Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
\- MAJSTERKOWANIE
\- REMONT I NAPRAWA
\- OGRÓD
\- Rośliny ozdobne
\- Owoce i warzywa
\- Szkodniki
\- Inne
\- INNE
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć rośliny doniczkowe na zimę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak urosnąć?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się muszek owocówek?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak założyć ogród... na balkonie?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak samemu wyhodować ananasa?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domową mini szklarnię?
Dodany: 2013-02-25 08:30:53

 Jak zrobić domową mini szklarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domową mini szklarnię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Kiedy nadchodzi wiosna i zaczynamy powoli planować jakie roślinki tym razem posadzimy na swoim ogródku, pojawia się pytanie – czy lepiej kupić gotowe sadzonki, czy może własnoręcznie przygotować rozsadę z nasion? Ta pierwsza metoda jest o wiele łatwiejsza, ale niesie ze sobą ryzyko kupna sadzonek słabych i chorowitych, które mogą się w ogóle nie przyjąć na naszej działce. Ponadto nie wszystkie sklepy są tak dobrze wyposażone, abyśmy mogli w nich nabyć wszystkie interesujące nas warzywa i kwiatki. Z tego też powodu warto zainwestować w coś, czego sklepy ogrodnicze mają najwięcej – nasiona. Ich różnorodność daje nam pewność, że będziemy uprawiali tylko takie rośliny jakie będziemy chcieli, a poza tym są o wiele tańsze. I chociaż uprawa od nasion jest nieco bardziej wymagająca, to jednak owoce naszej pracy będą nam dużo bardziej smakować.

Kiedy już zdecydowaliśmy się na przygotowanie własnej rozsady, to powinniśmy zadbać o to, żeby nasiona miały jak najlepsze warunki do kiełkowania. Pomogą nam w tym małe szklarnie, dzięki którym uzyskamy zarówno ciepło jak i wilgoć, czyli klimat idealny do wschodu roślin. A zatem jak przygotować je własnoręcznie?

Domowe szklarnie
Zrobienia domowych szklarni, to jedno z najprostszych i najtańszych zadań, jakie możemy samodzielnie wykonać w domu. Wystarczy zamknąć ziemię z wysianymi nasionami w plastikowym i przeźroczystym pojemniku. Świetnie do tego się nadają np. opakowanie po cieście, placku lub perfumach, zamykana salaterka, albo opakowanie po jajkach, które ma jeszcze taką zaletę, że jest od razu podzielone na małe pojemniczki, bardzo dobre do przygotowania rozsady.

Drugą metodą jest użycie spożywczej folii. Jeżeli w pojemnikach z nasionami nie nasypiemy ziemi po sam brzeg, to ich wierzch możemy zakryć folią i taka forma również sprawdzi się bardzo dobrze. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że w takim inkubatorze roślina nie będzie miała zbyt dużo miejsca do wzrostu, dlatego lepiej wszystkie pojemniki włożyć do większej miski i dopiero ją szczelnie zasłonić folią. Niektórzy wykorzystują do tego nieużywane akwaria.

Na sam koniec ostatni sposób, który sprawdzi się najlepiej przy nieco większych roślinach i ich doniczkach. Otóż jedyne co musimy zrobić to przykryć wschody odwróconym do góry dnem słoikiem lub szklanką. Bardzo dobrze sprawdza się także ucięta w połowie butelka plastikowa. Taka szklarnia jest o tyle dobra, że łatwo jest ją w każdej chwili zdemontować i możemy jej używać, nawet kiedy roślina będzie już całkiem spora. Oczywiście dobieramy naczynie na tyle duże, żeby w jej wnętrzu było sporo miejsca do wzrostu.

Co jeszcze?
Włożenie ziemi pod szklarnię to nie wszystko. Należy pamiętać, aby szklarnie stały w ciepłym, ale nie nazbyt gorącym miejscu, nasiona trzeba w miarę potrzeby podlewać albo zraszać wodą, a każdy pojemnik powinien być przynajmniej raz dziennie, na kilka minut otworzony, aby przewietrzyć rośliny i uchronić je przed gniciem. Oprócz tego wschodami należy się opiekować tak, jak wymaga tego dany rodzaj rośliny.

Temat obejrzany 12300 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl