Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
\- MAJSTERKOWANIE
\- Funkcjonalne
\- W wolnym czasie
\- Renowacja
\- Inne
\- REMONT I NAPRAWA
\- OGRÓD
\- INNE
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić krówki?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć zalegający na parkingu pojazd?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się kobiecego wąsika domowymi sposobami?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć pliki, których nie da się skasować, gdyż są używane przez inne aplikacje lub procesy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie z pluskwą domową?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach?
Dodany: 2013-02-05 08:14:05

 Jak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach? - FOTO 1 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach? - FOTO 1 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
 Jak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach? - FOTO 2 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak usunąć ślady po taśmie klejącej i naklejkach? - FOTO 2 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Taśmy klejące należą do jednych z najbardziej użytecznych rzeczy, które mają wiele zastosowań. Pomagają złączyć coś ze sobą, izolują przed zabrudzeniem np. podczas malowania, mogą służyć jako „przytrzymywacz” i wyznacznik linii prostych, a także sporo innych. Niestety mają również jeden feler – kiedy zostawimy je przyklejone na kilka dni (nie daj Boże w słonecznym miejscu), to z dużym prawdopodobieństwem zostawią po sobie zabrudzone klejem miejsce. Podobnie rzecz się ma, jeśli chcemy usunąć naklejki z oklejonej przez dziecko szafy lub cenę z prezentu. Jak poradzić sobie z takim zabrudzeniem? Na szczęście istnieje na to kilka sposobów:

Przed zastosowaniem poniższych rad, należy wcześniej usunąć śliski i nieprzepuszczalny wierzch taśmy klejącej, aby pozostał tylko sam klej. Jeśli nie chce zejść, to podgrzewamy ją suszarką do włosów lub gorącym żelazkiem przez gazetę, uważając, aby nie zniszczyć powierzchni pod taśmą! W przypadku naklejek również zrywamy ich śliską powierzchnię. Chyba, że są one papierowe, jak na przykład ceny, wtedy poradzimy sobie nawet bez ich ściągania.

Masło, krem do rąk, majonez, olej itp. - Użycie czegoś tłustego, to pierwsza i najdelikatniejsza metoda na mocno trzymający się klej. Wystarczy nanieść trochę jednej z wymienionych substancji na zabrudzenie i przecierać je ściereczką lub ręcznikiem, a po chwili powinniśmy uzyskać czystą powierzchnię. Tłuszcz jest neutralny dla większości powierzchni, z wyjątkiem tych chłonnych, jak np. tapeta, dlatego warto zastosować tę metodę jako pierwszą. Na zdjęciu można zobaczyć, jak łatwo masło poradziło sobie z bardzo uciążliwą taśmą.

Żelazko - Jeżeli klej jest mocno zaschnięty, to zwilżamy go odrobiną wody, a następnie przecieramy rozgrzanym żelazkiem przez niepotrzebną szmatkę. Trzeba tylko uważać na skutki uboczne, ponieważ nie wszystkie powierzchnie lubią wysoką temperaturę oraz dużą wilgotność i mogą się odkształcić lub przebarwić. Nawet jeśli cały klej nie zejdzie, to później łatwiej będzie nam go usunąć inną metodą.
Zamiast używać żelazka można także maczać ściereczkę w gorącej wodzie.

Nafta - Do kupienia w marketach budowlanych, aptekach lub drogeriach. Należy nanieść ją na zabrudzenie lub naklejkę, a po chwili zacząć ścierać. Choć może pachnieć niezbyt przyjemnie, to jednak daje bardzo dobre rezultaty i nie szkodzi czyszczonym powierzchniom. Czasem może pozostawiać zacieki, dlatego należy ją przetestować w niewidocznym miejscu.

Terpentyna, benzyna, zmywacze - Do kupienia głównie w marketach i aptekach. Te specyfiki także ułatwiają pozbycie się kleju, ale stosujemy je w ostateczności, gdyż wszystkie z nich mogą powodować matowienie czyszczonych powierzchni lub niszczyć lakier, ponieważ są rozpuszczalnikami. Musimy je wcześniej przetestować w niewidocznym miejscu.

Inne pomoce - W sklepach motoryzacyjnych i marketach możemy także kupić specjalne preparaty przystosowane do usuwania naklejek. Zazwyczaj są to preparaty w sprayu lub w sztyfcie, a w ich nazwie możemy znaleźć kombinację słów: label, remover, glue, adhesive, off, killer. Dostępnych jest wiele różnych produktów, a wszystkie działają niemal tak samo skutecznie. Trzeba tylko wcześniej przeczytać ich ulotkę i wybrać najlepszy do naszych potrzeb, ponieważ jedne są mocniejsze i mogą uszkodzić lakier, a inne są za słabe do usuwania starego kleju. Stosujemy według instrukcji na opakowaniu. Koszt: od kilku złotych.
Oprócz sprayów i sztyftów, w sklepach internetowych i motoryzacyjnych, możemy także nabyć (za kilkanaście złotych) specjalne gumowe krążki, które zakłada się na wiertarkę i wprawione w ruch ścierają klej, tak samo jak gumka zmazuje ślady ołówka. Są raczej niegroźne dla wszystkich powierzchni i dobrze się sprawują. Cena jednej sztuki, która wystarczy na długi czas: od 15zł.

Temat obejrzany 211811 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


KOMENTARZE tego tematu:      [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyWD - 40 wszystko oczyści!!    
Edytowany: 2014-03-27 17:20:46
najlepszym sposobem na oczyszczenie powierzchni meblowych, drzwi, szyb itd. z kleju po naklejkach/taśmie klejącej jest WD-40.
sprawdzony i niezawodny!!!!!!!!!!
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyWD 40    
Edytowany: 2014-06-13 07:12:32
Potwierdzam w 100% sprawdzone i jest najlepszy :)
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyścieranie kleju z naklejek    
Edytowany: 2014-09-29 15:54:14
u nas wd40 sie nie sprawdził wogole ,majonez i oliwka to samo zas zwyklyzmywac bezacetonowy rewelacyjnie poradzil sobie z naklejka niestety zmyl lakier :(
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyusuwanie taśmy klejacej    
Edytowany: 2014-09-29 15:54:29
WD nie zadziałał tak w przypadku taśmy ochronnej na oknach pcv. Sporo sie naszukałem ale znalazłem. Polecam do tego typu problemu GooGone pro power...
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyusuwanie kleju z taśmy    
Edytowany: 2014-12-05 15:54:25
Potwierdzam,że olej i nagrzane miejsce suszarką usuwa ten klej ,a również pozostała taśme:)
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisymeble nielakierowane i okap metalowy    
Edytowany: 2015-03-01 09:18:05
KLEJ ZOSTAŁ USUNIĘTY W CIAGU 3 MINUT ZA POMOCĄ MASŁA I OLEJU :)
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyolej kujawski    
Edytowany: 2015-05-19 09:39:44
Sam olej jadalny wystarczył,mcy zmyć plamy po naklejce na plastikowej powierzchni. Wszystko pięknie zeszło, nie ma śladu po kleju :)
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisytakie proste ...    
Edytowany: 2015-07-21 10:18:58
Wacik kosmetyczny i woda utleniona :)
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisySprawdzony sposób 100%    
Edytowany: 2015-07-27 09:47:26
Kierując się poradami wypróbowałem krem. Klej schodzi ale wolno. Niezawodny okazał się CIF - ale nie ten zwykły tylko ten z mikrogranulkami. Zeszło od razu!!!!
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyTatiana    
Edytowany: 2015-12-06 10:37:12
Dziękuję ...po śladach taśmy ani śladu.....ręcznik papierowy nasączony olejem rzepakowym. i zadziałało !
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZ terakoty po taśmie dwustronnej    
Edytowany: 2015-12-20 09:37:07
Właśnie zerwałem stare antypoślizgowe dywaniki ze schodów. Pod spodem była częściowo roztopiona ze starości taśma dwustronna.
Zerwałem co się dało a reszta pięknie zeszła rozpuszczalnikiem do chlorokauczuku. Na co prawda ciemno szarej terakocie wg mnie nie zostały żadne plamy. Bardzo łatwo zlazło aż miło no może poza smrodem w chałupie. Poprawiłem proszkiem do mycia podłóg jakąś podróbką cifa bo trochę lepko było. Teraz jest czysto i nic się nie lepi.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyUsuwanie kleju po tapecie samoprzylepnej    
Edytowany: 2016-02-26 08:20:40
Klej po naklejkach, tapecie samoprzylepnej usuwamy rozpuszczalnikiiem,zmywaczem wycierajac recznikiem papierowym (NIE WOLNO WYCIERAĆ SCIERKAMI MATERIAŁOWYMI)-SPRAWDZONE
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl