Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
\- SZTUCZKI I TRIKI
\- EKSPERYMENTY
\- ŁAMIGŁÓWKI
\- ŚMIESZNE
\- INNE
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykonać sztuczkę z umieszczeniem monety w zamkniętej puszce?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić sztuczkę z obracaniem dłoni o 360 stopni?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak znaleźć skreśloną cyfrę? (matematyczny trik)
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć NWW i NWD?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić kostkę, która sama się rozkłada?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odgadnąć trzycyfrową liczbę wymyśloną przez drugą osobę?
Dodany: 2013-01-24 09:04:46

Sztuczka z rodzaju tych matematycznych. Jest bardzo prosta do wykonania, bo wymaga jedynie zrobienia trzech działań i za każdym razem będzie to dzielenie. Dzięki niej możemy wygrać jakiś zakład lub zająć nauczycielkę matematyki, która będzie chciała sprawdzić zadanie domowe. Do zadań przydaje się kalkulator, bo liczby, które będziemy dzielić będą kilku cyfrowe.

Jak zrobić
1. Jeżeli chcesz wykonać tę sztuczkę swojej nauczycielce, to poproś ją, aby na kartce zapisała wymyśloną przez siebie trzycyfrową liczbę i ją zdublowała. W ten sposób dostaniemy liczbę sześciocyfrową. Na przykład:
Wybraną liczbą było 829, a więc po zdublowaniu da nam to 829829. I w takiej formie liczba powinna zostać zapisana na kartce.

2. Następnie prosimy nauczycielkę, żeby wręczyła kartkę wybranej przez siebie osobie w klasie, która wykona kolejne obliczenie. W ten sposób zyska pewność, że nie trafi na kogoś, kto mógłby być z nami w zmowie.

3. Osoba, która dostała kartkę, dzieli zapisaną na niej liczbę przez 7. Zadanie wydaje się trudne, ale dzielenie zawsze da nam całą liczbę bez reszty. Swoją drogą można spytać nauczyciela dlaczego tak się dzieje, a dzięki temu jeszcze bardziej odwlec sprawdzanie zeszytu. Wracając do przykładu:
829829/7=118547
Ten wynik ponownie należy zapisać na kartce (dla dodania wiarygodności – na innej kartce) i przekazać ją kolejnej osobie.

4. Trzecia osoba wykonuje kolejne dzielenie. Tym razem przez 11. Ponownie uzyskamy liczbę bez rozwinięcia dziesiętnego:
118547/11=10777
Kolejny raz zapisujemy wynik na nowej kartce i prosimy, aby tę kartkę dano nam.

5. Liczbę, którą dostaniemy musimy podzielić przez 13 i w ten sposób uzyskamy wynik, który będzie wybraną przez nauczycielkę liczbą.
10777/13=829
Zadowoleni z siebie mówimy nauczycielce o jaką liczbę jej chodziło. Nawet jeżeli ktoś po drodze pomyliłby się w obliczeniach, to kolejnej osobie, z dużym prawdopodobieństwem, wyszedłby ułamek, a to pozwoliłoby wyłapać błąd lub zdemaskować dowcipnisiów, którzy specjalnie chcieliby nam przeszkodzić. Gdyby jednak wynik okazał się błędny, to należy sprawdzić wszystkie obliczenia i znaleźć delikwenta, który ma problemy z dzieleniem. Sztuczka powiedzie się z każdą trzycyfrową liczbą.

Inne przykłady:
333333/7=47619
47619/11=4329
4329/13=333

501501/7=71643
71643/11=6513
6513/13=501

Temat obejrzany 11316 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl