Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
\- SZTUCZKI I TRIKI
\- EKSPERYMENTY
\- ŁAMIGŁÓWKI
\- ŚMIESZNE
\- INNE
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oduczyć psa szczekać, gdy zostaje sam w domu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić zabawkę typu kong dla psa?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obronić się przed agresywnym psem?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak ustrzec psa przed kleszczami?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić papieską kremówkę?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak poradzić sobie ze szczekającym psem sąsiada?
Dodany: 2012-12-03 08:52:52

 Jak poradzić sobie ze szczekającym psem sąsiada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak poradzić sobie ze szczekającym psem sąsiada? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Twój sąsiad trzyma w domu psy, które całymi dniami wyją i szczekają i nic nie robi sobie z Twoich próśb o pokojowe rozwiązanie problemu, a Ty masz już go serdecznie dosyć? Pobyt w domu zamiast odprężać stresuje Cię bardziej niż dwie godziny w korku, a przespane noce możesz policzyć na palcach jednej ręki drwala? Co możesz zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy? Na szczęście masz kilka opcji do wyboru.

Na początek
Przede wszystkim powinniśmy porozmawiać z sąsiadem i jasno wyjaśnić mu jak uciążliwe jest mieszkanie obok niego i jego psów. Warto również zrobić rozeznanie wśród reszty mieszkańców bloku i zaprosić do wspólnej rozmowy innych lokatorów, którzy również czują się zmęczeni ciągłym szczekaniem. Dzięki temu sąsiad z psem zobaczy, że nie jesteśmy odosobnieni i nie będzie o nas myślał jak o zgorzkniałej osobie, której wszystko przeszkadza. Jeżeli zrozumie problem, ale nie będzie potrafił sobie z nim poradzić, to polecamy mu, aby udał się z psem do weterynarza, który określi przyczynę szczekania (np. znudzenie, choroba, samotność, tęsknota, brak ruchu, zazdrość itp.) i podpowie co robić, by pies zachowywał się ciszej. Oprócz wizyty u weterynarza dobrze jest także zaciągnąć porady u psiego behawiorysty, który jest specjalistą od problemów i zachowań tego typu zwierząt. Zapewne taka wizyta będzie kosztowała kilkadziesiąt złotych, ale chyba lepiej zapłacić raz, powiedzmy, 50zł i rozwiązać problem niż wchodzić z sąsiadami na wojenną ścieżkę i co jakiś czas dostawać mandat za zakłócanie ciszy nocnej.

Jak wiadomo zwierzęta nie są na tyle mądre, że wystarczy im powiedzieć „cisza!” i już będą cicho. Do tego potrzeba czasu, niekiedy nawet miesięcy, dlatego jeśli sąsiad stwierdził, że podejmuje się współpracy i zaczyna tresurę psa zgodnie z wytycznymi behawiorysty, to bądźmy wyrozumiali i wytrzymajmy jeszcze kilka dni ze szczekaniem. Natomiast, jeżeli po kilkunastu dniach nie zaobserwujemy żadnej różnicy w ujadaniu czworonoga lub sąsiad nie będzie nic robił w kierunku uspokojenia psiny, to przechodzimy do kolejnego punktu.

Obroża
Polecamy mu zakup obroży antyszczekowej, które cieszą się coraz większym uznaniem właścicieli wyjących psów, ponieważ nie trzeba się męczyć z uczeniem czworonoga poprawnego zachowania, a efekty są natychmiastowe. Nakłada się je jak zwykłe obroże, a mechanizm znajdujący się w pobliżu krtani psa reaguje na każdą próbę szczeknięcia i w odpowiedni sposób zniechęca go do tego. Za względu na działanie takie obroże dzielimy na:
Elektryczne - Czyli takie, które delikatnie porażają psa przy próbie dania głosu. Oczywiście impuls elektryczny nie jest na tyle mocny, aby zrobić krzywdę zwierzakowi, ale skutecznie zniechęca do wycia i szczekania. Ich ceny są dość rozbieżne, bo zaczynają się na kilkunastu, a kończą w granicach pięciuset złotych. Jednak nie polecamy kupowania tanich urządzeń, które bywają zawodne i często nie spełniają oczekiwań. Warto wybrać te, które posiadają potencjometr.
Dźwiękowe/ultradźwiękowe - Zamiast impulsu elektrycznego wysyłają ultradźwięki słyszalne tylko dla psów i wydaje się, że przez to są mniej drażniące od elektrycznych odpowiedników. Cenowo prezentują się tak samo jak elektryczne i również lepiej skoncentrować się na tych trochę droższych, ale przy tym dających możliwość regulacji, a nawet nagrywania własnych komend, które zostaną odtworzone przy próbie szczekania.
Na spray - Tego typu obroże posiadają mały zbiorniczek na płyn, najczęściej cytrynowy, który jest uwalniany przy próbie szczekania. Taki płyn nie jest szkodliwy, ale odwracając uwagę za pomocą nieprzyjemnego zapachu skutecznie uspokaja psa. Kosztuje tyle co wcześniejsze obroże, ale trzeba się liczyć z tym, że co jakiś czas będziemy musieli kupować nowy spray za kilkadziesiąt złotych.
Wszystkie te obroże są często stosowane przez treserów zwierząt i dają dobre rezultaty.

Prawo
Kiedy sąsiad nie chce kupić swojemu przyjacielowi żadnej obroży, nie w głowie mu rozpoczęcie tresury i twierdzi, że policja nic mu nie zrobi, to możemy sobie pomóc w jeszcze jeden sposób. Zgłaszamy problem odpowiednim organom i to jak najczęściej i przez jak największą ilość osób (sąsiadów). Być może pierwsza interwencja nie przyniesie żadnych rezultatów, ale jeśli zgłoszenia będą częste, to właściciel w końcu zostanie ukarany mandatem (a może nawet mandatami) i będzie zmuszony rozpocząć tresurę psa.
TOZ - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Ta instytucja zajmie się naszym problemem, gdy psy będą zaniedbane, głodzone, źle traktowane lub trzymane w nieodpowiednich warunkach. W przypadku samego wycia i szczekania np. spowodowanego tęsknotą w niczym nam nie pomogą.
Dzielnicowy, policja, straż miejska - Zamiast wzywać od razu policję lepiej zgłosić się do swojego dzielnicowego. Wtedy będziemy pewni, że nasze zgłoszenia trafiają zawsze do tej samej osoby i będzie ona kontrolowała ich ilość, a także będzie najlepiej zorientowana w całej sytuacji. Jednak, aby wezwać, czy to policję, czy dzielnicowego, czy nawet straż miejską, musimy mieć do tego jakieś podstawy prawne. W zależności od tego w jaki sposób pies jest dla nas uciążliwy powołujemy się na artykuły:
Art. 51. § 1. (kodeks wykroczeń) - Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Na ten przepis powołujemy się, gdy pies szczeka w dzień lub w nocy zakłócając ciszę, a sąsiad nie reaguje na nasze napomnienia.
Art. 144 (kodeks cywilny) - Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.
Ten przepis jest dość plastyczny do interpretacji, bo co można rozumieć przez „zakłócenia ponad miarę”? Czy jest to pięciominutowe szczekanie co godzinę, czy może godzinne ujadanie raz na cztery godziny? Ciężko to ustalić jednoznacznie, ale jeśli hałasowanie psa jest uciążliwe i nad wyraz częste, to możemy spróbować skorzystać z tego paragrafu.
W obu przypadkach, jeśli służby porządkowe przyznają nam rację, to pouczą sąsiada o grożących mu konsekwencjach i, przy dalszych zgłoszeniach, ukażą mandatem.

Temat obejrzany 86564 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


KOMENTARZE tego tematu:      [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisySzczekanie wycie od 7:30 do 12    
Edytowany: 2013-10-13 08:41:52
witam ja mam problem psem sąsiada szczeka od 7:30 do 12 kiedy niema nikogo domu ja pracuje systemie 4 brygadowym ze dzień dla mnie to większości noc już parę razy wzywałem straż miejska oni nic nie mogą zrobić mówią czy jest jakiś gwizdek lub coś co by uciszyło tego psa na odległość .
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyPowodzenia!    
Edytowany: 2014-01-24 09:35:01
Też miałam ten problem, czasami myślałam że oszaleję gdy pies sąsiadów wył całą noc na zmianę ze szczekaniem. Najdziwniejsze jest to że właściciele psa w ogóle nie widzieli problemu, bo sami spali bez problemów. Niestety ja nie. Postanowiłam działać, zrobiłam to co opisał prawnik tutaj: http://www.eporady24.pl/gra_na_skrzypcach_jako_zaklocanie_ciszy,pytania,4,58,5550.html
Przykład jest inny, ale chodzi o to samo. Życzę powodzenie wszystkim którzy walczą o spokojne noce. Mnie się udało
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyuciążliwy pies sąsiada    
Edytowany: 2014-03-27 17:22:50
mam podobny problem.
Od lat pies sąsiada zakłóca spokój w ciągu całego dnia. Mieszkam w dzielnicy domów jednorodzinnych.
Domy dosłownie jeden na drugim. Uliczka wąska. Sąsiad ma psa, który od lat zakłóca nam spokój. Przez cały dzień z krótkimi przerwami pies wściekle ujada. Przy szczelnie zamkniętych oknach my sąsiedzi dalsi i bliżsi mamy omalże tego psa w domu. Latem kto może ucieka z własnego mieszkania, ale ile można. Pies ujada od poniedziałku do niedzieli włącznie. Nawet wtedy gdy właściciele są w domu. Wypuszczają psa na ulicę a ten gania i ujada jak wściekły. Żadne prośby kierowane do właścicieli nie pomagają. Właściciel odgraża się sąsiadom. Straż miejska i policja ma mieszkańców za przeproszeniem w dupie. Jedyne ich zajęcie to ściąganie mandatów z kierowców.Co z tego, że jest artykuł i paragraf na takie sytuacje jak funkcjonariusze publiczni nie wykorzystują go, mają to gdzieś. Być może wynika to z nieznajomości przez nich prawa.
My, sąsiedzi przeżywamy katusze i nie wiemy już gdzie szukać pomocy!!!
Jedyne co pozostaje to ściągnięcie telewizji!
Szczecin ul. Kłosowa
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisypetardy!    
Edytowany: 2014-03-27 17:21:40
Ten problem dotyczy także mnie. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych i od lat walczę ze szczekającymi psami sąsiadów. Myślę, że jest to wina polskiego prymitywnego podejścia do tematu. Tacy ludzie uważają, że pies powinien szczekać, bo tak chce natura. Otóż, są w błędzie, bo wszystko jest sprawą ułożenia i wychowania psa. Przykład? Sam posiadam owczarka niemieckiego i tak jest wytresowany, że nie ma mowy o zakłócaniu spokoju, zarówno w dzień jak i w nocy, a jednocześnie nie jest to pies gamoń i fujara. Czyli jednak się da! Trzeba tylko chcieć. Niestety, nie każdy chce. Wielu ludziom szczekanie psów nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, powiadają, że pies powinien szczekać. No i robi się problem. Moim sposobem są petardy. Jedno mocne uderzenie i jest spokój na jakiś czas. Jednak uwaga! Aby ten sposób spełniał jakąś wychowawczą funkcję, należy strzelać tylko wtedy gdy usłyszymy szczekanie. Trzeba psu dać szansę skojarzenia wybuchu z jego własnym odgłosem. Jest szansa, że będzie działać. U mnie podziałało. Oczywiście nie jest to sposób idealny, ale naprawdę niezły.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisySzczecin kłosowa    
Edytowany: 2014-03-27 17:21:30
Szkoda, że Szczecin jest na drugim końcu polski - bo kolego rozwiązałbym Twój problem bardzo prosto i skutecznie. Swój problem z sąsiadem już rozwiązałem (oczywiście, najpierw były - parokrotne). Później był płacz, a teraz jest obraza na nas, no ale cóż, życie.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisydo sposobu na szczekanie psa metodą petard    
Edytowany: 2014-06-13 07:14:06
podajesz sposób zabroniony prawem sposób; zgodnie bowiem z rozporządzaniami Wejwodów są wyznaczone dni w których możesz strzelać z petard; w innych dniach grozi grzywna do 500 zł; załóżmy że sąsiedzi mają małe dzieci lub są osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w pobliżu i założą kamerę z głośnikiem to będziesz niezły bałagan w życiu bo na grzywnie się nie zakończy a na sprawie cywilnej; ponadto ryj ci mogą obić
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyMam nad glowa psa    
Edytowany: 2014-09-29 15:56:00
Witam nie daje juz rady wariuje i wyrywam wlosy z glowy mam na glowa rodzine z dwoma dzieicakami ciagle sie kluca ciagle wierca a na dodatek maja psa ktory potrafi calymi dniami byc na balkonie i bez sekundy prxerwy szczeka jest to jork ja na prawde nie daje juz rady i mam momety takie ze boje sie ze zabije tego psa eychodze o 7 rano do pacy szczeka wracam i tez szczeka dodam ze mam 23 lata a czuje sie jak 50letnia osoba ktorej wszystko prxeszkadza ale postawcie sie na moim miejscu obojetnie co robie to jest slysze psa
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyBo niektórzy chyba lubią szczekanie    
Edytowany: 2014-09-29 15:51:52
Tak niestety jet u mnie. Niedaleko mojego domu po posesji biegają dwa psy, które szczekają całymi nocami. W dzień śpią a na noc są wypuszczane. Rozmawiałem z właścicielami i usłyszałem radę, że mogę się przeprowadzić albo spać w stoperach - chamstwo. Poza tym powiedzieli mi, że oni lubią jak one szczekają bo się czuja bezpiecznie - debile. Policja wezwana w nocy nic nie pomogła - jeden powiedział: "no co, że pies szczeka? - A co ma miauczeć" - przygłup. Straż miejska rozmawiała z nimi ale nic to nie dało. Te psy szczekają prawie ciągle nie wiadomo na co - czy jakaś mysz czy jeż w trawie, na ludzi w odległości 200m, na wszystko.
No i niestety na razie po prostu śpię w stoperach - tragedia - nie wiem co robić dalej.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyŚwięte psy    
Edytowany: 2014-09-29 15:53:26
Polska jest krajem tzw "świętych psów". Psy maja większe prawa niż ludzie. Za pobicie psa można pójść do więzienia a za pobicie (czy nawet zabicie) człowieka czasami sprawca dostaje jakieś "zawiasy"
No i te wszechobecne psie gówna! Jak powiedziałem kiedyś facetowi, że ma posprzątać po psie to się roześmiał a potem z pretensjami do mnie - co ja od niego chcę?
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyMonte Cristo    
Edytowany: 2014-09-29 15:52:10
Nawet nie próbujcie rozmawiać z sąsiadem. On i tak na pewno zdaje sobie z tego sprawę i z całą pewnością ma to w .. no właśnie jak to w przyzwoity sposób opisać. Zresztą wszyscy wiedzą którą część ciała mam namyśli. Sprawę tego typu sam przerabiałem na własnej skórze. Policja była wzywana i to wielokrotnie. Bez skutku. Odmowa przyjęcia mandatu, co w konsekwencji skutkowało rozprawą sądową. Efekt: sąd orzeka, że w naturze psa jest szczekanie. Koniec kropka. Potem policjanci z interwencji zeznają jako świadkowie. Jeden mówi, że nie pamięta bo to było dawno, a drugi - pamięta zajście, ale nie pamięta szczegółów. Reasumując. Wszelkie próby rozwiązanie problemu w normalny wydawałoby się sposób, jest w tym kraju z pomocą policji, sądów. paragrafów etc. jest skazany na kompletne fiasko. Podkreślam kompletne fiasko. A oto moja sugestia. Wszyscy pokrzywdzeni - weźcie sprawy w swoje ręce. Nie liczcie na to, że ktoś wam pomoże. Wasz los jest w waszych rękach Naprawdę nikogo nie obchodzi wasz krzywda.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyPolska = dzicz. Nic dziwnego, że niedawno powiedziano, że to kraj, który istnieje tylko w teorii.    
Edytowany: 2014-10-10 07:32:07
Obywatel ma tylko obowiązki. Praw już praktycznie żadnych. Nawet tych do spokojnego snu i wypoczynku we własnym domu.Ujadanie psa da się zmierzyć: czasem trwania i głośnością. Ale po co? Dla jakiegoś "oszołoma, który nie rozumie prostego faktu, że jak jest pies, to i szczekać musi" ???
Właśnie wróciłem z pracy i nawet okna nie mogę uchylić, żeby nie czuć się jak w schronisku dla zwierząt.
Po kilku latach walki z głupim sąsiadem, zaoferowaniu mu, że sam kupię obroże dla jego nieułożonych wilczurów, wciąż tak samo.Na sprawie sądowej sędzia odrzucił pozew, twierdząc, że szczekanie jest w naturze psów. Okazało się, ze sam ma całkiem niezła hodowlę i też ma sąsiadów.
Polska po prostu. K***wa, chciałoby się powiedzieć. I tyle w temacie.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisynajlepiej przejechać psa przy 1 okazji i spokój    
Edytowany: 2014-10-12 08:32:46
najlepiej przejechać psa przy 1 okazji i spokój
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyDzicz polska    
Edytowany: 2014-10-20 08:17:59
Nawet nie próbujcie rozmawiać z sąsiadem. On i tak na pewno zdaje sobie z tego sprawę i z całą pewnością ma to w D. Sprawę tego typu sam przerabiałem na własnej skórze. Policja była wzywana i to wielokrotnie. Bez skutku. Odmowa przyjęcia mandatu, co w konsekwencji skutkowało rozprawą sądową. Efekt: sąd orzeka, że w naturze psa jest szczekanie. Koniec kropka. Reasumując. Wszelkie próby rozwiązanie problemu w normalny wydawałoby się sposób, jest w tym kraju z pomocą policji, sądów, paragrafów, etc. skazany na kompletne fiasko. Podkreślam kompletne fiasko.
Wasz los jest w waszych rękach. Naprawdę nikogo nie obchodzi wasza krzywda.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyproblem szczekających psów    
Edytowany: 2015-01-03 08:13:20
Dlaczego upierdliwy sąsiad to ten , który cierpi wskutek ciągłego szczekania obok swojego domu cudzego psa. Czy upierdliwym nie jest przypadkiem ten właściciel tego ujadającego tyrana? Co się porobiło w głowach tych , którzy za nic mają okrutne cierpienia tych , których się nie pyta o zgodę aby 1m za swoim płotem szczekał bez przerwy owczarek niemiecki (notabene chyba najgłupszy pies). Jestem właśnie taka ofiarą upierdliwego sąsiada , który od dwudziestu lat (to już trzeci z kolei owczarek ) torturuje mnie we własnym domu. Notabene mam w domu zgłoszona działalność gospodarczą i pracuję koncepcyjnie nad projektami budowlanymi i ciągle muszę słuchać tego ujadania. Jestem u kresu wytrzymałości , a przede wszystkim nic nie dały rozmowy z sąsiadem (upierdliwym) Jedyna odpowiedź jaka od niego miałem to ,że pies musi szczekać (a jego żona dodała ,że my też mieliśmy psa 20 lat temu (nie mieszkałem wówczas w tym miejscu). Prymitywizm i głupota nie pozwala się dogadać z właścicielem , a do sadu też nie pójdę bo sąd nie pomoże w niczym - może jedynie nakazać ograniczenie szczekania poprzez przeniesienie kojca, albo zakup obroży antyszczekowej. Pozostaje wziąć sprawy w "SWOJE " ręce, ale kogo na to jest stać, by robić krzywdę psu , gdy na prawdę winny jest upierdliwy sąsiad? Nie mniej jednak chcę wzbudzić we wszystkich bratnich duszach nadzieję, cierpiących tak jak ja z powodu szczekania .Mianowicie kupiłem urządzenie antyszczekające (nie podam firmy bo będzie wyglądać ,że kogoś naciągam), ale łatwo do niego dotrzeć bo jest zasilane nie z baterii, lecz z zasilacza, wystarczy poszukać w internecie. Efekt co prawda jest mizerny (aczkolwiek producent nie ukrywa ,że nie na wszystkie psy to urządzenia działa) ale po pewnym dłuższym czasie coś się zaczyna dziać z psem. Coraz częściej powstrzymuje się od szczekania już po pierwszym szczeknięciu. Więc jest to długotrwała praca, ale myślę ,że tędy droga. Ale to co najlepsze i co pozwoliło mi odnieść jednak jakąś satysfakcję to to ,że to urządzenie ma przełącznik , który można użyć również przeciw upierdliwemu sąsiadowi. Wydaje wówczas nieprzyjemny ale słyszalny i dla psa i dla jego właściciela (oba po jednej maści) dźwięk. Uwierzcie mi to pozwoliło mi pokonać butę sąsiada i znacznie ograniczyć szczekanie psa ponieważ on natychmiast wychodzi, aby go wziąć do domu. Ostatnio nawet po pijaku urządził mi z tego powodu awanturę (zbyt łagodne słowo) trzymając w ręku cegłę. Nawet nie przypuszczacie jak mnie to podniosło na duchu. Nareszcie ma nad nim przewagę moralną - to ja mu teraz dokopuję , a nie on mi. To chyba jedyne wyjście z sytuacji, gdyż przeanalizowałem wszystkie inne możliwości i wierzcie mi nie ma innego sposobu. Urządzenie nie jest drogie ok. 130 PLN i ma na wyposażeniu kabel 12 v długi na 20 m , więc można go usadowić głęboko w ogrodzie i bawić się sytuacją. Jeśli będziecie zadowoleni z tego rozwiązania to oczekuję komentarzy na swojej prywatnej poczcie richtig@op.pl Pozdrawiam wszystkich cierpiących.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyPolicja w Jarosławiu twierdzi, że właściciele psa nie mogę być karani za zakłócanie spokoju przez ich psa    
Edytowany: 2015-12-30 08:26:53
Na podstawie informacji zawartych w internecie między innymi wypowiedzi rzecznika policji w Wołominie złożyłem doniesienie o popełnieniu wykroczenia z art. 50 paragraf 1. Ja i żona byliśmy przesłuchiwani przez policję po czym przysłano mi zawiadomienie stwierdzające, że czyn nie zawiera znamion wykroczenia. Proszę o pomoc pies wyje i szczeka przez cały czas gdy jest sam w mieszkaniu. Sąsiedzi nie mają zamiaru nic z tym zrobić.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyWalczę z właścicielem ujadającego psa    
Edytowany: 0000-00-00 00:00:00
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że spotkałem ludzi o podobnym problemie! Ja już podjąłem walkę, po raz drugi. W zeszłym roku zgłosiłem sprawę na policję - szczekający pies sąsiada w kojcu w środku nocy czasem po kilka godzin. Oczywiście umorzyli sprawę, bo stwierdzili, że psa nie można ukarać z art. 51 ust. 1 KW. W tym roku ponownie zgłosiłem sprawę na policję. Trafiłem na policjantkę, kt. poinformowała mnie, że takich spraw prowadziła kilka i wszystkie przegrały w sądzie. W dodatku stwierdziła, że osoby dotknięte szczekaniem były traktowane przez sąd jak przestępcy. Nie zniechęciło mnie to jednak. Jestem wyjątkowo zdesperowany. Jutro zgłaszam pisemnie do Urzędu Gminy naruszenie przez sąsiada "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy", który stanowi "do obowiązków utrzymujących zwierzęta domowe należy zachowanie bezpieczeństwa i środków ostrożności, zapewniając ochronę przed zagrożeniami lub UCIĄŻLIWOŚCIĄ dla ludzi". Zobaczę co zrobią :) Jeśli te dwie instytucje uwalą moje sprawy, wówczas mam trzy wyjścia: założyć sprawę cywilną, zgłosić sprawę do prokuratury o nękanie, napisać do Rzecznika Praw Obywatelskich - w końcu jako obywatel mam prawo do spokoju i spoczynku nocnego. Psa nagrywam aparatem fotograficznym, zastanawiałem się również nad zamontowaniem kamery rejestrującej dźwięk, wtedy w nocy nie musiałbym wychodzić z łóżka :) Dodam jeszcze, że w budynku mieszka 5 rodzin i tylko ja nie posiadam psa, jestem więc w walce osamotniony.
Komentarz założony przez: Michu    
      
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJa znalazłem sposób na szczekającego psa    
Edytowany: 2016-02-02 08:48:46
W końcu!!! Znalazłem sposób na szczekającego psa!
Jak nie ma mnie w domu to psa ucisza aplikacja :D

Śmieszne ale działa! Mam nawet statystyki ile szczeka, w zależności od komendy, którą telefon odgrywa jak mnie nie ma.
Jak ktoś ma problem z szczekającym psem to polecam:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.antibark&hl=pl
Apka nie jest za friko, bo jest warta swojej ceny. No i tańsza niż godzina behawiorysty!
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyPies szczeka bo to pies ? Słyszeliście te komentarze pewnie już.    
Edytowany: 2016-02-18 09:06:50
Dzwonić do skutku na straż miejską, jeśli mówią że nie mogą nic zrobić to kłamstwo, bo jeśli pies szczeka notorycznie codziennie to jest na to artykuł i muszą wstawić mandat na osobę odpowiedzialną za psa. Ja tak miałem z sąsiadami, na początku w ogóle mieli mnie w d... później dzwoniłem na straż miejską i powiedzieli że nie mogą nic zrobić, ale dopiero zobaczyli za 3 razem że psy szczekają o tej samej porze i wystawili mandat. Poszły 2 mandaty, dopiero znaleźli na psa sposób, już można spokojnie po nocnej pracy spać w dzień :)
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyPies w bloku    
Edytowany: 2017-01-14 18:48:33
Powinien byc zakaz trzymania psow w blokach , sciany przepuszczaja kazdy
najmniejszy halas , a szczekajacy pies od rana wyprowadzi kazdego z dobrego
humoru . Nie da sie tak zyc , sluchajac ciagle te psy . Wszyscy maja
serdecznie dosc i czekamy na taki zakaz. A dlaczego ktos ma sie
denerwowoac przez jakiegos psa .
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisySzczekające psy    
Edytowany: 2017-01-14 18:48:58
Moi sąsiedzi mają dwa psy, jak tylko zostają same w domu ujadają non stop. Rozmowa z sąsiadami niczego nie zmienia, a ja mam serdecznie tego dosyć. Trwa to ok.2
- 3 godzin codziennie. Najgorsze jest to, że to ja jestem ta niedobra, bo się czepiam. Dodam jeszcze, że to się dzieje bezpośrednio nade mną. Wierzcie mi można
zwariować.
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl