Powinęła Ci się noga? Nie zdałeś ważnego egzaminu lub zaliczenia?
Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata!
Masz do wyboru kilka wyjść z takiej sytuacji m.in.: egzamin poprawkowy, egzamin komisyjny, przejście warunkowe, możesz spróbować dogadać się z wykładowcą, nauczycielem itp.
Jeśli zdecydujesz się na „poprawkę”, to zazwyczaj zanim do niej przystąpisz powinieneś złożyć w sekretariacie szkoły lub w dziekanacie podanie o egzamin poprawkowy. Nie wszystkie szkoły wymagają napisania podania, w niektórych wystarczy chęć przystąpienia i zjawienie się w określonym terminie na egzaminie. A jeśli trzeba napisać pismo, to jak to zrobić?
Z reguły wystarczy zwykłe podanie, w formie takiej jak to na zdjęciu. W miejscu na umotywowanie prośby możesz napisać np. że nie zgadzasz się z oceną wystawioną przez egzaminatora i uważasz, że posiadasz dostateczną wiedzę, aby otrzymać ocenę pozytywną; lub, że miałeś akurat trudną sytuację rodzinną, co utrudniło Ci przygotowanie się do zdawanego egzaminu itp.
Czasem jednak szkoły mają indywidualne wymagania co do treści podania i wymagają np. określenia oceny na jaką chcesz zdawać, podania dokładnego powodu ubiegania się o egzamin poprawkowy, wpisania numeru legitymacji szkolnej albo indeksu, podpisu rodzica lub jeszcze innych szczegółów. Dlatego zanim napiszesz takie podanie dowiedz się dokładnie w sekretariacie co jest w takim piśmie wymagane i w jakim terminie powinieneś je złożyć.
Podanie o egzamin poprawkowy możesz również złożyć jeżeli zdałeś egzamin, ale nie zgadzasz się z otrzymaną oceną i uważasz, że jest ona dla Ciebie krzywdząca. W takim przypadku powinieneś opisać powód chęci przystąpienia do poprawki w uzasadnieniu prośby.
|