Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
\- MAJSTERKOWANIE
\- REMONT I NAPRAWA
\- OGRÓD
\- Rośliny ozdobne
\- Owoce i warzywa
\- Szkodniki
\- Inne
\- INNE
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przygotować pojemniki na różne produkty?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyhodować roślinę z własnym napisem na liściu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pozbyć się wciornastków?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić karnawałowe róże?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty jesienny stroik-świecznik?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak upiększyć doniczkę z kwiatami?
Dodany: 2014-05-02 07:19:11

 Jak upiększyć doniczkę z kwiatami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak upiększyć doniczkę z kwiatami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Plastikowe doniczki na kwiatki nie prezentują się zbyt okazale, z kolei te ozdobne bywają niekiedy bardzo drogie. Ale wystarczy trochę inwencji twórczej i nawet kawałek butelki PET da się zamienić w naprawdę ładny i ciekawy pojemnika na różne roślinki. Podpowiadamy jak tego dokonać na kilka sposobów.

Sposób pierwszy
Doniczkę można zrobić samemu. Potrzebne do tego będą dwa pojemniki, których nam nie szkoda (jeden mniejszy, drugi większy; np. dno butelki i opakowanie po jogurcie) i trochę gipsu. Gips należy rozrobić z wodą i przelać go do większego pojemnika na ¼ wysokości. Następnie pośrodku większego pojemnika umieszczamy mniejszy i dociskamy go tak, by nie dotykał dna większego, ale zagłębił się w gipsie. Przestrzeń pomiędzy oboma wypełniamy gipsem. Całość odstawiamy do wyschnięcia zaprawy. Po kilku dniach wyciągamy wewnętrzny pojemnik i ściągamy zewnętrzny (czasem trzeba je rozciąć), a gotowy gipsowy odlew możemy stosować jako doniczkę. Można w jej zewnętrznej ścianie wyżłobić jakiś wzorek, aby była ładniejsza. Pamiętaj, że taka doniczka trzymana na zewnątrz powinna być zrobiona z gipsu przeznaczonego na otwartą przestrzeń, wtedy żadne opady jej nie rozmiękczą.

Sposób drugi
Posiadając pniak jakiegokolwiek drzewa możemy wyciąć w nim dziurę za pomocą odpowiednich wierteł lub dłuta. Da się także wypalić odpowiedni otwór - trzeba przykładać do środkowej części pniaka żar z ogniska, nie doprowadzając do powstania zbyt mocnego ognia, i wyskrobywać zwęgloną część. Do przygotowanej przestrzeni nasypujemy ziemi lub wkładamy w nią doniczkę z rośliną. Najładniej prezentują się pojemniki z drzewa brzozowego lub sosnowego, ale ten ostatni może puszczać żywicę.

Sposób trzeci
Starą, zużytą lub brzydką doniczkę można w łatwy sposób okleić różnymi materiałami. Trzeba tylko zaopatrzyć się w klej odpowiedni do posiadanej doniczki (do tworzyw sztucznych, ceramiki itp.) i wysmarować nim ścianę pojemnika. Śliskie powierzchnie należy wcześniej przetrzeć papierem ściernym i dobrze je oczyścić, aby spoina dobrze się trzymała. Zamiennie do kleju można użyć taśmy dwustronnej. Następnie do takiej powierzchni przykładamy strzępki materiału, potłuczone kawałki kolorowych szkieł, szmatki, kamyczki, ozdobny piasek, cokolwiek. Świetnie będzie wyglądać oklejona starymi gazetami albo mchem (mech należy kupić w sklepie, gdyż nie wolno go zbierać w lesie). Ciekawie efekt uzyskamy, gdy klejem wyznaczymy jakiś szlaczek, obtoczymy doniczkę w np. żółtym piasku, potem wysmarujemy kolejny szlak, obtoczymy doniczkę w zielonym piasku itd. W ten sposób można nawet namalować pewien obrazek, a w efekcie powstanie bardzo kolorowy pojemnik o niecodziennej fakturze. Taki piasek można dostać w sklepach zoologicznych lub przez Internet.

Sposób czwarty
Podobny do oklejania sposób to malowanie. Do tego trzeba posiadać pewne uzdolnienia artystyczne, ale daje naprawdę interesujące efekty. Postępujemy identycznie jak przy klejeniu, tzn. szorujemy powierzchnię papierem ściernym, aby powstały zadziorki, których chwyci się farba, a potem malujemy. Należy używać farby do tworzywa sztucznego, jeśli mamy do czynienia z plastikiem, natomiast do upiększania kamienia i gliny nada się nawet zwykła kreda.

Sposób piąty
Ostatni sposób to owinięcie doniczki. Do tego świetnie nadają się: sucha trawa, wiklina, linka jutowa, brzozowe gałązki (nie chudsze niż palec). Takie gałązki można przeciąć wzdłuż na pół. Powinny mieć równą długość i być nieco wyższe niż doniczka. Na doniczkę zakładamy dwie gumki recepturki – po jednej na część dolną i górną. Pod gumki wkładamy gałązki, a gdy otoczymy już cały pojemnik, to ciasno obwiązujemy całość ozdobnym sznurkiem lub niewidoczną niteczką. Ściągamy gumki i doniczka gotowa. Natomiast do przymocowania traw i linek używamy cieniutkich drucików lub nici.

Temat obejrzany 4076 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl