Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
\- SZTUCZKI I TRIKI
\- EKSPERYMENTY
\- ŁAMIGŁÓWKI
\- ŚMIESZNE
\- INNE
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę o dwunastu złotych kulach maharadży?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązywać Sudoku?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak liczbę 25 przerobić na głowę psa?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę o brakującej złotówce?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę Einsteina?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozwiązać zagadkę z kapeluszami?
Dodany: 2009-03-08 15:13:58

Zagadka brzmi następująco:

Na schodach siedzą trzej mężczyźni, każdy na innym schodku. Przychodzi kobieta i ma w dłoniach 5 kapeluszy: 3 białe i 2 czarne. Każdy z mężczyzn wie ile kobieta ma kapeluszy i w jakich kolorach. Kobieta nakłada mężczyznom kapelusze na głowy, ale mężczyźni nie wiedzą jaki kapelusz kobieta zakłada na ich głowę. Mężczyzna, który siedzi na najniższym stopniu schodów nie widzi żadnego kapelusza, gdyż nikt przed nim nie siedzi. Mężczyzna, który siedzi na drugim stopniu schodów, widzi jakiego koloru kapelusz ma ten pierwszy – na najniższym stopniu schodów. Mężczyzna, który siedzi na najwyższym stopniu schodów widzi kapelusze dwóch pozostałych mężczyzn – tego, który siedzi na najniższym stopniu i tego, który siedzi na drugim stopniu schodów. Mężczyźni nie mogą się odwracać, ale słyszą się nawzajem.

Kobieta zapytała mężczyznę , który siedział na najwyższym stopniu schodów (widzi kapelusze dwóch pozostałych mężczyzn): czy wie jakiego koloru ma kapelusz na głowie? Odpowiedział, że nie wie.

Kobieta spytała mężczyznę, który siedział na środkowym stopniu schodów (widzi kapelusz mężczyzny siedzącego na najniższym stopniu schodów): czy wie jakiego koloru ma kapelusz na głowie? Odpowiedział, że też nie wie.

Kobieta spytała mężczyznę, który siedział na najniższym stopniu schodów (nie widzi żadnego kapelusza): czy wie jakiego koloru ma kapelusz na głowie? Odpowiedział, że wie.

Pytanie brzmi: jakiego koloru kapelusz ma mężczyzna siedzący na najniższym stopniu schodów i skąd o tym wie?

Odpowiedź w wątku.

Temat założony przez: enka    
Temat obejrzany 46356 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


KOMENTARZE tego tematu:      [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyOdpowiedź do zagadki z kapeluszami.    
Edytowany: 2009-03-31 16:15:17
Odpowiedź:

Mężczyzna siedzący na najwyższym schodku, nie wie jakiego koloru ma kapelusz, ponieważ gdyby widział, że dwaj pozostali mężczyźni mają czarne kapelusze jasne byłoby, że on ma biały. Stąd wniosek, że pozostali mężczyźni mają obydwaj białe kapelusze, albo jeden ma biały a jeden czarny.

Mężczyzna siedzący na środkowym schodku słyszał odpowiedź tego z najwyższego stopnia schodów, stąd wywnioskował, że gdyby widział u mężczyzny siedzącego na najniższym schodku czarny kapelusz, byłby pewien, że on ma biały. Jednak on nie wiedział jaki może mieć kolor kapelusza, tym samym wykluczył czarny kapelusz u mężczyzny z najniższego schodka.

Stąd wniosek, że mężczyzna siedzący na najniższym schodku domyślił się po odpowiedziach pozostałych mężczyzn, że on ma biały kapelusz.
Komentarz założony przez: enka    
      
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl