich w wilgotnych miejscach. W miejscu korozji powstaje wtedy rudy nalot, który z czasem się nawarstwia i łatwo odpadając od reszty czyni materiał bezużytecznym. Najlepiej zabrać się za usuwanie rdzy, gdy tylko ją zauważymy, bo im prędzej to zrobimy tym łatwiej nam pójdzie.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić łopatkę z puszki?
Dodany: 2012-07-12 08:35:31
 Jak zrobić łopatkę z puszki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić łopatkę z puszki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Różnego rodzaju łopatki na pewno są pomocne przy pracach ogródkowych, a także w kuchni do przesypywania np. cukru. Jednak, kiedy takowej nie posiadasz, a jest Ci ona potrzebna, to możesz zrobić sobie własną z łatwo dostępnych produktów. Potrzebujesz: - Puszka (po piwie wydaje się najłatwiej dostępna, ale wytrzymalsza będzie np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak malować sufit i ściany?
Dodany: 2012-07-08 08:51:36
 Jak malować sufit i ściany? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak malować sufit i ściany? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zanim przystąpisz do prac Na samym początku trzeba przygotować pokój do malowania. W związku z tym wynosimy z niego wszystkie drobne przedmioty, a te większe jak np. meble ustawiamy pośrodku pomieszczenia. Dzięki temu będziemy mieli łatwy dostęp do malowanych powierzchni.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić samoczynny nawadniacz do roślin doniczkowych?
Dodany: 2012-07-06 08:16:31
 Jak zrobić samoczynny nawadniacz do roślin doniczkowych? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić samoczynny nawadniacz do roślin doniczkowych? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nawilżacz do kwiatków doniczkowych przyda się każdemu, kto planuje dłuższy wyjazd, a nie ma komu zlecić dbania o roślinki podczas swojej nieobecności. Dzięki niemu będziemy pewni, że po powrocie z urlopu zastaniemy kwiatki ciągle żywe i w dobrej kondycji. Nawadniacz możemy zrobić na kilka sposobów. Oczywiście, najprościej iść do sklepu ogrodniczego i kupić gotowca, jednak po co wydawać pieniądze skoro można łatwo, szybko i z przedmiotów będących w każdym domu, zrobić go samemu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić regał na wieczność?
Dodany: 2012-06-24 08:51:10
 Jak zrobić regał na wieczność? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić regał na wieczność? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Czujesz się bardzo zżyty z przedmiotami, które nagromadziłeś podczas swojego życia i trudno będzie Ci się z nimi rozstać, gdy nadejdzie już Twoja chwila na znalezienie sobie chmurki w niebie? Jeśli przedmioty są dość małe to zawsze ktoś może Ci je włożyć do trumny, ale co, gdybyś chciał zabrać ze sobą cały regał? Tutaj z pomocą przychodzi William Warren i jego zmyślny projekt regału. Sama półka wygląda tak jak na zdjęciu i tylko od Ciebie zależy jakiego materiału użyjesz do jej zbudowania. Półka jest dość łatwa do zrobienia, ciekawie się prezentuje i może szybko zostać zamieniona w trumnę. Jednak zanim to nastąpi, na pewno stanie się obiektem zainteresowania Twoich znajomych i przyda się do postawienia na niej np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i czym gasić ogień?
Dodany: 2012-06-22 08:56:31  w temacie - 1 komentarzy
 Jak i czym gasić ogień? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i czym gasić ogień? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ujarzmienie ognia to jedno z najważniejszych osiągnięć ludzkości. Dzięki niemu mogliśmy uchronić się przed zimnem i napastnikami, zacząć obrabiać termicznie żywność, tworzyć przedmioty codziennego użytku, a także przydawał się przy początkach rolnictwa. Dziś ogień jest wszechobecny i zazwyczaj wiemy jak sobie z nim radzić, ale zdarzają się sytuacje, kiedy wymyka nam się on spod kontroli i wtedy staje się naprawdę niebezpieczny. Jak i czym ugasić go w takich przypadkach? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ogniową pompkę?
Dodany: 2012-06-16 08:47:50
Ogniowa pompka, żarowa pompka, iskrownik tłokowy, fire piston – możemy się spotkać z różnymi nazwami, ale wszystkie określają jedno urządzenie, które pomaga rozpalać ogień. Działa ono w prosty sposób wykorzystując wzrost temperatury ściskanego powietrza do rozżarzenia podpałki. Zaletą takiego wynalazku jest jego niepozorny wygląd i to, że zadziała niemal zawsze i w każdych warunkach, a ogranicza go tylko żywotność materiałów z jakiego jest wykonany. Zapewne każdy kto miał styczność z survivalem wie o czym mowa i sam potrafiłby zrobić coś podobnego, ale są osoby, które czytają o tym dopiero pierwszy raz i choć chcieliby mieć taką zmyślną zapałkę to nie bardzo wiedzą jak się zabrać do jej wykonania.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i do czego wykorzystać czarny bez?
Dodany: 2012-06-12 08:32:38
 Jak i do czego wykorzystać czarny bez? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i do czego wykorzystać czarny bez? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nieproszeni goście Czarny bez to roślina, która rośnie na terenie całej Polski. Choć jest ona tak pospolita to rzadko zdarza się nam zobaczyć kogokolwiek kto zbierał by jej owoce lub kwiaty na domowe przetwory, Dzieje się tak, ponieważ wiedza dotycząca wykorzystania, nie tylko tej, rośliny nabyta przez nasze prababki powoli popada w zapomnienie. A szkoda, bo kwiaty i owoce bzu mają wiele zastosowań i mogą być użyte zarówno w kuchni jak i do leczenia niektórych schorzeń. Co ciekawe, nawet zasuszone kwiaty wstawione do wazonu lub powieszone na ścianie są przydatne, gdyż odstraszają muchy, myszy i szczury.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić przyrząd sprawdzający umiejętność koncentracji?
Dodany: 2012-06-08 09:06:12
 Jak zrobić przyrząd sprawdzający umiejętność koncentracji? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić przyrząd sprawdzający umiejętność koncentracji? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Kiedyś takie urządzenia robiły wszystkie dzieciaki chodzące do podstawówek na zajęciach praktyczno-technicznych. Dziś już popada ono w zapomnienie wypierane przez inne, ważniejsze dla nowych czasów, rzeczy do nauki. A szkoda, bo taki tester koncentracji jest naprawdę łatwy do zrobienia, do jego wykonania nie potrzebujemy żadnych wymyślnych komponentów, a także zachęca dzieci do dalszego eksperymentowania i poznawania świata. Potrzebujesz - kawałek sklejki na podstawkę - mała żarówka lub brzęczyk - bateria - grubszy drut, który zachowuje nadany mu kształt - kabelek - kilka gwoździków, pinezek lub taśma, którymi przymocujemy całość do sklejki Jak zrobić Kawałek grubszego drutu o długości około 10cm wyginamy w kształt klucza z uchem (taki jak do lania wosku w Andrzejki).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak załatać dziury w ścianie?
Dodany: 2012-05-27 09:22:27  w temacie - 1 komentarzy
 Jak załatać dziury w ścianie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak załatać dziury w ścianie? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Różne są przyczyny pojawienia się dziur w ścianach. Może to być np. uszkodzenie wynikające z uderzenia przestawianym meblem, otwór po haku, na którym wisiała półka, zbyt długie wiertło sąsiada zza ściany lub próba obalenia tezy, że głową muru nie przebijesz przez poprzednich lokatorów. Aby załatać dziurę będziesz potrzebował: Co potrzeba - masa szpachlowa lub gips budowlany - szpachelka - drobnoziarnisty papier ścierny Pomocne mogą się także okazać emulsja gruntująca, pędzelek, tacka, siatka z włókna (jeśli pęknięcie powstało na łączeniu płyt).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabarwić kwiatki na różne kolory?
Dodany: 2012-05-25 08:51:02  w temacie - 1 komentarzy
 Jak zabarwić kwiatki na różne kolory? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zabarwić kwiatki na różne kolory? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jeśli chcesz zaskoczyć swoją dziewczynę, dać niebanalny prezent na Dzień Matki lub zademonstrować młodszej części rodziny ciekawy eksperyment to dobrze trafiłeś, bo tutaj dowiesz się jak pomalować kwiaty wykorzystując ich naturalne zachowania. Niektóre kwiatki po takim malowaniu prezentują się wręcz jak z bajki, gdyż pojawiają się na nich kolorowe żyłki, czyli kanały, którymi krąży woda, a także niespotykane kolory. Potrzebujesz: - Kwiatki (najlepiej o białych płatkach i świeżo ścięte) - Barwniki spożywcze np. pozostałe po wielkanocnym malowaniu jajek lub atrament - Woda - Naczynia na rośliny Jak zrobić Kwiatkom ucinamy łodygi na długość około 10-15cm.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić radio detektorowe (kryształkowe)?
Dodany: 2012-05-17 09:26:20  w temacie - 2 komentarzy
 Jak zrobić radio detektorowe (kryształkowe)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić radio detektorowe (kryształkowe)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Radio detektorowe w takiej formie, jakie dziś zrobimy, zostało wymyślone podczas drugiej wojny światowej przez żołnierzy. Siedzieli oni w okopach (stąd angielska nazwa foxhole radio) i pragnąc być na bieżąco z informacjami, a także uciec nieco myślami od otaczającej rzeczywistości zaczęli eksperymentalnie tworzyć radia z różnych przedmiotów dostępnych na froncie. Tak powstała bardzo prowizoryczna wersja radia kryształkowego, którą sam możesz sobie zrobić w domu. Najciekawsze jest to, że nie potrzebuje ono żadnego zasilania, gdyż będzie je czerpało z fal radiowych! Dzięki temu będziesz mógł słuchać radia nawet jak odetną Ci prąd np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zerwać starą tapetę?
Dodany: 2012-05-05 08:35:05
 Jak zerwać starą tapetę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zerwać starą tapetę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Choć zrywanie tapet wydaje się być zadaniem bardzo łatwym to w rzeczywistości możemy się przy tym nieźle namęczyć. Oczywiście, zdarzają się tapety odchodzące od ściany wyjątkowo łatwo lub takie, które można zmyć samą wodą, ale jeśli trafiłeś na tak zwaną „francę”, która wydaje się być przyspawana do podłoża to przygotuj: - spryskiwacz (np. po płynie do mycia szyb) / pędzel (ławkowiec) / gąbkę / ścierkę - wodę (na cięższe do oderwania miejsca powinieneś użyć ciepłej wody z mydłem, a kupowanie specjalnych preparatów możesz sobie odpuścić, bo nie mają one aż tak dużego wpływu na ułatwienie zdzierania okleiny) - szpachelkę Zanim zaczniesz Przemyśl sprawę, bo może się okazać, że niepotrzebnie chcesz zerwać tapetę. Może wystarczy jak ją zakleisz nową lub zamalujesz farbą? Jeśli stara tapeta ma jakieś tłuste zabrudzenia, występuje na niej grzyb lub jest źle położona np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy przesadzić doniczkowe kwiatki?
Dodany: 2012-04-29 08:01:36
 Jak i kiedy przesadzić doniczkowe kwiatki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kiedy przesadzić doniczkowe kwiatki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Po co przesadzać kwiatki Rośliny doniczkowe, zwłaszcza te wieloletnie, wymagają raz na jakiś czas przesadzenia. Dzięki temu będą się one prawidłowo rozwijały i bujniej się rozrosną. Zmiana doniczki ma również na celu dostarczenie kwiatkom nowych składników odżywczych zawartych w glebie, dotlenienie korzeni, a także pozwoli nam kontrolować stan roślinnych korzonków. Kiedy przesadzać Kwiatki trzeba przesadzić, kiedy obecna doniczka jest już dla nich za mała.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić zegar z kwiatów?
Dodany: 2012-04-17 09:18:31
 Jak zrobić zegar z kwiatów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić zegar z kwiatów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
W XVIII wieku szwedzki przyrodnik znany jako Linneusz zaprojektował zegar, który pokazywał godziny za pomocą kwiatów. Podstawą do stworzenia takiego zegara był fakt wynikający z jego obserwacji, że niektóre rośliny otwierają i zamykają swoje kwiaty w zależności od pory dnia. Dzięki jego badaniom teraz sami możemy sobie w ogrodzie wyhodować taki naturalny odmierzacz czasu, który działa nawet w pochmurne dni w przeciwieństwie do zegara słonecznego. Dodatkowo, jeśli zaprojektujemy go w efektowny sposób np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty i poręczny pojemnik na śrubki?
Dodany: 2012-02-17 09:05:34
 Jak zrobić prosty i poręczny pojemnik na śrubki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prosty i poręczny pojemnik na śrubki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ta instrukcja przyda się wszystkim tym, którzy posiadają dużą ilość drobnych narzędzi, a nie mają już gdzie ich upychać. Podpowiemy Wam jak zrobić pojemniki, które nie zajmą ani centymetra kwadratowego powierzchni użytkowej w garażu i pozwolą trzymać gwoździe, nakrętki itp w ładzie. Jedyne czego Wam będzie potrzeba do wykonania tych, jakże praktycznych, pojemników to kilka słoików, wiertarka, parę śrubek z nakrętkami i połka wisząca w garażu lub szopce. Jak zrobić Półkę dobrze by było ściągnąć, aby mieć większe pole manewru, ale i z wiszącą sobie poradzimy.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy aparat fotograficzny?
Dodany: 2012-01-22 08:40:26
Aparat fotograficzny możemy wykonać w domu przy użyciu ogólnodostępnych komponentów. Taki sprzęt będzie robił zdjęcia, ale niezbyt dobrej jakości. Mimo wszystko zachęcam do zabawy w majsterkowicza i zrobienia sobie czegoś podobnego. Potrzebujemy - 2 klisze czyli filmy do aparatów (jedna może być już zużyta) - pudełko po zapałkach - kawałek tekturki - dużo taśmy najlepiej nieprzepuszczającej światła - blaszka np.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak się pozbyć szczura?
Dodany: 2011-12-03 08:26:17  w temacie - 2 komentarzy
 Jak się pozbyć szczura? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak się pozbyć szczura? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jak szczur wygląda - każdy wie, jednak nie każdy wie jak go przegonić gdy zaczyna nam robić szkody. A że wiele złego, zaczynając od wyjedzenia zapasów, a kończąc nawet na uszkodzeniu izolacji elektrycznej, może zrobić przekonało się sporo osób. Dodajmy jeszcze, że oprócz wyrządzonych szkód, mogą one być nosicielami trudnych w leczeniu chorób. Dlatego dziś postanowiłem przedstawić w kilku krokach jak można pozbyć się takiego uciążliwego gryzonia z naszej okolicy.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić niewidzialną półkę na książki?
Dodany: 2011-11-25 09:05:53  w temacie - 1 komentarzy
 Jak zrobić niewidzialną półkę na książki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić niewidzialną półkę na książki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Do zrobienia niewidzialnej półki potrzebujemy: - niewidzialnej deski :) Dobra, a poważnie to: - jednego lub dwóch wsporników pod półkę w kształcie litery L. Do nabycia w każdym sklepie z materiałami budowlanymi za niewyobrażalną sumę ~ 5zł - ostry nóż (na wypadek stracenia cierpliwości podczas montażu i chęci poderżnięcia sobie żył ;) - wiertarka - śrubokręt - poziomica - po cztery śrubki do każdego wspornika. Dwie powinny być do drewna i nie powinny być za długie (o wymiarach w dalszej części). Kolejne dwie, w zależności od tego do czego półkę będziemy chcieli przywiesić.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pobielić drzewka w ogrodzie?
Dodany: 2011-11-23 09:24:25
Kiedy bielić drzewka? Drzewka najlepiej pobiałkować późną jesienią, szczególnie jeśli nie jest ona zbyt deszczowa i występują duże skoki temperatury między nocą a dniem. Jak wiadomo, jesień to dość mokra pora roku, więc może się zdarzyć, że wapno zostanie zmyte, w takim wypadku malowanie należy powtórzyć pod koniec stycznia, aby przygotować drzewka do wiosennych wahań temperatury. Białkowanie w miesiącach takich jak marzec, kwiecień mija się z celem, gdyż wtedy drzewa rozpoczynają już okres wegetacyjny i najgorsze mają już za sobą. Po co bielić? Malowanie pni i gałęzi zapobiega powstawaniu tak zwanych ran zgorzelinowych.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak czyścić srebro oksydowane?
Dodany: 2010-04-14 23:15:36
Witam, Do czyszczenia srebra oksydowanego polecam zwykłą gumkę do mazania, sprawdziłam. Wyczyści jednak dokładnie tylko powierzchnię. Znalazłam również metodę czyszczenia za pomocą kąpieli w słabym!! roztworze "amoniaczka" (takiego do ciasta) - nie próbowałam. Nie zalecam innych domowych sposobów, srebro wtedy gruntownie się wyczyści razem z przyciemnieniem.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zaplanować wnętrze szafy?
Dodany: 2009-12-05 19:23:39
 Jak zaplanować wnętrze szafy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zaplanować wnętrze szafy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Planowanie przestrzeni wewnątrz miejsca do przechowywania to jak szycie ubrania na miarę. Lepiej leży i jest wygodniejsze niż gotowe ze sklepu. Można zamówić standardowe wyposażenie: szuflady, drążek na wieszaki i kilka półek, ale wówczas szybko okaże się, że projektowanie szafy bez wzięcia pod uwagę twoich indywidualnych potrzeb było błędem. Każdy z nas ma inne potrzeby, inny sposób spędzania czasu, inną osobowość.
Temat założony przez: Grantt    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyRegał o dużej wytrzymałości np do garażu
Dodany: 2009-10-08 15:40:36
 Regał o dużej wytrzymałości np do garażu - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Regał o dużej wytrzymałości np do garażu - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
REGAŁ O WYMIARACH wysokość - 2,0 m, długość - 3,0 m, głębokość - 0,6 m (do garażu, piwnicy, pomieszczenia technicznego). Maksymalne obciązenie półki - 350 kg - całego regału - min. 2000 kg Czas na realizację: 4h w tym: Planowanie i zakup materiałów: 2h - Montaż: 2h Koszt: ok 1350PLN brutto Potrzebne materiały: Złącza:Kee Klamp 46-6: 18szt. Kee Klamp 59-6: 6szt.
Temat założony przez: AdamS    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyprać pluszowe zabawki?
Dodany: 2009-05-02 23:15:36  w temacie - 1 komentarzy
 Jak wyprać pluszowe zabawki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wyprać pluszowe zabawki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Miłe, kolorowe pluszaki są ładne, czyściutkie i pachnące kiedy są nowe. Ale po dłuższym staniu na półkach zbierają kurz i przez to ani nie wyglądają już tak kolorowo, ani nie pachną zbyt ładnie. A roztocza, który w sobie magazynują na pewno nie są zdrowe dla dzieci bawiących się tymiż pluszakami. No i właśnie dlatego warto odświeżyć pluszowe maskotki.
Temat założony przez: lilka777    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i czym umyć okno?
Dodany: 2009-04-08 14:46:12  w temacie - 3 komentarzy
Żeby widok na świat był wyraźny trzeba mieć czyste okna. Jak się do tego zabrać? Najpierw trzeba przygotować sobie sprzęt do mycia, czyli: - dobry, sprawdzony płyn do mycia okien. Najlepiej w butelce z rozpylaczem (np. Mister Muscle, Ajax).
Temat założony przez: lilka777    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić kuszę z… klamerki?
Dodany: 2009-04-02 14:58:35  w temacie - 1 komentarzy
Do tego projektu potrzebujemy klamerki, najlepiej drewnianej, wykałaczek, noża, pilniczka i drucik bądź nić. Ciężko opisać poszczególne etapy powstawania takiej zabawki, więc dodaje film, na którym dokładnie to widać. Taka kusza to fajna sprawa, tylko pamiętajmy żeby nikomu (i sobie) nie zrobić nią krzywdy. Jakby film został usunięty to dajcie znać - wkleję inny albo zrobię opis ze zdjęciami.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przedłużyć życie wazonowych kwiatów?
Dodany: 2009-03-10 11:25:03
Kiedy dostaniemy z jakiejś okazji (lub bez niej) piękne kwiaty, wkładamy je do wazonu i chcemy, aby zachowały swoje piękno jak najdłużej. Jednak kwiaty cięte mają to do siebie, że zazwyczaj dosyć szybko więdną, blakną i przestają cieszyć oko swoim widokiem. Ja postaram się zaprezentować sposoby na przedłużenie ich życia. Po pierwsze Kwiatom, przed włożeniem do wazonu przycinamy końcówki – najlepiej pod skosem, żeby powierzchnia wchłaniania wody była jak największa.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyczyścić wazon?
Dodany: 2009-02-26 11:44:26
 Jak wyczyścić wazon? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wyczyścić wazon? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Czasem zdarza się tak, że zostawiamy kwiaty stojące w wazonie zbyt długo, przez co wewnątrz tworzy się nieprzyjemnie pachnący osad. Taki brudny wazon trudno domyć, zwłaszcza jeśli ma on wąską szyjkę i nie można swobodnie dostać się myjką do wszystkich zakamarków. Brudny wazon możemy wyczyścić na dwa sposoby. Sposób pierwszy: Do wazonu wsyp trochę proszku do prania i zalej ciepłą wodą do pełna.
Temat założony przez: enka    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przyśpieszyć kiełkowanie nasion?
Dodany: 2008-06-10 21:26:36
 Jak przyśpieszyć kiełkowanie nasion? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak przyśpieszyć kiełkowanie nasion? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
W prosty sposób możemy sprawić, żeby nasiona szybciej wykiełkowały, a tym samym szybciej wyhodujemy sadzonki. Nie mogą to być jednak nasiona, które pokryte są nawozami lub środkami ochronnymi, ponieważ po takim naszym zabiegu spłuczemy z nasion ochronną warstewkę. Aby przyśpieszyć kiełkowanie, wystarczy przed wysiewem nasiona moczyć w letniej wodzie przez jakieś 12 godzin. Przed moczeniem twarde, duże nasiona (np.
Temat założony przez: Alicja    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się ślimaków z ogródka?
Dodany: 2008-04-22 17:21:12  w temacie - 1 komentarzy
 Jak pozbyć się ślimaków z ogródka? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się ślimaków z ogródka? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
O ślimakach Ślimaki często dobierają się do naszych warzyw szczególnie, gdy nasz ogródek znajduje się w bezpośredniej bliskości terenów wilgotnych takich jak łąki. Czasem biorą się niewiadomo skąd i nie chcą opuścić działki. Ślimaki, podobnie jak każde inne zwierzęta, mają swoich naturalnych wrogów jednak, gdy zaczną się rozmnażać to zwierzęta żywiące się nimi (jeże, żaby, ptaki…) nie poradzą sobie z plagą, dlatego musimy sami wkroczyć do akcji, jeżeli chcemy uratować grządki. Pamiętajmy, że ślimaki na żer wychodzą nocą, a w dzień chowają się w zaciemnionych i wilgotnych miejscach.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wiercić?
Dodany: 2008-04-20 23:15:54
 Jak wiercić? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wiercić? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wiercenie jest to proces obróbki materiału mający na celu otrzymanie w nim otworu. Inaczej jednak wykonuje się otwory w drewnie, inaczej w metalu, i inaczej w szkle czy też tworzywie sztucznym. Aby uzyskać możliwie wysoką jakość uzyskanego otworu należy odpowiednio dobrać narzędzia oraz przestrzegać kilku zasad. Zasady ogólne 1.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uprawiać kiełki?
Dodany: 2008-04-05 22:56:03  w temacie - 1 komentarzy
 Jak uprawiać kiełki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak uprawiać kiełki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Białka, zdrowe tłuszcze i cukry, witaminy: B, A, C, E, H, pierwiastki wapnia, żelaza, siarki, cynku, magnezu, potasu, selenu, chromu, litu – takie bogactwo skrywa się w maleńkich kiełkach. Prawdziwa bomba witaminowa, przy tym niskokaloryczna. Można je jeść same na surowo lub dodawać np. do surówek, kanapek.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uprawiać niezapominajki?
Dodany: 2008-04-05 15:57:24
 Jak uprawiać niezapominajki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak uprawiać niezapominajki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Niezapominajki dziko rosną zazwyczaj na wilgotnych łąkach, w zaroślach oraz w górskich lasach, raczej w ocienionych miejscach. Ale z powodzeniem możemy te małe, błękitne kwiatuszki hodować w ogródku lub w doniczce. Z nasion Niezapominajki wysiewamy z nasion w okresie od maja do końca lipca, od razu do gruntu lub do rozsadnika (miejsce wydzielone, osłonięte od wiatru, systematycznie nawilżane i przeznaczone do produkcji rozsadu z wysiewu). Młode roślinki przesadzamy na stałe miejsce w sierpniu lub wrześniu lub wiosną następnego roku, w rozstawie 15 – 25cm.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uszczelniać za pomocą silikonu?
Dodany: 2008-04-04 20:44:42  w temacie - 3 komentarzy
Aby silikon dobrze spełniał swoją funkcje należy spoinę odpowiednio przygotować i położyć. Gdy spoina jest położona źle: • odrywa się od nieodpowiednio przygotowanej powierzchni; • zapada się w skutek złego wypełnienia lub zbyt grubej warstwy silikonu; • zatrzymuje lub przepuszcza wodę przez co może pojawiać się pleśń; • długo utwardza się z powodu zbyt grubej warstwy silikonu. Przygotowanie powierzchni Odpowiednio przygotowana powierzchnia daje gwarancję, że nasza spoina będzie dobrze się trzymać, co zapewni szczelność i estetyczny wygląd. Po pierwsze, powierzchnia musi być czysta (usunięte resztki starej spoiny oraz inne zabrudzenia), odtłuszczona i sucha.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uprawiać borówkę amerykańską?
Dodany: 2008-04-04 16:25:32
Wstęp Czy zastanawialiśmy się kiedyś jak zmienić nasz ogród? Jaką ciekawą roślinkę posadzić? Ja proponuję nie czekać dłużej, tylko zaopatrzyć się w „Borówkę amerykańską” (sadzonki możemy nabyć za 9 złotych). Wiele osób myśli, że taki krzew (dorasta do 2 metrów) jest trudny w uprawie, ale to nieprawda. Na mojej działce rosną 4 sztuki, a ogrodnictwem zajmuję się amatorsko. Posiadam odmianę ”Bluecrop”, która (podobno) jest najlepszą, gdyż jej owoce są bardzo smaczne i dużo ich jest na krzaczkach.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zmierzyć i zmienić odczyn pH gleby?
Dodany: 2008-03-30 19:36:04  w temacie - 1 komentarzy
 Jak zmierzyć i zmienić odczyn pH gleby? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zmierzyć i zmienić odczyn pH gleby? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Odczyn pH jest jednym z podstawowych wskaźników określających właściwości gleby. Od jego poziomu zależy rozpuszczalność składników mineralnych oraz ich dostępność dla roślin, a co za tym idzie powodzenie w uprawie poszczególnych gatunków. Dlatego zawsze warto najpierw sprawdzić ile powinno wynosić pH gleby dla uprawianych przez nas gatunków roślin oraz jaki jest aktualny odczyn w miejscu uprawy. Niektóre rośliny „wolą” odczyn bardziej kwaśny, a inne np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić krochmal z mąki ziemniaczanej?
Dodany: 2008-03-22 21:47:13
 Jak zrobić krochmal z mąki ziemniaczanej? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić krochmal z mąki ziemniaczanej? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Do krochmalenia serwet można użyć gotowego preparatu (np. krochmalu Ługa – cena ok. 6zł za 750ml), ale doskonale usztywni serwetki zwykła mąka ziemniaczana. Krochmal z mąki ziemniaczanej.
Temat założony przez: lilka777    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak domowymi sposobami odżywić rośliny doniczkowe?
Dodany: 2008-03-19 23:08:48
 Jak domowymi sposobami odżywić rośliny doniczkowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak domowymi sposobami odżywić rośliny doniczkowe? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Najlepiej nawozić kwiaty doniczkowe specjalnymi preparatami przeznaczonymi do określonego gatunku kwiatów. Jednak możemy też wykorzystać niektóre produkty, których używamy na co dzień. Jedne działają jak naturalny nawóz, inne zapobiegną atakom robactwa w doniczce. Zwykłe drożdże piekarskie, których trochę może nam zostać po pieczeniu placka czy pizzy, rozpuszczamy w ciepłej wodzie i taką miksturą podlewamy kwiaty, rośliny rosną wtedy bujniej i szybciej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyczyścić fugi?
Dodany: 2008-03-14 21:59:37
 Jak wyczyścić fugi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wyczyścić fugi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Fugi między kafelkami w łazience czy też w kuchni z czasem szarzeją, pokrywają się brudem, pleśnią i wyglądają nieestetycznie. Co zrobić żeby odświeżyć ich wygląd? Są dwa wyjścia: albo fugi wymienić albo je wyczyścić. Do czyszczenia fug najlepiej nadają się preparaty specjalnie do tego celu przeznaczone (np. HG czyste fugi, Goliat, Szop), dostępne w marketach i sklepach z artykułami chemicznymi lub remontowymi.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić drewniany świecznik?
Dodany: 2008-03-14 00:17:33
 Jak zrobić drewniany świecznik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić drewniany świecznik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Taki nietypowy świecznik, własnoręcznie wykonany, może być podarunkiem dla kogoś bliskiego lub może służyć nam, opanowując ciepłem płomieni świecy pomieszczenie. Wykonanie drewnianego świecznika nie jest trudne. Potrzebne do wykonania będą: - dwa puste pudełka po zapałkach, - kilkanaście patyczków (przyniesionych ze spaceru w lesie, tylko nie zrywaj ich z drzew, pełno gałązek leży pod drzewami), - dobry, szybkoschnący klej do drewna, - nożyk do przycinania gałązek, - podgrzewacz zapachowy (mała świeczka w metalowej podstawce) – aromat wybierz taki jaki lubisz. Jak to zrobić? Na początek… … trzeba skleić dwa pudełka zapałek do siebie – sklejamy dłuższymi brzegami, czyli tam gdzie zazwyczaj jest draska.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybielić firanki?
Dodany: 2008-03-11 00:18:40
 Jak wybielić firanki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wybielić firanki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Z upływem czasu firany zdobiące nasze okna szarzeją i żółkną od starości, kurzu, dymu tytoniowego… Ale wystarczy odrobina chęci, jeden z niżej opisanych sposobów i firanki znowu będą się bielić w oknach. Ważne jest też, żeby zawsze stosować do prania firan proszek do białych rzeczy i prać je w niskich temperaturach 30 - 40 stopni C. Natomiast firanki, które przechowujemy w szafce, lepiej zawinąć w papier w kolorze niebieskim, wtedy nie będą żółknąć. Sposoby na wybielenie firanek.
Temat założony przez: lilka777    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak czyścić mosiężne przedmioty?
Dodany: 2008-03-08 12:58:28
 Jak czyścić mosiężne przedmioty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak czyścić mosiężne przedmioty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Charakterystyczny zielonkawy nalot, pojawiający się na mosiężnych przedmiotach, nadaje im szlachetności. Jeżeli jednak nie jesteś przekonany do zielonkawego zabarwienia, możesz spróbować je wyczyścić. Również w przypadku, gdy przedmiotów z mosiądzu używasz w kuchni (np. moździerz) powinieneś pozbyć się zielonego osadu, gdyż zanieczyszczona nim żywność może doprowadzić do zatrucia.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie bez lodówki?
Dodany: 2008-03-06 18:02:28
Jak przechowywać żywność w sytuacji gdy lodówka odmówi posłuszeństwa, zabraknie prądu albo w domku letniskowym nie ma jej na wyposażeniu? Zawsze jest jakieś wyjście. Jeżeli za oknem panuje zima i powietrze jest mroźne – to sprawa jest prosta – wystarczy żywność spakować w reklamówkę i powiesić za oknem lub wynieść na balkon. Latem może pomóc lodówka turystyczna – trzyma temperaturę ok. 24 godzin.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zgrzewać plastikowe rurki instalacji wodnej?
Dodany: 2008-02-27 21:17:32
Rurki z tworzywa sztucznego mają wiele zalet dzięki którym są powszechnie stosowane. Do najważniejszych należą: odporność na korozje, mała chropowatość powierzchni, niższa cena w porównaniu z instalacją miedzianą, łatwy montaż, itp. Rurki takie można łączyć ze sobą za pomocą specjalnego kleju lub zgrzewarki. Połączenie klejowe nie zawsze jednak gwarantuje wysoką jakość połączenia, dlatego najlepiej używać do łączenia zgrzewarki.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak postępować w przypadku przewiercenia w ścianie przewodu elektrycznego?
Dodany: 2008-02-25 20:53:34
 Jak postępować w przypadku przewiercenia w ścianie przewodu elektrycznego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak postępować w przypadku przewiercenia w ścianie przewodu elektrycznego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Na początku od razu trzeba zaznaczyć, że zawsze należy dołożyć wszelkich starań, by nie doszło do tego typu awarii, gdyż przewiercenie przewodu będącego pod napięciem jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Zdarzały się niestety wypadki śmiertelne w wyniku przypadkowego porażenia prądem. Warto wiedzieć, że przewody z puszek, gniazdek czy włączników na ścianach powinny być ułożone w liniach poziomych i pionowych. Dlatego zanim zaczniesz wiercić sprawdź dobrze czy w tym miejscu nie powinien właśnie przechodzić jakiś przewód.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybrać odpowiedni silikon?
Dodany: 2008-02-23 01:38:28
Silikon – to specjalna masa służąca głównie do uszczelniania lub klejenia. Silikony stały się powszechne w użyciu dzięki wielu zaletom jakie posiadają. Są to m. in.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawdzić poziomicę?
Dodany: 2008-02-22 21:40:12
 Jak sprawdzić poziomicę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak sprawdzić poziomicę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Poziomica – przyrząd, który służy do wskazywania płaszczyzny poziomej lub pionowej. Jest nieocenioną pomocą podczas wielu prac budowlanych. Niewłaściwe (nieostrożne) obchodzenie się z nią może spowodować, że wskazania będą błędne, a poziomica która nie wskazuje poziomu nadaje się najbardziej do tego by … wyrzucić ją na śmietnik. Niestety zdarza, że nowa poziomica również może być uszkodzona (szczególnie trzeba uważać kupując w dużych marketach).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem?
Dodany: 2008-02-19 00:44:05
 Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zapchana rura w zlewie, wannie czy pod prysznicem to nic przyjemnego. Można sobie jednak poradzić z tym problemem samemu bez konieczności wzywania hydraulika. Jak-To-Zrobic. pl wie i powie jak przepchać rurę! Dlaczego się zapycha Odpływ przestaje być drożny z powodu zalegających w nim różnych substancji lub przedmiotów uniemożliwiających normalny przepływ wody lub ścieków kanalizacyjnych.
Temat założony przez: mer    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i gdzie posadzić drzewko owocowe?
Dodany: 2008-02-18 20:32:49
Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. Korzystając z naszego serwisu możemy dowiedzieć się jak spełnić trzeci wymóg, a teraz postaram się pomóc w sadzeniu drzewek owocowych. Drzewka owocowe najlepiej sadzić jesienią lub wiosną. Natomiast jeśli zdecydujemy się na porę letnią to należy często doglądać drzewko.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie ze skrzypiącymi drzwiami?
Dodany: 2008-02-15 22:45:26
 Jak poradzić sobie ze skrzypiącymi drzwiami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak poradzić sobie ze skrzypiącymi drzwiami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Skrzypienie drzwi może być przyczyną nadmiernej nerwowości domowników. Niektórym skrzypienie nie przeszkadza i nie zwracają uwagi na ten charakterystyczny dźwięk, ale większość ludzi potrafi on doprowadzić do szewskiej pasji. Skrzypieć mogą nie tylko drzwi wejściowe, ale również drzwiczki szaf i komódek, okna, okiennice. A dokładniej rzecz biorąc to sęk w zawiasach – to one trzeszczą.
Temat założony przez: lilka777    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?
Dodany: 2008-02-13 00:19:19  w temacie - 1 komentarzy
 Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zapachy żywności przechowywanej w lodówce mieszają się ze sobą nieraz tworząc nieprzyjemną woń, która zamiast zachęcać do jedzenia wręcz odpycha od lodówki. Dlatego warto przechowywać produkty o specyficznym zapachu w specjalnych, szczelnie zamykanych pojemniczkach bądź owinięte w folię. Wewnętrzne ścianki lodówki trzeba umyć ściereczką namoczoną w roztworze wody z octem. Można postawić w lodówce spodeczek, a na nim umieścić trochę: - sody oczyszczonej - lub kilka łyżeczek kawy mielonej - lub kawałki obranych jabłek - lub aromatu waniliowego - lub soku z cytryny - lub proszku do pieczenia - lub skórka od cytryny, a w nią powbijane goździki.
Temat założony przez: Ona    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyhodować sobie boczniaki?
Dodany: 2008-02-04 18:56:15
Wstęp Uprawa grzybów we własnym domu wydaje się być pracochłonna, ale to nie jest prawdą. Jeśli chcemy wyhodować sobie boczniaki (są łatwiejsze w uprawie niż pieczarki) to nie czeka nas wiele pracy, a jak miło można zaskoczyć gości mówiąc, że grzybki, które właśnie jedzą, pochodzą z własnej uprawy. Potrzebujemy - foliowy worek - słomę żytnią lub pszenną - grzybnię boczniaka (dostępna nawet na Allegro za 5zł) Przygotowanie Słomę musimy posiekać. Sieczkę należy kilkakrotnie zalać wrzątkiem i po ostatnim moczeniu pozostawić, aby woda ściekła i wystygła.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wytworzyć odpowiednią wilgotność w mieszkaniu?
Dodany: 2008-02-03 19:05:16
Często zdarza się tak, że zbyt suche, wypełnione bakteriami, pyłkami i roztoczami powietrze jest przyczyną naszego złego samopoczucia i może spowodować różnego rodzaju dolegliwości np. : wysuszanie i szybsze starzenie się skóry, problemy z koncentracją, infekcje górnych dróg oddechowych, podrażnienie oczu, nieprzyjemne uczucie suchego i piekącego gardła. Zwłaszcza zimą, w okresie kiedy kaloryfery pracują pełną parą, trzeba zadbać o właściwą wilgotność powietrza w mieszkaniu. Optymalne warunki, w których człowiek najlepiej funkcjonuje to temperatura powietrza 19 – 22 stopni C i 40 – 60 % wilgotności.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się białych robaczków z doniczki?
Dodany: 2008-01-29 23:02:06
Malutkimi, białawymi robaczkami w ziemi w doniczce mogą okazać się ziemiórki. Walka z nimi jest o tyle skomplikowana, że trzeba pozbyć się i rodziców (latające, czarne muszki) i larw w ziemi. Kilka sposobów na unicestwienie robali: Ważne jest żeby ziemia z wierzchu nie była za mokra, bo w takiej właśnie mnożą się larwy. Wierzch ziemi w doniczce można przykryć warstwą drobnego piasku, torfu (na grubość ok.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się kamienia z czajnika?
Dodany: 2008-01-18 20:04:12  w temacie - 2 komentarzy
 Jak pozbyć się kamienia z czajnika? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak pozbyć się kamienia z czajnika? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jest kilka domowych sposobów na pozbycie się osadu kamiennego z czajnika. Ważne jest, aby po przegotowaniu wody nie trzymać jej w czajniku, trzeba ją zużyć lub wylać. Stojąca woda sprzyja tworzeniu się kamienia. Czajnik można zalać na noc gorącą wodą z octem.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak hodować muchołówkę?
Dodany: 2008-01-15 22:29:59
 Jak hodować muchołówkę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak hodować muchołówkę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Muchołówka (Dionea muscipula) jest bardzo ciekawą roślinką ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, odżywia się owadami. Niestety nie należy do najłatwiejszych w uprawie, ale z drobną pomocą tegoż poradnika i z tym damy sobie radę. Dlaczego muchołówka poluje na owady? Ponieważ rośnie na glebie ubogiej w substancje odżywcze (głównie azot). Sama fotosynteza nie wystarcza do uzupełnienia zapasów, więc roślina przekształciła swoje liście w łapki na owady.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak czyścić złoto?
Dodany: 2008-01-10 22:55:14  w temacie - 3 komentarzy
 Jak czyścić złoto? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak czyścić złoto? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Złote przedmioty i błyskotki można czyścić specjalnymi preparatami do złota. Najbezpieczniej jednak oddać zabrudzone złoto w fachowe ręce złotnika. Jeśli chcemy spróbować domowym sposobem wyczyścić złoto, pamiętajmy, że trzeba postępować bardzo ostrożnie, aby nie porysować i nie zniszczyć czyszczonego obiektu (zwłaszcza przy biżuterii z cennymi kamieniami, albo przy cennych pamiątkach rodzinnych). Intensywne pocierania, skrobania itp.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się "zapachu" dymu tytoniowego w domu?
Dodany: 2008-01-10 16:41:28  w temacie - 1 komentarzy
 Jak pozbyć się Jak pozbyć się
Wstęp Iluż z nas nie lubi „zapachu” dymu z papierosa? Co zrobić, aby się go pozbyć? Nie ma w pełni skutecznego sposobu na zneutralizowanie tego smrodu, ale jest kilka sztuczek, które pomogą nam w pewnym stopniu zmniejszyć jego intensywność. Do rzeczy Jeśli sami mieszkamy w domu, w którym się nie pali to łatwiej nam będzie usunąć „zapach” papierosów po wizycie palących gości: 1. Przed wizytą spróbujmy namówić gości, żeby chodzili zapalić na dwór, choć jest to trochę nietaktowne. W ten sposób uchronimy nasze mieszkanie przed przesiąknięciem niechcianym zapachem.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak hodować paprocie w domu?
Dodany: 2008-01-09 00:45:13  w temacie - 11 komentarzy
 Jak hodować paprocie w domu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak hodować paprocie w domu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Rośliny w naszym mieszkaniu przyczyniają się do szybszego regenerowania naszych sił. Paprocie są bardzo „przychylne” człowiekowi, wydzielają dużo tlenu, działają orzeźwiająco i nastrajają pozytywnie. Ich barwa – zieleń - pozwala odpocząć zmęczonym oczom, wpływa kojąco na układ nerwowy. Natomiast obficie podlane zwiększają wilgotność powietrza – to zaś przeciwdziała niedomaganiu układu oddechowego, podrażnieniom oczu, nosa, gardła.
Temat założony przez: Alicja    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić śmiesznego robocika?
Dodany: 2007-12-28 20:15:24
Masz stary telefon, który chcesz wyrzucić? A gdyby tak zrobić z niego coś, co nikomu nie jest potrzebne, ale sprawia radość? Proponuję zrobić małego robocika. Zawsze będzie to przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu niż siedzenie przed telewizorem. . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się mszycy?
Dodany: 2007-12-28 20:12:20  w temacie - 2 komentarzy
Mszyca – jeden z najbardziej powszechnych w Polsce szkodników ogrodowych. Jeśli w porę się nią nie zajmiemy, może doprowadzić do znacznego obniżenia wielkości naszych plonów. Jest kilka sposobów, dzięki którym możemy się jej pozbyć. Jedne są bardziej ekologiczne inne mniej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak czyścić srebro?
Dodany: 2007-12-28 00:51:42
 Jak czyścić srebro? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak czyścić srebro? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Srebrna biżuteria z upływem czasu traci blask, pojawiają się rysy i zadrapania. Biżuterię można jednak chronić i za pomocą kilku sztuczek przywrócić jej dawną świetność. Jeśli biżuteria jest zbyt kosztowna lub wręcz bezcenna lepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty, który za pomocą pasty polerskiej usunie z naszych ozdób szpecące zabrudzenia. Są jednak proste, domowe sposoby, dzięki którym nasze błyskotki znów będą lśniły.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić latarkę z ołówka?
Dodany: 2007-12-23 15:07:22
Ciekawy sposób na latarkę kiedy w środku nocy zepsuje Ci się samochód i nie masz latarki. Potrzebujesz jedynie ołówka, kawałka drutu izolowanego (im dłuższy tym lepiej) i sprawnego akumulatora. Wykonanie: Drut dzielimy na dwie części. Z ołówka wyjmujemy rysik i łamiemy go na kawałki (mniej więcej 2,5 centymetrowe).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak dobrać kolor?
Dodany: 2007-12-22 21:59:15
 Jak dobrać kolor? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak dobrać kolor? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Kolor odgrywa ważną rolę w naszym życiu, wpływa na nastrój. Dlatego trzeba ostrożnie dobierać kolory do wnętrz, w których przebywamy. Dokonując wyboru koloru, należy uwzględnić m. in.
| poprzednie | od 3 do 32 | następne | wszystkie ( 128 ) |
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl