Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
Serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji w Polityka plików cookies
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
\- SZTUCZKI I TRIKI
\- EKSPERYMENTY
\- ŁAMIGŁÓWKI
\- ŚMIESZNE
\- INNE
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zastąpić przewody… ołówkiem?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy generator mgły?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży?
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
| pierwsze 30 pozycji |
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy?
Dodany: 2014-12-26 08:32:54
 Jak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kiedy zaplanować urlop w 2015 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Poniżej zestawienie dni wolnych od pracy w 2015 roku, a także krótki opis jak możemy je sobie wydłużyć biorąc kilka dodatkowych dni urlopu. W tym roku dni wolne wypadają w: 1 stycznia - czwartek - Nowy Rok – Biorąc urlop na piątek (2 stycznia) zyskujemy czterodniowy weekend. Dodatkowo możemy go wydłużyć do sześciu dni, jeśli jeden dzień urlopu wykorzystamy również w poniedziałek (5 stycznia), gdyż dzień później przypada święto Trzech Króli. 6 stycznia - wtorek - Trzech Króli – Jak wyżej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zastąpić przewody… ołówkiem?
Dodany: 2014-11-18 07:42:26
 Jak zastąpić przewody… ołówkiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zastąpić przewody… ołówkiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Tym razem podpowiadamy jak zastąpić przewody zwykłym ołówkiem. Jest to niezwykle proste a jednocześnie bardzo zaskakujące rozwiązanie, które z powodzeniem może być stosowane jako ciekawostka i zachęta dla dzieci do dalszej zabawy w małego majsterkowicza. Przygotuj - baterię 9V - diodę LED - ołówek (najlepiej miękki typu B) - kilka czystych kartek A teraz do zabawy Doświadczenie polega na tym, by narysować na kartce dwie linie, które spełnią rolę przewodów. Mogą one być poskręcane i załamane pod różnymi kątami, ale nie mogą się w żadnym momencie stykać ze sobą.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce?
Dodany: 2014-11-08 07:35:44
 Jak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Umiejętność umieszczania monety w zamkniętej puszcze napoju raczej nie przywróci spokoju na świecie. Nie pomoże również stworzyć wehikułu czasu, odmalować mieszkania, ani nawet zdać matury. W takim razie czy warto ją posiąść? Ależ owszem, bo dzięki niej zaskoczysz, przede wszystkim, żeńską część widowni, a wiadomo, że od zadziwienia kobiety już tylko krok do bliższego poznania. Czy to nie ważniejsze od pokoju na świecie, wehikułu czasu i tym podobnych? Sam wiesz najlepiej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy generator mgły?
Dodany: 2014-10-29 07:20:52
Zrobienie domowego generatora mgły to wydatek rzędu ośmiu złotych. Mniej więcej tyle kosztuje gliceryna, którą znajdziemy w aptekach i sklepach kosmetycznych. Pozostałe komponenty spokojnie znajdziesz w swoim domu. A po co Ci generator, który wytwarza mgłę? Bo możesz go zrobić, bo przyda się podczas kręcenia amatorskich filmów grozy i robieniu oryginalnych zdjęć, bo to ciekawy dodatek do zbliżającego się święta Halloween.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży?
Dodany: 2014-09-23 07:03:02
 Jak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Maharadża ma dla Ciebie prezent. Dostaniesz tuzin złotych kul, ale pod jednym warunkiem – musisz spośród nich wskazać jedną, która ma inną wagę niż wszystkie inne. Nie wiadomo czy jest ona cięższa czy lżejsza od pozostałych (to również trzeba ustalić), ale dla ułatwienia zadania otrzymujesz dodatkowo szalkową wagę. Teoretycznie zadanie wygląda na dość proste, bo wystarczy kolejno ważyć kule i wskazać tę, która nie równoważy się z innymi, jednak przy tym zadaniu możesz wykonać tylko trzy ważenia.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z obracaniem dłoni o 360 stopni?
Dodany: 2014-09-15 07:31:46
Chcesz zaskoczyć znajomych? Zaprezentuj im swój gumowy nadgarstek. Nawet jeśli takowego nie posiadasz, to nic straconego. Poniższa sztuczka pozwoli Ci stworzyć iluzję obracania swojej ręki o 360o, jednocześnie wywołując u wszystkich gapiów opad szczęki. Trik jest bardzo prosty do wykonania i dość efektowny.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przetrwać upały w mieszkaniu?
Dodany: 2014-06-09 06:58:31
Zbliża się lato – najlepszy okres na spędzenie miłych chwil nad wodą, w górach lub podczas grillowania ze znajomymi. Wielu z nas wykorzysta wtedy swoje urlopy i wyjedzie na kilka dni poza miasto, aby w pełni nacieszyć się słonecznymi dniami. Ale są też osoby, które taka przyjemność może ominąć. Urlopy też nie trwają wiecznie, więc prędzej czy później będziemy musieli spędzić jakiś czas we własnym domu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić głośnik z papieru?
Dodany: 2014-06-01 07:06:03
Czy wiesz, że prosty głośnik, który da się podłączyć do niemal każdego źródła dźwięku, można zrobić samodzielnie z kilku bardzo powszechnych przedmiotów? Jest to jedno z najłatwiejszych do zbudowania urządzeń, a przydać może się zawsze i wszędzie, dlatego warto poznać technikę jego budowy. Dzięki temu nie tylko posłuchamy muzyki w razie zepsucia się standardowego głośnika, ale również będziemy mogli pochwalić się tą ciekawostką przed znajomymi! Nie wszyscy wiedzą o tym, że głośnik lub słuchawki podłączone pod wejście mikrofonowe mogą służyć jako awaryjny mikrofon, lecz czy taki własnoręcznie zrobiony papierowy głośnik także będzie spełniał podobną funkcję? Najlepiej przekonać się samemu, więc zabieramy się do pracy. Przygotuj - papierowy talerzyk jednorazowy lub okrągły kawałek sztywnego papieru - dwa paski sztywnego papieru o wymiarach 5 cm szerokości i 10 cm długości - dwa paski miękkiego papieru (np. zwykła kartka) – szerokość 2-3 cm, długość 20 cm - magnes neodymowy (najlepiej w kształcie cylindra) - drut miedziany - podstawka (np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak znaleźć skreśloną cyfrę? (matematyczny trik)
Dodany: 2014-05-10 07:08:34
Dzisiaj prezentujemy prostą matematyczną sztuczkę, którą na pewno zaskoczysz swoich znajomych albo zapunktujesz na lekcji matematyki. Polega ona na wskazaniu liczby skreślonej przez drugą osobę. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie sposób w jaki właśnie ta osoba będzie mogła ją „zaszyfrować”. Ale nie ma co się nad tym rozwodzić, najlepiej od razu wszystko wyjaśnić na przykładzie, bo tak będzie o wiele łatwiej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wieszać polską flagę?
Dodany: 2014-04-30 07:25:29  w temacie - 1 komentarzy
 Jak wieszać polską flagę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wieszać polską flagę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zbliżają się majowe święta – Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja. Dla uczczenia tych dni wielu z nas wywiesza w swojej okolicy flagi w barwach naszego kraju. Niestety niektórzy robią to źle. Wieszają flagę byle jak i byle gdzie, niekiedy nawet nie zdając sobie sprawy, że łamią w ten sposób prawo, a przecież są to nasze narodowe symbole i należy im się szacunek.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę ze znikającymi zapałkami?
Dodany: 2014-04-24 16:16:32
Do tego triku potrzebne będą 4 pudełka zapałek ; 3 puste i jedno z zapałkami. Pudełko z zapałkami schowaj do rękawa np. lewej ręki i zabezpiecz gumką. 3 puste rozłóż gdzie kolwiek w jednej lini.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić nietypowe jajka wielkanocne?
Dodany: 2014-04-16 07:40:06
 Jak zrobić nietypowe jajka wielkanocne? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić nietypowe jajka wielkanocne? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Przygotowując się do świąt Wielkanocy zużywamy sporo jajek – do zrobienia ciast, sałatek, pasztetów, majonezu. Zazwyczaj ich skorupki wyrzucamy do kosza, gdyż są nam one zbędne. Ale jeśli opróżnimy je z zawartości, w sposób podobny do robienia wydmuszek, to będziemy mogli przygotować w nich bardzo fajne, nietypowe pisanki. To niezwykle proste i efektowne! Potrzebujesz - kilka jajek - spiczasty nóż - wykałaczki - różnokolorowe galaretki Jak zrobić Jajka nakłuwamy na bardziej obłym zakończeniu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić zegar jodowy?
Dodany: 2014-03-29 07:29:05
Zegar jodowy, to nazwa niezwykle prostego doświadczenia, które możemy wykonać samodzielnie we własnym domu. Będziemy do tego potrzebować jedynie kilku bardzo powszechnych składników. A skąd taka nazwa? Ano stąd, że eksperyment polega na nagłym, samoczynnym zabarwieniu czystej cieczy po kilku minutach od dodania ostatniego odczynnika. Używając za każdym razem takiej samej ilości składników będziemy wiedzieli ile czasu minie od momentu zamieszania cieczy do nabrania przez nią koloru, czyli do utlenienia się jodków, a więc stworzymy sobie swego rodzaju płynną klepsydrę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy plastik?
Dodany: 2014-02-07 07:34:47
 Jak zrobić domowy plastik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domowy plastik? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Czy wiesz, że z mleka i octu można zrobić domowy plastik? Co prawda, nie będzie to prawdziwy plastik, ale stworzona masa będzie go w pewnym stopniu przypominała. Da się z niej ulepić różne figurki, przedmioty oraz kształty, które po wysuszeniu i pomalowaniu udekorują półkę lub posłużą do zabawy. Doświadczenie jest niezwykle proste i zainteresuje każdego młodego eksperymentatora. A zatem do dzieła! Potrzebujesz: - pół litra mleka półtłustego lub tłustego - 3-4 łyżki octu spirytusowego - rondelek - sitko lub szmatka - łyżka Doświadczenie Przelewamy do rondelka mleko i stawiamy je na ogniu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić wulkan z zimnych ogni?
Dodany: 2013-12-31 07:38:47
 Jak zrobić wulkan z zimnych ogni? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić wulkan z zimnych ogni? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Dzisiaj przedstawiamy sposób na zrobienie małego wulkanu z zimnych ogni. Będzie on ciekawą alternatywą na sylwestrowe strzelanie, gdy zużyjemy już wszystkie zakupione fajerwerki, a same zimne ognie wydadzą nam się zbyt mało efektowne. Robi się go bardzo prosto i potrzebujemy do tego jedynie trzech składników. Przygotuj - zimne ognie - dwie nakrętki od butelek - taśma klejąca Pomocne będą: nożyczki, młotek, gwóźdź Jak zrobić Do zrobienia jednego wulkanu zużyjemy jeden duży lub 2-3 małe zimne ognie.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy zaplanować urlop w 2014 - długie weekendy?
Dodany: 2013-12-29 07:32:05
 Jak i kiedy zaplanować urlop w 2014 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kiedy zaplanować urlop w 2014 - długie weekendy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Poniżej zestawienie dni wolnych od pracy w 2014 roku, a także krótki opis jak możemy je sobie wydłużyć biorąc kilka dodatkowych dni urlopu. W tym roku dni wolne wypadają w: 1 stycznia - środa - Nowy Rok – Wiadomo, że po Sylwestrze warto odpocząć trochę dłużej, a więc bierzemy dwa dni urlopu na 2 oraz 3 stycznia i cieszymy się sześciodniowym weekendem, gdyż dodatkowo w poniedziałek wypada święto Trzech Króli. 6 stycznia - poniedziałek - Trzech Króli – Jak wyżej. 20-21 kwietnia - niedziela, poniedziałek - Święta Wielkanocne - 3 dni wolnego i nie chce być więcej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak spakować prezent, aby wkręcić obdarowywanego?
Dodany: 2013-12-05 08:16:06
 Jak spakować prezent, aby wkręcić obdarowywanego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak spakować prezent, aby wkręcić obdarowywanego? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zbliżające się Mikołajki i Boże Narodzenie, ale również urodziny, imieniny, rocznice oraz inne święta, to świetne okazje do wręczenia sobie prezentów. Zazwyczaj każdy upominek pakujemy w ładnie udekorowane pudełko lub torebkę, ale jeśli chcesz wprowadzić trochę śmiechu w ceremonię otwierania podarków, to wypróbuj poniższy sposób. Poprawa humoru gwarantowana! Potrzebujesz - kilku pudełek o różnych rozmiarach, tak by można je było zamknąć w sobie - gazety - kawałek tektury o rozmiarze dna największego pudła Jak zrobić Na spód największego pudła kładziemy nasz prezent. Najlepiej sprawdzają się upominki niezbyt ciężkie i nie większe niż 1/3 wysokości tego pudła, gdyż przy cięższych i wyższych obdarowywany może wyczuć podstęp.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić kostkę, która sama się rozkłada?
Dodany: 2013-10-24 07:56:49
 Jak zrobić kostkę, która sama się rozkłada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić kostkę, która sama się rozkłada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Samorozkładająca się kostka to świetny pomysł na zaskoczenie znajomych. Można ją wysłać w kopercie, co zakończy się wyskoczeniem z jej wnętrza całkiem sporego pudełka, gdy druga osoba otworzy list, a także wsunąć komuś szparą pod drzwiami, dzięki czemu w swoim przedpokoju znajdzie on sześcian, który w żaden sposób nie miał prawa dostać się pod jego nieobecność do wnętrza mieszkania. Zrobienie takiej kostki jest banalnie proste i wymaga jedynie kilku ogólnodostępnych rzeczy. Potrzebujesz - tekturkę lub inny sztywny kawałek papieru - klej - taśmę klejącą - gumkę recepturkę - nożyczki Jak zrobić Na papierze kreślimy szablon identyczny jak na pierwszym zdjęciu (można go też pobrać z linku poniżej).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić numer z kierowcą rajdowym?
Dodany: 2013-07-29 08:11:47
Tym razem prezentujemy ciekawy sposób na wkręcenie znajomego. Dzięki niemu odegrasz się na koledze, który chętnie korzysta z proponowanych mu kolejek, lecz sam skutecznie omija postawienie piwa innym, a na grill przychodzi z pustymi rękoma, korzystając z dobrodziejstw innych. Będą potrzebne - dwa talerzyki, miseczki lub okrągłe podstawki, które będą imitować kierownicę - węgiel lub tusz Jak zrobić Jeden talerzyk smarujemy od spodu węglem – będzie to kierownica wkręcanej osoby. Obie „kierownice” stawiamy tak, by nie było widać, że jedna jest spreparowana.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak korzystać z Paczkomatów?
Dodany: 2013-07-17 08:32:15
 Jak korzystać z Paczkomatów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak korzystać z Paczkomatów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Paczkomaty to bardzo ciekawa alternatywa zarówno dla tradycyjnej poczty jak i przesyłek kurierskich. Dzięki nim nie musimy tracić kilkudziesięciu minut na stanie w kolejkach na poczcie, aby odebrać awizo lub kilkanaście razy umawiać się z kurierem na dostarczenie przesyłki. W Paczkomatach, czyli w takich żółtych skrzynkach jak na zdjęciu, nasza paczka czeka na nas cały czas i możemy ją odebrać kiedy tylko znajdziemy na to czas, nawet w nocy, w niedzielę i podczas świąt. Wystarczy zaczekać na SMS z wiadomością, że przesyłka znajduje się już w wybranym przez nas punkcie (na drugi dzień po nadaniu) i po prostu po nią pójść.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zawiązać sznurówki bez ich dotykania?
Dodany: 2013-05-20 07:48:05
Tym razem przedstawiamy sposób wykonania prostego triku z bezdotykowym wiązywaniem rozsznurowanych butów. Sztuczka jest bardzo efektowna, a przy tym banalnie prosta i na pewno każdy będzie potrafił ją wykonać. Zacznij od obejrzenia filmiku, z którego dowiesz się jak trik wygląda podczas pokazu na żywo.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wybrać odpowiedni rodzaj miodu?
Dodany: 2013-04-18 07:54:47  w temacie - 2 komentarzy
 Jak wybrać odpowiedni rodzaj miodu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wybrać odpowiedni rodzaj miodu? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wrzosowy, rzepakowy, lipowy, wielokwiatowy, spadziowy – to tylko niektóre z rodzajów miodu, jakie możemy spotkać na półkach sklepowych. Nie trudno się domyśleć, że takie określenie ma nam sugerować z pyłków i soków jakich roślin powstał dany miód. I trzeba wiedzieć, że jest to bardzo istotna informacja, ponieważ oprócz różnych smaków, każdy z tych produktów ma także inne właściwości zdrowotne. A więc jaki powinniśmy wybrać na własne potrzeby? Miód akacjowy Bardzo słodki i dość długo pozostaje w stanie płynnym.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozpoznać dobry miód?
Dodany: 2013-04-16 08:10:55
 Jak rozpoznać dobry miód? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak rozpoznać dobry miód? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Miód znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Wspomaga serce, mózg, nerki, układ pokarmowy, przyspiesza gojenie ran, zwiększa odporność organizmu i wiele, wiele innych. Zaleca się, aby dziennie spożyć równowartość trzech łyżek jakiegokolwiek miodu (dzieci do lat pięciu – dwie łyżeczki, a młodsze niż rok w ogóle nie powinny go dostawać, gdyż może doprowadzić do zatrucia jadem kiełbasianym). Jednakże, aby w pełni skorzystać z dobroczynnego działania miodu musimy być pewni, że kupimy produkt najwyższej jakości, a nie nic nie warte zamienniki, które mogą posłużyć jedynie jako kolorowy cukier.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić latarkę świecącą bez baterii?
Dodany: 2013-04-08 08:09:27
 Jak zrobić latarkę świecącą bez baterii? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić latarkę świecącą bez baterii? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Latarka to przedmiot, który każdemu był lub będzie kiedyś potrzebny. Dzięki niej nasza droga pośrodku ciemnego lasu staje się o wiele łatwiejsza, znalezienie śrubki pod szafą to kwestia kilku sekund, a awarie głównego światła nie są nam straszne. Wszystko pięknie, tylko jest jeden kłopot – latarki są albo na baterie, albo wymagają podładowania akumulatorka, a co jeśli akurat te się wyczerpią, a nie będziemy mieli dostępu do żadnego źródła zasilania i baterii na zmianę? Będzie klops. Dlatego lepiej wcześniej zrobić sobie latarkę, która będzie działać dopóki żarówka się nie przepali, a do świecenia wystarczy jej jedynie energia naszych rąk.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić rakiety z zapałek?
Dodany: 2013-03-17 08:05:03
 Jak zrobić rakiety z zapałek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić rakiety z zapałek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie tak dawno temu, gdy zabawki były trudniej dostępne niż obecnie, a dzieciaki cały wolny czas spędzały na dworze i musiały w jakiś sposób zabić nudę, wykorzystując do tego tylko swoją kreatywność i przedmioty codziennego użytku, powstało wiele prostych, aczkolwiek funkcjonalnych przedmiotów do zabawy. Jednym z nich była mini rakieta z zapałki, na której dziś się skupimy. Szybko się ją robiło i dawała sporo frajdy, a ponadto nie stwarzała dużego zagrożenia jak inne pirotechniczne cacka. A więc może warto ponownie się nimi pobawić i powspominać stare, dobre czasy i inne tego typu zabawki? Będą potrzebne - zapałki - folia aluminiowa - zapalniczka Jak zrobić Z folii wycinamy pasek o długości około 7cm i szerokości 2-3cm.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawić, aby Twoje palce zaczęły dymić?
Dodany: 2013-02-23 08:27:46
 Jak sprawić, aby Twoje palce zaczęły dymić? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak sprawić, aby Twoje palce zaczęły dymić? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Efekt dymiących palców można wykorzystać w pokazach iluzjonistycznych, a także jako osobna sztuczka do zaskoczenia swoich znajomych. Jej przygotowanie jest bardzo proste i zajmie nam dosłownie minutę. Potrzebujesz: - pudełko po zapałkach - zapalniczka - niepalna podstawka - nożyczki Jak zrobić Z pudełka po zapałkach wycinamy draskę. Następnie wyginamy ją w kształt litery V, tak aby draska znajdowała się wewnątrz niej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty elektromagnes?
Dodany: 2013-02-03 08:36:42
 Jak zrobić prosty elektromagnes? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prosty elektromagnes? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Elektromagnes to, jak podaje wikipedia, urządzenie wytwarzające pole magnetyczne w wyniku przepływu przez nie prądu elektrycznego. Czyli inaczej mówiąc – możemy sprawić, że jeden kawałek metalu podłączony do prądu zacznie przyciągać inne metale, dopóki źródło prądu nie zostanie wyłączone. Takie urządzenie może się przydać do szukania igły w stogu siana lub, jeżeli wykorzystamy do tego śrubokręt, do przytrzymywania wkrętów podczas ich wkręcania. Robi się je banalnie prosto i na pewno każdy ma w domu potrzebny do tego sprzęt.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odgadnąć trzycyfrową liczbę wymyśloną przez drugą osobę?
Dodany: 2013-01-24 09:04:46
Sztuczka z rodzaju tych matematycznych. Jest bardzo prosta do wykonania, bo wymaga jedynie zrobienia trzech działań i za każdym razem będzie to dzielenie. Dzięki niej możemy wygrać jakiś zakład lub zająć nauczycielkę matematyki, która będzie chciała sprawdzić zadanie domowe. Do zadań przydaje się kalkulator, bo liczby, które będziemy dzielić będą kilku cyfrowe.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ciecz nienewtonowską?
Dodany: 2013-01-08 08:43:43
 Jak zrobić ciecz nienewtonowską? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić ciecz nienewtonowską? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Płyn nienewtonowski to taki, który pod wpływem działającej na niego siły zachowuje się zupełnie inaczej niż wszystkie inne płyny i zamienia się z cieczy w ciało stałe lub odwrotnie. Odpowiedzialność za to ponosi efekt oddziaływań cząsteczek danej cieczy, które na skutek działania energii tracą swoje zdolności przyciągania lub też ją potęgują, a co za tym idzie zmniejsza się lub zwiększa lepkość tejże cieczy. A skąd taka dziwna nazwa? Otóż Isaac Newton stwierdził niegdyś, że wszystkie ciecze zachowują się tak samo, a ich lepkość jest zależna jedynie od ciśnienia i temperatury. Do takich płynów możemy zaliczyć wodę, sok, olej, czy nawet otaczające nas powietrze.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić rakietę z zakrętki od wódki?
Dodany: 2012-12-29 08:36:42
 Jak zrobić rakietę z zakrętki od wódki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić rakietę z zakrętki od wódki? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jeszcze kilka lat temu nie było osoby, która nie wiedziałby jak zrobić rakietę z zakrętki, a dziś takich domorosłych pirotechników można policzyć na palcach jednej, niekiedy nawet mocno sfatygowanej przez podobne „zabawki”, ręki. Dlatego w ramach odkurzania dawnych sposobów na zabicie nudy prezentujemy metodę robienia takich domowych rakiet. Pamiętaj, żeby zachować przy tym należytą ostrożność, a także postępować zgodnie z zasadami BHP, bo z pirotechniką nie ma żartów! Potrzebujesz - zakrętki od butelek (muszą być metalowe, żeby się nie stopiły) - saletra potasowa (dostępna w sklepach spożywczych lub przez internet) - cukier - szpikulec lub gwóźdź - zapałki Pomocne mogą się także okazać kawałek tekturki, lont, kombinerki i taśma klejąca. Jak zrobić Z nakrętki wydłubujemy wkładkę, która służy jako uszczelka.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić baterię na wodę
Dodany: 2012-12-18 08:22:50  w temacie - 2 komentarzy
Gdy chcesz zrobić coś na małe silniczki i nie masz baterii. To jest łatwy sposób na baterię. Bateria ma około od 6V-15V . Zależy od wielkości pojemniczka.
Temat założony przez: Technik    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić odstraszacz na owady
Dodany: 2012-12-17 15:36:33
Gdy jesteś na wakacjach i dręczą cię komary lub muchy. Nie możesz ich odgonić,to najlepszy sposób na ich złapanie. Porzebne rzeczy: -Plastikowa butelka (0. 7-2.
Temat założony przez: Technik    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić świąteczną ozdobę z pomarańczy i goździków?
Dodany: 2012-12-13 08:27:09
 Jak zrobić świąteczną ozdobę z pomarańczy i goździków? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić świąteczną ozdobę z pomarańczy i goździków? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Istnieje wiele różnych metod ozdabiania świątecznego stołu i choinki, jednak mało które są tak ładne i pysznie pachnące jak pomarańczowo-goździkowa bombka zapachowa. A, co najlepsze, taką bombkę możemy sobie zrobić we własnym domu minimalnym nakładem sił, czasu i pieniędzy! Warto do pracy zagnać dzieciaki, które będą się prześcigały w układaniu najładniejszych wzorków, a my dzięki temu zyskamy chwilę spokoju lub będziemy mogli zająć się świątecznymi przygotowaniami. Potrzebujesz - Pomarańcze - Goździki - Marker/długopis - Wykałaczka/gwóźdź Jak zrobić Rysujemy markerem na pomarańczach jakieś wzorki lub figurki kojarzące się ze świętami, a następnie w zaznaczone miejsca gęsto wbijamy goździki. Ponieważ goździki mogą być zbyt delikatne do przebijania twardej skórki pomarańczy, pomagamy sobie robiąc wcześniej dziurki wykałaczką.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak postarzyć kartkę papieru?
Dodany: 2012-12-05 08:27:22
 Jak postarzyć kartkę papieru? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak postarzyć kartkę papieru? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Po co postarzać kartkę papieru? Ano, chociażby po to, żeby wyglądała ciekawie i nietypowo. Możemy ją później wkleić do pamiętnika albo wręczyć komuś np. z okazji urodzin lub świąt. Taka osoba na pewno będzie zaskoczona efektownym wyglądem kartki i poczuje się wyjątkowo, gdy zobaczy, że sami przygotowaliśmy dla niej takie cudo, a nie kupiliśmy gotowca w sklepie.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie ze szczekającym psem sąsiada?
Dodany: 2012-12-03 08:52:52  w temacie - 20 komentarzy
 Jak poradzić sobie ze szczekającym psem sąsiada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak poradzić sobie ze szczekającym psem sąsiada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Twój sąsiad trzyma w domu psy, które całymi dniami wyją i szczekają i nic nie robi sobie z Twoich próśb o pokojowe rozwiązanie problemu, a Ty masz już go serdecznie dosyć? Pobyt w domu zamiast odprężać stresuje Cię bardziej niż dwie godziny w korku, a przespane noce możesz policzyć na palcach jednej ręki drwala? Co możesz zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy? Na szczęście masz kilka opcji do wyboru. Na początek Przede wszystkim powinniśmy porozmawiać z sąsiadem i jasno wyjaśnić mu jak uciążliwe jest mieszkanie obok niego i jego psów. Warto również zrobić rozeznanie wśród reszty mieszkańców bloku i zaprosić do wspólnej rozmowy innych lokatorów, którzy również czują się zmęczeni ciągłym szczekaniem. Dzięki temu sąsiad z psem zobaczy, że nie jesteśmy odosobnieni i nie będzie o nas myślał jak o zgorzkniałej osobie, której wszystko przeszkadza.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy barometr?
Dodany: 2012-11-05 08:36:58
 Jak zrobić domowy barometr? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domowy barometr? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Barometr to urządzenie, dzięki któremu możemy mierzyć ciśnienie atmosferyczne i przewidywać w ten sposób zbliżające się opady deszczu. Jeżeli ciśnienie wzrośnie, to prawdopodobnie będziemy mogli cieszyć się ładną pogodą, a jeśli spadnie możemy spodziewać się deszczu. Dziś kilka sposobów na zrobienie takich prostych, domowych mierników. Barometr wodny Jest to jeden z najprostszych barometrów jakie możemy zrobić, ponieważ do jego wykonania potrzebujemy jedynie przezroczystej, szklanej butelki, miski lub garnka i wody.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak stworzyć atrament sympatyczny?
Dodany: 2012-10-28 07:52:30
 Jak stworzyć atrament sympatyczny? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak stworzyć atrament sympatyczny? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Atrament sympatyczny służy do zapisywania tajnych informacji, które w normalnych warunkach będą niewidoczne, a ukażą się dopiero po zastosowaniu specjalnego wyzwalacza. Jednym z najbardziej znanych tego typu tuszy jest ten świecący w ultrafiolecie. Można go kupić za kilkanaście złotych przez Internet i w sklepach ze śmiesznymi gadżetami, a jeśli dodatkowo zaopatrzymy się w małą latarkę świecącą w UV to otrzymamy świetny zestaw do robienia ściąg na szkolne klasówki. Jeśli jednak masz komuś do przekazania ściśle tajne informacje, a nie chcesz wydawać pieniędzy na specjalne fluorescencyjne atramenty, to możesz je sobie zrobić w domu za darmo! Wystarczy odrobina chęci.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak uzyskać swoje własne DNA w domowych warunkach?
Dodany: 2012-10-12 07:37:03
 Jak uzyskać swoje własne DNA w domowych warunkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak uzyskać swoje własne DNA w domowych warunkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
DNA czyli kwas dezoksyrybonukleinowy jest obecny w każdym żywym organizmie i służy jako baza danych określająca wszystkie cechy danego stworzenia. Badając DNA możemy np. zrozumieć mechanizm powstawania wielu chorób i poznać metodę ich leczenia, określić predyspozycje każdego organizmu, odszukać członków rodziny, czy nawet znaleźć sprawcę zbrodni. Co prawda, do tak poważnych testów potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i laboratoria, ale samo DNA możemy uzyskać już przy użyciu specyfików dostępnych w każdym domu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić trik z odgadnięciem karty wybranej przez widza bez patrzenia na talię?
Dodany: 2012-10-06 08:25:10
 Jak zrobić trik z odgadnięciem karty wybranej przez widza bez patrzenia na talię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić trik z odgadnięciem karty wybranej przez widza bez patrzenia na talię? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Najlepsze w tej sztuczce jest to, że jest ona bardzo prosta i możemy ją wykonać z miejsca, bez żadnych przygotowań. Niestety łatwo ją rozszyfrować i dlatego podczas pokazu trzeba dużo mówić o czymkolwiek, aby widz nie miał czasu na zastanawianie się nad sensem triku lub poczekać, aż ten wypije już swoje piwo, jeśli akurat znajdujemy się w barze. Jak wykonać Bierzemy do ręki talię kart (może być niekompletna – nie ma to znaczenia) i tasujemy na oczach widzów. Dla uzyskania większej wiarygodności możemy o to poprosić kogoś z widowni.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyjak zrobić samo zapłon?
Dodany: 2012-09-10 20:22:47  w temacie - 1 komentarzy
jak zrobić samo zapłon? produkty:nadmanganian potasu (kno4) i gliceryna i metalowy talerzyk jak to zrobić? nasypujemy na ten talerzyk trochę kno4 i polewamy kilkoma najlepiej dwiema kroplami gliceryny i czekamy . ceny :gliceryna 3zł,kno4 100 g 5zł. . .
Temat założony przez: heppi    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak i kiedy obserwować „spadające gwiazdy”?
Dodany: 2012-07-26 05:39:52
 Jak i kiedy obserwować „spadające gwiazdy”? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak i kiedy obserwować „spadające gwiazdy”? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zacznijmy od tego, że określenie „spadające gwiazdy” wcale nie dotyczy gwiazd. Są to tak naprawdę, mniejsze lub większe, kawałki skał pochodzące z rozpadu komet i planetoid, które wlatując w atmosferę naszej planety rozgrzewają się do tak wysokich temperatur, że zaczynają świecić. Nie trwa to jednak długo, ponieważ po chwili ulegają spaleniu i nie są już widoczne. Błędna nazwa wynika z faktu, że spadające meteory, swoją wielkością przypominają gwiazdy, które w rzeczywistości znajdują się o wiele dalej, i stąd możemy uświadczyć złudnego wrażenia, że to właśnie gwiazdy zaczęły się przemieszczać z zawrotną prędkością.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zaobserwować zielony błysk słońca?
Dodany: 2012-06-28 08:38:14
 Jak zaobserwować zielony błysk słońca? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zaobserwować zielony błysk słońca? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wszystkie zakochane pary spędzające romantyczne wieczory na wpatrywaniu się w zachodzące słońce zapewne nieraz były świadkami zielonego błysku, choć prawdopodobnie nie wiedząc, że takie zjawisko w ogóle istnieje, nie skupiały się na nim i go po prostu nie zauważyły. Przeoczenie zielonego błysku jest dość łatwe, gdyż trwa ono bardzo krótko (sekundę lub kilka) i nie pojawia się codziennie. Dzięki poniższym radom dowiesz się jak zwiększyć swoje szanse na jego obserwację. Co to jest i kiedy ma miejsce? Zielony błysk to zjawisko optyczne polegające na załamaniu światła w atmosferze.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić trik z teleportacją monet?
Dodany: 2012-06-06 09:49:16
 Jak zrobić trik z teleportacją monet? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić trik z teleportacją monet? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Do wykonania tej sztuczki potrzebujesz: - Cztery karty do gry - Cztery monety Jak wykonać Trik najlepiej wychodzi, gdy wykonuje się go na dywanie lub kocu. Płaskie i twarde powierzchnie takie jak stół, parkiet itp. mogą znacznie utrudnić wykonanie sztuczki. Rozkładamy przed sobą monety tworząc z nich rogi kwadratu o boku około 15cm.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wytworzyć plazmę przy użyciu winogrona?
Dodany: 2012-04-27 08:13:53
Plazma to zjonizowana materia o stanie skupienia przypominającym gaz, w którym znaczna część cząsteczek jest naładowana elektrycznie. Tyle na ten temat powie nam Wikipedia. Natomiast my dopowiemy jak zrobić plazmę w domowych warunkach z ogólnodostępnych materiałów. Aby bardziej zachęcić do zrobienia eksperymentu pragniemy nadmienić, że owa plazma do niczego się nie przyda (a poza tym możemy zniszczyć mikrofalówkę i spalić pół kuchni).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić test osobowości według Dalajlamy?
Dodany: 2012-04-23 09:15:27  w temacie - 1 komentarzy
Poniższy test pozwoli Ci bliżej poznać swoją osobowość, a także określi Twoich najbliższych. Aby był wiarygodny musisz: - mieć pod ręką długopis i kartkę - odpowiadać zgodnie z rzeczywistością - trzymać się kolejności pytań i nie przechodzić do dalszej części dopóki nie wypełnisz określonego zadania. - przewijaj tekst powoli, aby z ciekawości nie zaglądać na sam koniec, bo wtedy cały test szlag trafi. Pierwsze zadanie Poniżej wymieniono pięć zwierząt.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić chmurę w butelce?
Dodany: 2012-04-09 09:16:30
Jest to eksperyment, którym na pewno zaciekawimy młodszą część naszej rodziny. Robi się go bardzo prosto, a efekt jest zaskakujący. Potrzebujemy: - butelka plastikowa - zapałki - gorąca woda Jak zrobić Do butelki wlewamy gorącą wodę na wysokość około jednego centymetra od spodu. Następnie zapalamy zapałkę i przykładamy ją do otworu butelki.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyjak strzelać kartami?
Dodany: 2012-04-05 11:30:46  w temacie - 1 komentarzy
1. bierzesz karty (na początek połowę tali ) 2. Chwytasz karty w taki sposób żeby kciuk był na dole a cztery palce na górze (talię trzymamy pionowo) 3. Karty należy trzymać czubkami palców i zaginamy w stronę dłoni 4.
Temat założony przez: marcel776    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak nauczyć się lewitować?
Dodany: 2012-02-23 06:25:07  w temacie - 2 komentarzy
Lewitacja to nic innego jak unoszenie się osoby lub przedmiotu w powietrzu bez kontaktu z podłożem. I właśnie ta instrukcja pomoże Ci nauczyć się tajemniczej sztuki latania w powietrzu. A co najlepsze - dojdziesz do tego w 5 minut! Czyli o jakieś kilkadziesiąt lat prędzej niż, gdybyś musiał ją praktykować w okolicach Tybetu. Do czego przyda Ci się umiejętność lewitowania? Do wygrania kilku zakładów, do zaimponowania płci przeciwnej czy nawet przy pisaniu pracy magisterskiej na temat "Wyniki badań nad wpływem opadającej szczęki wywołanej zdziwieniem na powstawanie podwójnych podbródków".
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wkręcić znajomego przy pomocy miotły i miski?
Dodany: 2012-02-05 09:19:41
Chcesz w gronie znajomych obejrzeć mecz, a Twoja połowica skutecznie Ci w tym przeszkadza? A może Twoi przyjaciele wpadli na wieczorne "czytanie" "Pana Tadeusza", a jeden delikwent jest nazbyt gadatliwy? W takim wypadku polecam zastosować ten oto trik. Do jego wykonania potrzebujemy: - ofiary - miotły, mopa lub długiego kija - miski - wody (najlepiej zimnej) Wykonanie sztuczki jest bardzo proste. Zabieramy znajomych do kuchni lub innego pomieszczenia, w którym sufit nie ma kasetonów lub innych upiększeń. Następnie nalewamy do połowy miski wody, tak aby nie ważyła więcej niż dwa kilogramy, i zaczynamy monolog.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyzobacz moneta...
Dodany: 2012-01-28 17:52:15
To bardziej kawał dla starszych. Róbcie to ostrożnie i wybierajcie odpowiednie osoby. Wystarczy Ci moneta i mocny klej. Przyklej na chodniku monetę i patrz co zrobią ludzie żeby podnieść monetę.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić petardę z monet i zapałek?
Dodany: 2011-12-31 05:35:04
 Jak zrobić petardę z monet i zapałek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić petardę z monet i zapałek? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Porada w sam raz na Sylwestra, kiedy już wystrzelamy wszystkie fajerwerki, a chcielibyśmy sobie jeszcze postrzelać. Zrobienie takiej prymitywnej petardy jest bardzo łatwe i wymaga od nas posiadania jedynie: - dwóch monet - pudełka po zapałkach - zapałek - ręki, która nam jeszcze została po poprzednim strzelaniu Zapałki i draska muszą być suche. Zdarza się, że niektóre draski się do tego nie nadają, bo są za mało chropowate. Wydawać by się mogło, że z takiego zestawu nic strzelającego zrobić się nie da, ale przecież nie na darmo w młodości oglądaliśmy MacGyvera.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z kartką wyciągniętą z nosa?
Dodany: 2011-12-30 14:16:06
Bierzemy dwie małe kartki ( wymiary około 1cm * 1cm) i zwijamy je w rulonik. Kiedy chcemy pokazać tę sztuczkę jedną wkładamy do nosa ( oczywiście nie głęboko i tak żeby widownia nie widziała bo wtedy nic nie wyjdzie ), a drugi rulonik pokazujemy widowni następnie ten rulonik, który widzi widownia wkładamy do buzi i udajemy, że połykamy potem wypowiadamy np. hokus pokus i udajemy, że poczuliśmy coś w nosie i wtedy wyciągamy kartkę z nosa. Tamtą kartkę, którą wkładaliśmy do buzi oczywiście nikomu nie pokazujemy.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z monetą przyklejoną do czoła?
Dodany: 2011-12-11 08:12:40
Dziś zaprezentuję Wam dość prosty, aczkolwiek bardzo zabawny trik. Najlepsze jest w nim to, że do jego wykonania potrzebujemy jedynie monety i tylko kilku prób na samym sobie, aby dojść do perfekcji. A jeśli nasze ofiary są dodatkowo trochę podchmielone to nawet bez ćwiczeń powinny dać się nabrać. Jak zrobić Do tej sztuczki proponuję wybrać monetę 5gr, gdyż jest ona w miarę duża, a przy tym nie waży za wiele.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z kartami (łatwa ale można zrobić kogoś w bambuko :P)
Dodany: 2010-12-22 07:19:12
Musisz mieć tylko karty od 9 do A. Prosisz osobę, by w myślach zapamiętała jaką chcę kartę. Następnie dzielisz karty na 4 rzędy i kolejno pokazujesz tej osobie czy ta karta, którą wybrała jest w danej kupce. Jeśli jest np.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić mały wulkan na pokaz?
Dodany: 2009-12-07 14:40:54
To fajna sztuczka. Można zrobić to w domu lecz, zrobić do daleko od OGNIA! (piekarnika itp) Potrzeba 1 litr octu10% i opakowanie sody oczyszczonej. 1. Zrobić wulkan z kartonu lub papieru.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić trik z wodą i solą?
Dodany: 2009-12-07 13:14:12
Potrzebujesz przezroczystą szklankę, której nikt nie używa, mały patyk lub mocny przedmiot z dziurką. Może to być też śrubka, kawałek kartonika i nitka. Nitkę przymocuj do patyczka lub kartonika, do szklanki dodaj 2 łyżki soli i zalej wodą, patyczek z nitką postaw na otworze szklanki MIŁEJ PRACY Patyczek lub nitka musi być dłuższy od otworu szklanki. .
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozsadzić baterię baterią?
Dodany: 2009-04-02 11:46:36
UWAGA NIEBEZPIECZNE! UWAGA NIEBEZPIECZNE! UWAGA NIEBEZPIECZNE! UWAGA NIEBEZPIECZNE! UWAGA NIEBEZPIECZNE! Potrzebne 1. duża bateria (5zł) 2. malutka bateria 3. taśma Jak to zrobić Po środku dwóch prętów dużej baterii kładziemy malutką i przyklejamy taśmą.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wytworzyć wodór w domowych warunkach?
Dodany: 2009-03-08 16:24:27  w temacie - 1 komentarzy
 Jak wytworzyć wodór w domowych warunkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wytworzyć wodór w domowych warunkach? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ot, taka ciekawostka raczej bez specjalnego zastosowania, ale pozwalająca zabić nudę. Eksperyment robimy oczywiście na dworze, bo robiąc go w domu może się okazać, że kasetony, nie wiedzieć czemu, zamienią się w popalone kawałki styropianu, firanki już nigdy nie będą potrzebowały prania, my na jakiś czas odłożymy grzebień na bok, a nasze ręce w najlepszym wypadku zaczną kolorem przypominać tylną część ciała pawiana. Jeśli brakuje nam doświadczenia, poprośmy kogoś obytego z doświadczeniami chemicznymi o pomoc. Potrzebujemy: - Kret do rur (chodzi o znajdujący się w nim wodorotlenek sodu – NaOH) - Aluminium (najbardziej powszechna wydają się folia aluminiowa) - Plastykowa butelka 1,5l - Miska - Balon Robimy: Do miski wlewamy zimną wodę.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę z kapeluszami?
Dodany: 2009-03-08 15:13:58  w temacie - 1 komentarzy
Zagadka brzmi następująco: Na schodach siedzą trzej mężczyźni, każdy na innym schodku. Przychodzi kobieta i ma w dłoniach 5 kapeluszy: 3 białe i 2 czarne. Każdy z mężczyzn wie ile kobieta ma kapeluszy i w jakich kolorach. Kobieta nakłada mężczyznom kapelusze na głowy, ale mężczyźni nie wiedzą jaki kapelusz kobieta zakłada na ich głowę.
Temat założony przez: enka    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zagiąć kogoś przy użyciu niebieskich irysów?
Dodany: 2009-03-03 12:22:28  w temacie - 1 komentarzy
Jest to prosta łamigłówka, która może być traktowana jako zakład o np. stawianie następnej kolejki w barze:) Na początku zadbajmy o to, żeby osoba zakładająca się z nami nie mogła wycofać się z zakładu lub zerwanie zakładu było jednoznaczne z jego porażką. Po pierwsze, prosimy naszą ofiarę, aby skupiła się na zadaniu i starała się nie popełniać błędów w liczeniu. Następnie prosimy tę osobę, żeby pomyślała sobie o liczbie z przedziału 1-10.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić kawał z mąką?
Dodany: 2009-03-01 20:09:21
Psikusa z mąką można zrobić na przyjęciu urodzinowym, weselnym lub na jakiejś innej imprezie. Trzeba z tłumu gości wybrać dwóch ochotników do zabawy – najlepiej żeby mieli spore poczucie humoru. Usadzamy ochotników przy pustym stole, naprzeciwko siebie. Teraz objaśniamy im na czym będzie polegała zabawa: po prostu na środku stołu kładziemy talerzyk z piłeczką pingpongową lub z piórkiem, następnie uczestnikom zabawy zasłaniamy oczy (bandaną lub chustą – ważne jest to aby nic nie widzieli).
Temat założony przez: enka    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wbić gwoździa gąbką?
Dodany: 2009-02-24 09:43:21
 Jak wbić gwoździa gąbką? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wbić gwoździa gąbką? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jest to prosty i ciekawy sposób na wygranie kilku zakładów. Na ogół do wbijania gwoździ służy młotek lub coś podobnego, ale my będziemy potrafili to zrobić zwykłą kąpielową gąbką. Gąbkę musimy odpowiednio przygotować. Moczymy ją w wodzie tak, aby mocno nasiąkła.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak liczbę 25 przerobić na głowę psa?
Dodany: 2009-02-18 15:02:31  w temacie - 1 komentarzy
 Jak liczbę 25 przerobić na głowę psa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak liczbę 25 przerobić na głowę psa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jak to zrobić? Sprawa jest bardzo prosta. Najpierw narysuj liczbę 25 tak jak jest to zrobione na zdjęciu pierwszym. Następnie z 2 zrób ucho tak jak widzisz to na zdjęciu drugim. Teraz czas na dorysowanie czapki na górze liczby - przedstawione na zdjęciu trzecim.
Temat założony przez: enka    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić baterię z ziemniaka/cytryny/innego cytrusa.
Dodany: 2008-10-07 17:32:25  w temacie - 1 komentarzy
Potrzebne materiały: Ziemniak/cytryna/cytrus Moneta 1/2/5 gr lub miedziana blaszka Gwóźdź (najlepiej ocynkowany) Jakieś kabelki (opcjonalne :) ) Nasze warzywo/owoc położyć na równej powierzchni. Wbić miedzianą blaszke lekko ukośnie. Z drugiej strony wbić gwóźdź. Powinno to wyglądac tak \ / ziemniak.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z pudełkami od zapałek by TOMO
Dodany: 2008-10-04 18:09:17
Potrzebne są nam: -3 puste pudełka po zapałkach -1 pudełko zapełnione do połowy zapałkami -Sweter -Gumka recepturka Wykonanie: Zakładamy na pudełko z zapałkami gumkę i przymocowujemy ją do reki (gdzieś w okolicach nadgarstka, może troche wyżej), później ubieramy sweter by tego pudełka nie było widać. Przed osobą oglądającą kładziemy 3 puste pudełka, mówimy, że w jednym są zapałki i potrząsamy tym pudełkiem (i przy okazji ręką do której przymocowaliśmy zapałki. Spowoduje to odgłos jak by w tym pustym pudełku naprawde były zapałki) Przekręcamy je aby zmylić osobę (by pomyślała, że zgadnie, w które to pudełko) Za pierwszym razem dajemy tej osobie zgadnąć (potrząsając tą ręką, w której mamy ukryte zapałki) Za drugim razem robimy to samo i mówimy do trzech razy sztuka !!! Za trzecim bo zmieszaniu bierzemy pudełko inną ręką niż ta w której mamy zapałki. Jeśli się nie skapnie to znaczy, że sztuczka udana.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak można przerobić zdjęcie przy użyciu Photoshopa?
Dodany: 2008-09-02 21:41:02
 Jak można przerobić zdjęcie przy użyciu Photoshopa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak można przerobić zdjęcie przy użyciu Photoshopa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jeśli internetowa znajoma przyśle Ci swoją fotkę, to uważaj bo przy spotkaniu tête à tête możesz się nieźle zdziwić. I może to być naprawdę jej zdjęcie… tyle że po „małych” przeróbkach. No cóż nie każdy jest doskonały, a okazuje się, że niepotrzebne są diety, siłowanie, solaria czy salony piękności żeby stać się „idealniejszym”, przy tym zabieg taki przeprowadza się w rekordowo krótkim czasie – wystarczy Photoshop i trochę umiejętności…
Temat założony przez: silic    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak ćwiczyć refleks ? – ćwiczenie z linijką
Dodany: 2008-08-22 16:13:56
 Jak ćwiczyć refleks ? – ćwiczenie z linijką - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak ćwiczyć refleks ? – ćwiczenie z linijką - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jak ćwiczyć refleks ? – ćwiczenie z linijką Ćwiczenie z łapaniem linijki to prosty sposób na sprawdzenie zręczności i refleksu. Na czym to polega? Potrzebujemy jedynie linijki szkolnej – w miarę długiej. Jedna osoba przytrzymuje linijkę, dociskając ją palcem do ściany. Linijka powinna być ustawiona pionowo, początkiem skali do dołu.
Temat założony przez: weronka    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak walczyć z Grylem?
Dodany: 2008-06-05 17:07:41
 Jak walczyć z Grylem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak walczyć z Grylem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Oto film instruktażowy. Pomóc ma on wszystkim ludziom którzy żyją pod presją swoich Gryli, wysłanników ciemności, mroku i sił Szatana. Pomoże uciskanym w walce z tyranami, blaszanymi, niepozornymi kreaturami samego króla piekieł - Lucyfera. .
Temat założony przez: Avadakedaver    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty trik z wodą?
Dodany: 2008-05-03 22:18:51
 Jak zrobić prosty trik z wodą? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić prosty trik z wodą? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Sztuczka jest bardzo prosta, a potrzebne będą tylko: szklanka (przeźroczysta, żeby było widać wodę), kartonik i trochę wody. Lepiej użyć kartonika np. pocztówki, gdyż zwykła kartka może się okazać za cienka, woda szybko przez nią przesiąknie i ze sztuczki nic nie wyjdzie. Ten trik lepiej wykonywać w łazience, nad wanną albo jakimś naczyniem np.
Temat założony przez: weronka    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić węzeł ratowniczy?
Dodany: 2008-04-18 19:50:00
 Jak zrobić węzeł ratowniczy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić węzeł ratowniczy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jak wykonać porządną pętlę na sznurku? Taka umiejętność przydaje się przy różnego typu sytuacjach np. do mocowania namiotu lub przy przewiązywaniu paczki sznurkiem. Węzeł ratowniczy inaczej węzeł skrajny tatrzański od dawna stosowany jest m. in.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić bańki mydlane?
Dodany: 2008-04-10 23:06:03
 Jak zrobić bańki mydlane? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić bańki mydlane? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wydaje się, że to banalnie proste zadanie, ale jednak nie tak łatwo zrobić płyn, z którego powstaną kolorowe i w miarę trwałe bańki mydlane. Co będzie potrzebne: - przyrząd, przez który zrobimy bańki, czyli np. zwykła słomka (trzeba jeden koniec przeciąć nożyczkami tak aby ta końcówka rozszerzyła się, przez ten koniec wyjdą bańki) lub wygięty odpowiednio drucik (tak, aby na jednym z jego końców stworzyć okrąg, przez który wyjdą bańki) lub kupiony już gotowy sprzęt, - naczynie, w którym rozrobimy płyn do robienia baniek mydlanych (powinno być na tyle duże aby można było zanurzyć w płynie końcówkę przyrządu do robienia baniek, - składniki na płyn: 1 litr ciepłej lub letniej wody, ok. 30ml płynu do mycia naczyń „Ludwik”, ok.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę o brakującej złotówce?
Dodany: 2008-04-08 17:57:38  w temacie - 8 komentarzy
Poniżej sposób na rozwiązanie ciekawej zagadki o brakującej złotówce. Najpierw jednak zadanie: Przed urodzinami Joli jej znajomi Kasia, Wojtek i Dawid postanowili, że razem złożą się na prezent dla niej. Każdy z nich dał 10zł, czyli razem mieli 30zł, pieniądze zebrał Dawid. Gdy już kupił ustalony wcześniej prezent to zostało mu z tych 30zł jeszcze 5zł.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sobie palnik gazowy?
Dodany: 2008-03-17 19:05:22
 Jak zrobić sobie palnik gazowy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić sobie palnik gazowy? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Uwaga! Eksperyment niebezpieczny. Należy zachować szczególną ostrożność. Chcemy sobie ugotować wodę, a nie zapłaciliśmy rachunku i odcięli nam gaz? Jesteśmy na wycieczce pod namiotem, jest zbyt mokro, by rozpalić ognisko, a mamy ochotę zjeść coś ciepłego? Studenci doskonale wiedzą, jaka część ciała najlepiej służy do ogrzewania jedzenia ;), ale aby uzyskać temperaturę potrzebną do zagotowania wody możemy sobie zrobić palnik gazowy. Potrzebujemy - Dwie aluminiowe puszki.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić klej z kasztanów?
Dodany: 2008-03-17 18:49:29  w temacie - 2 komentarzy
 Jak zrobić klej z kasztanów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić klej z kasztanów? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Kasztanowy klej domowej roboty przyda się majsterkowiczom. Dobry do sklejania elementów papierowych robótek typu rzeźby z papieru gazetowego. O główny składnik czyli kasztany łatwo jesienią, no i dlatego też wtedy klej zazwyczaj robimy. Oprócz kasztanów potrzebne będą jeszcze: zimna woda, formalina – można ją kupić w sklepie chemicznym lub w aptece, na allegro natomiast kosztuje ok.
Temat założony przez: Kulek    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawić, aby puszka ponownie się napełniła?
Dodany: 2008-03-16 22:06:50
 Jak sprawić, aby puszka ponownie się napełniła? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak sprawić, aby puszka ponownie się napełniła? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Idziemy na spacer ze znajomymi, w pewnym momencie zauważamy w przydrożnym rowie leżącą puszkę po napoju. Mówimy „O! Całe szczęście, że znaleźliśmy tą puszkę, bo chce mi się pić”, bierzemy ją do rąk, chwilę się nią bawimy, po czym ją otwieramy jakby to była zupełnie nowa puszka prosto ze sklepu. Widok min naszych znajomych – bezcenny. Jak zrobić taką sztuczkę? Potrzebujemy - Puszkę napoju gazowanego.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zaświecić żarówkę w ręce?
Dodany: 2008-03-14 22:36:13
 Jak zaświecić żarówkę w ręce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zaświecić żarówkę w ręce? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Trik ten będzie wyglądał o wiele efektowniej, jeżeli zaczekamy z jego demonstracją do odpowiedniej chwili np. kiedy wysiądą korki, wieczorem nie będzie prądu lub po ciemku będziemy musieli iść do piwnicy, komórki. Na pewno wzbudzimy zdziwienie, gdy zamiast latarki, czy też świeczki, weźmiemy ze sobą zwykłą żarówkę. Być może nawet niektórzy zaczną powątpiewać w nasze zdrowie psychiczne.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić kompas wodny?
Dodany: 2008-03-07 20:50:38
 Jak zrobić kompas wodny? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić kompas wodny? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jeśli nie masz w domu kompasu, a chcesz określić kierunki świata, to możesz to zrobić w bardzo prosty, domowy sposób. Zwyczajnie zrób sobie kompas wodny i wszystko się wyjaśni. Jak zrobić taki kompas? Będą potrzebne: głęboki talerzyk lub spodek, trochę wody, igła do szycia lub szpilka, kawałek papieru, magnes. Robimy kompas wodny.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak znaleźć wybraną kartę nie patrząc na talię?
Dodany: 2008-03-06 13:17:41
Bardzo prosta sztuczka, a jej powodzenie zależy od naszych umiejętności manipulowania ludźmi i od podatności na sugestię osoby, której robimy sztuczkę. Przed zrobieniem tego triku warto zaprezentować kilka innych, aby widz miał już mętlik w głowie i był zajęty myślami o sposobie wykonania poprzednich sztuczek. Sens sztuczki Bierzemy talię kart, od dwójek do króli (bez asów), i tasujemy. Podczas tasowania warto rozmawiać z widzem np.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odnaleźć trzy karty?
Dodany: 2008-02-29 18:29:37
 Jak odnaleźć trzy karty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak odnaleźć trzy karty? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Sztuczkę zaliczam do trudnych, gdyż wymaga pewnej wprawy. Jak ją zrobić? Potrzebujemy zwykłej talii kart, którą tasujemy na oczach widza/widzów. Pod koniec tasowania musimy niepostrzeżenie zerknąć na ostatnią kartę. To jest właśnie ten moment, który wymaga przećwiczenia, jeżeli ten ruch wykonamy nieudolnie to inni być może to zobaczą, a wtedy cała sztuczka „leży”.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykryć zbliżającą się burzę?
Dodany: 2008-02-28 22:00:25  w temacie - 2 komentarzy
 Jak wykryć zbliżającą się burzę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wykryć zbliżającą się burzę? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Dzwoneczki Franklina są łatwe do zrobienia, a mogą nam powiedzieć o zbliżającej się burzy;) Potrzebujemy - Dwóch aluminiowych puszek (jakby nie patrzeć, „sprawa wymaga wypicia dwóch browców. . . ” jak to kiedy śpiewał Norbi).
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozpalić ogień ziemniakiem?
Dodany: 2008-02-27 16:25:00
 Jak rozpalić ogień ziemniakiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak rozpalić ogień ziemniakiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Co potrzebujemy - Ziemniak. - Trochę pasty do zębów. - Pół łyżeczki soli. - Dwa druciki.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z odwróconymi kartami?
Dodany: 2008-02-22 21:00:01
 Jak zrobić sztuczkę z odwróconymi kartami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić sztuczkę z odwróconymi kartami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Sztuczka, którą naprawdę ciężko rozgryźć, gdy nie zna się jej sekretu. Bardzo łatwo przy jej pomocy wygrać każdy zakład. 1. Z talii kart wybieramy tylko te, które możemy określić czy są do góry nogami czy też nie.
Temat założony przez: Majster    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sobie watę cukrową w domu?
Dodany: 2008-02-14 23:40:04  w temacie - 2 komentarzy
Ciekawe urządzenie które pozwoli nam zrobić sobie w domowym zaciszu watę cukrową! Żaden trik, prawdziwą watę! Przyrząd szczególnie przydatny, gdy mamy w domu dzieci i nie mamy czym ich zabawić. Potrzebujemy - silniczek elektryczny – cena około 20zł, ale możemy też wykręcić z jakiegoś zepsutego sprzętu:) - bateria – o napięciu odpowiednim dla silniczka. - źródło ognia – zapalniczka / zapalarka do gazu. .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak skleić podarty papier?
Dodany: 2008-02-13 23:10:29
 Jak skleić podarty papier? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak skleić podarty papier? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jak dokonać niemożliwego, czyli jak z podartych kawałków papieru wyczarować na powrót cały papier, bez kleju? Sztuczka jest banalnie prosta, wystarczy kawałek papieru i trochę sprytu. . . Przed gronem ludzi, którym ową sztuczkę prezentujesz, porwij kawałek papieru na strzępki i te strzępki zgnieć w kulkę.
Temat założony przez: Kulek    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odwrócić trójkąt (sztuczka z monetami)?
Dodany: 2008-02-13 14:42:54
 Jak odwrócić trójkąt (sztuczka z monetami)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak odwrócić trójkąt (sztuczka z monetami)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Dzisiaj dla odmiany sztuczka z monetami. Prosta, ale można nią zagiąć kilka osób;) Do jej wykonania potrzebujemy 10 monet. Układamy je w trójkąt taki jak na 1 zdjęciu. Prosimy kogoś aby odwrócił trójkąt do góry nogami przy użyciu tylko trzech monet.
Temat założony przez: Majster    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić 3 kwadraty (sztuczka z zapałkami)?
Dodany: 2008-02-12 14:05:56
 Jak zrobić 3 kwadraty (sztuczka z zapałkami)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić 3 kwadraty (sztuczka z zapałkami)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Prosta sztuczka z zapałkami. Sorry za jakość zdjęć – robiłem je telefonem i stąd ta kiepska jakość. No to do rzeczy. Do tej sztuczki potrzebujemy 8 zapałek.
Temat założony przez: Majster    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawić, aby woda zaczęła płonąć?
Dodany: 2008-01-19 23:18:36  w temacie - 2 komentarzy
Na początek Jak powszechnie wiadomo wody w żaden sposób nie można zapalić. Mało tego, ona służy do gaszenia ognia. My natomiast postaramy się w bardzo prosty sposób sprawić, aby te dwa żywioły połączyły się. Więcej szczegółów poniżej.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić „antygrawitację” w domu?
Dodany: 2008-01-17 10:17:32
Wstęp Antygrawitacja czyli siła przeciwstawna do siły przyciągania ziemskiego. Przedmioty znajdujące się w miejscu gdzie obie siły się równoważą zawisają w powietrzu. Jak wykonać efekt unoszących się w powietrzu rzeczy? Osobiście znam dwie metody o których poniżej. Kot i kromka chleba Ten sposób jest chyba bardziej znany dlatego o nim na początek.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę Einsteina?
Dodany: 2008-01-13 14:58:01  w temacie - 1 komentarzy
 Jak rozwiązać zagadkę Einsteina? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak rozwiązać zagadkę Einsteina? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Według autora zagadki - Alberta Einsteina - 98% ludzkiej populacji nie jest w stanie jej rozwiązać. A Ty dasz radę? ZAGADKA 5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zostać własnym dziadkiem?
Dodany: 2008-01-10 13:25:06  w temacie - 1 komentarzy
 Jak zostać własnym dziadkiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zostać własnym dziadkiem? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Myślicie, że jest to niemożliwe lub potrzebny do tego jest wehikuł czasu? NIE – da się to zrobić choć nie jest to łatwe. Jak to zrobić? 1. Musisz znaleźć i ożenić się z kobietą, która ma córkę. 2.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić komuś kawał na urodziny?
Dodany: 2008-01-04 23:57:59
 Jak zrobić komuś kawał na urodziny? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić komuś kawał na urodziny? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zastanawiasz się jak zrobić komuś kawał na urodziny? Może warto zrobić świeczkę, która nie zgaśnie nawet jak ktoś ją będzie chciał zdmuchnąć. . . Robi się ją bardzo łatwo: Potrzebne produkty - Magnez (proszek najlepiej) - Świeczka Sposób przygotowania Świeczkę przetapiamy w rondelku.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ciepły lód?
Dodany: 2008-01-04 23:39:33  w temacie - 4 komentarzy
Ciepły lód Potrzebne produkty Jedyne czego potrzebujemy to Octan sodu (bezwodny) CH3COONa, trochę zapału i w skrajnych przypadkach zastępczego domu;) Jak to zrobić Rozpuszczamy octan sodu w prawie wrzącej wodzie w rondelku, aż powstanie roztwór nasycony, czyli taki gdzie już więcej octanu nie będzie się chciało rozpuścić. Dokładnie mieszamy. Następnie przelewamy powstałą substancję do szklanki (uważając, aby nie rozpuszczone kryształki CH3COONa nie dostały się do niej) i wstawiamy do lodówki. Gdy już się schłodzi to przelewamy roztwór do jakiegoś naczynka.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić bombę dymną?
Dodany: 2008-01-04 23:11:02
Składniki - Azotan potasowy (saletra potasowa) KNO3 - Cukier - Barwnik organiczny - Soda oczyszczona - Lont Przygotowanie Mieszamy KNO3 z cukrem w proporcjach 60g do 40g. Powstałą masę podgrzewamy na bardzo małym ogniu cały czas mieszając. Cukier zacznie karmelizować. Podgrzewamy tak długo, aż uzyskamy konsystencję i wygląd przypominający masło czekoladowe.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z zapałkami?
Dodany: 2007-12-23 22:54:24
 Jak zrobić sztuczkę z zapałkami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić sztuczkę z zapałkami? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Do tego triku będzie nam potrzebnych dziesięć zapałek i jedna wtajemniczona w trik osoba. Sztuczkę najlepiej pokazywać w większym gronie i tylko kilka razy, aby reszta osób nie zorientowała się, na czym polegają czary. Na stole układamy dziesięć zapałek (dokładnie tak jak na załączonym zdjęciu). Osoba odgadująca wychodzi z pokoju, a jedna z osób wybiera sobie jedną z zapałek i nie dotykając jej wskazuje ją innym uczestnikom.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić świecącego pomidora?
Dodany: 2007-12-23 14:57:54
Świecący pomidor, którego możesz zrobić z produktów ogólnie dostępnych. Potrzebne składniki: - Biały fosfor (F) - Wybielacz z chlorem - Woda utleniona (H2O2) 5% / Perhydrol 35% (niesprawdzone) - Strzykawka - Pomidor Jak zrobić: Biały fosfor zalewamy wybielaczem w jakimś naczynku. Odstawiamy na około godzinę. Następnie strzykawką pobieramy roztwór, który nam powstał, uważając, aby nie zatkać strzykawki grudkami fosforu.
| poprzednie | od 3 do 32 | następne | wszystkie ( 95 ) |
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl