Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
Serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji w Polityka plików cookies
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
\- PROJEKTY I ZADANIA
\- Matematyka
\- Fizyka
\- Chemia
\- Języki obce
\- Inne
\- MATERIAŁY I POMOCE
\- EGZAMINY
\- INNE
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać form grzecznościowych w języku angielskim (Mr, Mrs, Miss, Ms, Mstr)?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć NWW i NWD?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pisać cząstkę –by?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawdzić podzielność liczb (cechy podzielności)?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zapamiętać liczbę pi?
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak używać form grzecznościowych w języku angielskim (Mr, Mrs, Miss, Ms, Mstr)?
Dodany: 2014-05-26 06:58:51
Z formami grzecznościowymi w języku angielskim raczej na co dzień się nie spotykamy. Nawet jeśli wyjedziemy za granicę, to i tak przeważnie mówimy do wszystkich na „ty” i nikt nie czuje się tym urażony. Jednakże używa się ich w oficjalnej korespondencji, w urzędniczych dokumentach, w formularzach rejestracyjnych różnych internetowych serwisów, w ankietach, czy chociażby w szkolnych wypracowaniach. Być może właśnie dlatego, iż rzadko się je stosuje, to wielu z nas zaczynają się mylić i nie potrafimy sobie przypomnieć czy jesteśmy Miss, czy może Mr.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć NWW i NWD?
Dodany: 2014-01-10 07:31:26
 Jak obliczyć NWW i NWD? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak obliczyć NWW i NWD? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
NWW dla dwóch liczb NWW oznacza najmniejszą wspólną wielokrotność przynajmniej dwóch liczb naturalnych. Obliczyć NWW, to nic innego jak znaleźć najmniejszą liczbę, która będzie podzielna przez wszystkie podane liczby. Krok pierwszy Aby to zrobić rozkładamy podane liczby na czynniki pierwsze, a następnie skreślamy czynniki, które się powtarzają przy każdej z liczb. Rozkładanie na czynniki (dzielniki) pierwsze rozpoczynamy od znalezienia najmniejszej liczby dzielącej bez reszty wskazaną w zadaniu liczbę.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pisać cząstkę –by?
Dodany: 2013-06-01 08:41:55
Prawidłowe użycie cząstki –by/by, -bym/bym, -byś/byś, -byśmy/byśmy, -byście/byście, to dla wielu internautów nie lada sztuka. Pisanie jej łącznie lub rozdzielnie z innymi częściami mowy zależy od własnego widzimisię autora, a niekiedy można nawet znaleźć takie kwiatki, gdzie w jednej wypowiedzi spotkamy się z obiema formami tego samego wyrażenia. W uniknięciu podobnych błędów pomoże nam przyswojenie sobie kilku prostych reguł i zastosowanie się do poniższych zasad. Pisownia łączna Osobowe formy czasowników Przykład: chciałby, zrobiłabym, poszedłbyś, czytalibyśmy, naprawilibyście itp.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak sprawdzić podzielność liczb (cechy podzielności)?
Dodany: 2013-03-11 08:27:12  w temacie - 1 komentarzy
Cechy podzielności to zbiór zasad, dzięki którym w łatwy sposób możemy sprawdzić czy daną liczbę da się podzielić przez inne liczby, aby wynik był bez reszty. Znajomość tych reguł przydaje się w przypadku niektórych zadań, a także pomaga nam kontrolować rozwiązywanie ćwiczeń przez swoich uczniów. Podzielność przez 2 Dana liczba jest podzielna przez 2, jeżeli jej ostatnia cyfra jest parzysta – 2, 4, 6, 8, 0. Podzielność przez 3 Dana liczba jest podzielna przez 3, jeżeli suma jej kolejnych cyfr jest podzielna przez 3.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zapamiętać liczbę pi?
Dodany: 2012-09-04 08:10:18
 Jak zapamiętać liczbę pi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zapamiętać liczbę pi? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Liczba pi (π, ludolfina) określa stosunek obwodu koła do jego średnicy i, w zaokrągleniu do 49 miejsc po przecinku, wynosi - 3,1415926535897932384626433832795028841971693993751. Dość często przewija się ona w różnych matematycznych zadaniach, dlatego warto ją zapamiętać. Oczywiście nikt nie każe nam uczyć się na pamięć ciągu tysięcy znaków, gdyż do obliczeń przyjęło się stosować jedynie jej skróconą do dwóch miejsc po przecinku wersję – 3,14, ale czasem warto zaskoczyć nauczyciela znajomością np. kilkudziesięciu miejsc po przecinku.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak pisać partykułę "nie" z różnymi częściami mowy?
Dodany: 2012-02-21 08:26:52
"Nie" z rzeczownikami Rzeczownik odpowiada na pytania: Kto?, Co? "Nie" z rzeczownikami piszemy razem, kiedy wspólnie tworzą jeden wyraz (niewiedza, niecierpliwość). "Nie" z rzeczownikami piszemy osobno, gdy partykuła "nie" występuje jako przeczenie lub przeciwstawienie jednej z dwóch rzeczy (nie wiedza, a cierpliwość jest istotna), kiedy znajduje się pomiędzy dwoma takimi samymi wyrazami (pilot nie pilot, latać potrafi), gdy wyraz po "nie" jest pisany wielką literą to wtedy łączymy je myślnikiem (nie-Anglik). "Nie" z czasownikami Czasowniki odpowiadają na pytania: Co robi?, Co się z nim dzieje? "Nie" piszemy osobno zarówno z formami osobowymi (nie śpiewasz, nie grałem, nie przyjedzie), bezokolicznikami (nie pytać, nie oglądać) jak i imiesłowami przysłówkowymi (dzielimy je na 'współczesne' kończące się na -ąc - określają czynność mającą miejsce w tym samym czasie co orzeczenie czytał, nie skupiając się na niczym innym i na 'uprzednie' kończące się na -łszy, -wszy - określają czynność wcześniejszą niż orzeczenie nie odrobiwszy lekcji, poszedł na boisko). WYJĄTKI: Niedomagać, nienawidzić, niedowidzieć, niedosłyszeć (jako schorzenie, brak słuchu).
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ściągę na długopis ;)
Dodany: 2009-10-14 20:47:56
Jak zrobić prostą ściągę za pomocą komputera? Przygotuj najlepiej gruby długopis. Uruchom WordPad'a i napisz wymagany materiał na kartkówkę - wielkość czcionki 12, po napisaniu ściągi zmniejsz czcionkę na 4 i wydrukuj. UWAGA -> pamiętaj aby ściąga zmieściła się na długopisie ! Następnie wytnij i doczep taśmą do długopisu. Gotowe! uważaj tylko przy kartkówce, gdy nauczyciel patrzy się w twoją stronę to obróć długopis lub zakryj go ręką tak aby naucz.
Autor: Gość    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić ściągę słówek z języków obcych?
Dodany: 2009-08-06 14:44:34
Jeśli nie możesz zapamiętać kilku ważnych słówek z języka obcego NIE MARTW SIĘ ! ! ! JAK ZROBIĆ ŚCIĄGĘ: Weź do ręki długopis którym będziesz pisać na egzaminie. Przygotuj gruby pasek kolorowego papieru i cienki. Posmaruj długopis klejem. Owiń go grubym paskiem papieru, tak aby się przykleił.
Temat założony przez: Apple_XD    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak określać rzeczowniki policzalne i niepoliczalne w angielskim?
Dodany: 2009-03-21 15:51:32
Czym się różnią? Rzeczowniki policzalne to takie, które określają przedmioty mogące być policzone. Czyli np. długopis (a pen), jabłko (an apple), znaczek pocztowy (a stamp) itp. Widzimy jedno lub pięć jabłek, mamy dwa długopisy.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wygląda prawo Pascala?
Dodany: 2009-03-11 15:16:49
 Jak wygląda prawo Pascala? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wygląda prawo Pascala? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Blaise Pascal był francuskim uczonym, który przede wszystkim skupiał się na badaniu zjawisk hydrostatycznych. To dzięki niemu wiemy, że ciśnienie działające na ciecz wpływa na obniżenie lub podwyższenie temperatury jej wrzenia. Tzn. tam, gdzie panuje niskie ciśnienie (góry) woda zacznie wrzeć szybciej (w niższej temperaturze), więc trudniej nam zaparzyć herbatę, ale łatwiej wygrać zakład, że włożymy rękę do wrzącej wody, a tam, gdzie panuje wysokie ciśnienie ciecze potrzebują wyższej temperatury, aby zacząć wrzeć.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przeliczyć procenty na ułamki i odwrotnie?
Dodany: 2009-03-09 11:18:39  w temacie - 1 komentarzy
Mamy dwa rodzaje ułamków: zwykłe i dziesiętne. Aby zamienić je na procenty i odwrotnie musimy przeprowadzić kilka prostych przeliczeń. Zamiana ułamków dziesiętnych na procenty Ułamki dziesiętne wyglądają np. tak: 0,23; 2,7896; 1,(45) [45 jest w nawiasie, gdyż w ten sposób zapisujemy liczby, które powtarzają się po przecinku w nieskończoność] Żeby zamienić taki ułamek na procenty należy go pomnożyć przez 100%.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć procenty?
Dodany: 2009-03-05 11:26:02  w temacie - 3 komentarzy
Wytłumaczę na przykładzie jabłek:) 1. Mieliśmy 20 jabłek, zjedliśmy 3. Jaki procent całości stanowiły te 3 jabłka? 20 jabłek = wszystkie jabłka 3 jabłka = te, które zjedliśmy Teraz musimy podzielić liczbę zjedzonych jabłek przez liczbę całości. Wzór wygląda tak.
Temat założony przez: link    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyhodować "własną" sól?
Dodany: 2008-11-14 16:19:42
Zadanie z przyrody związane z wodą. Potrzebne składniki: szklanka, woda, nitka, ołówek, mała śrubka. Trzeba zawiązać nitkę na około ołówka a drugą kocówkę na około śrubki, do szklanki wlać wodę i wsypać 6 łyżek soli. Położyć ołówek na szklance a śrubkę włożyć do kubka.
Temat założony przez: Zadanie domowe    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyglądają czasowniki nieregularne? (język angielski)
Dodany: 2008-04-20 14:58:03
Poniżej tabela ważniejszych czasowników i ich form… Infinitive (forma podstawowa). – Past simple (II forma). – Past participle (III forma) znaczenie. Arise – arose - arisen pojawiać się.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wygląda skład chemiczny gleb?
Dodany: 2008-03-29 14:19:35
 Jak wygląda skład chemiczny gleb? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak wygląda skład chemiczny gleb? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Gleba to zewnętrzna warstwa litosfery składająca się z trzech warstw: stałej, ciekłej i gazowej. Skład chemiczny gleby zależy od jej typu, jednak ogólnie można powiedzieć, że gleby składają się w: 45% z części mineralnych, 25% z wody, 25% z powietrza, 5% substancji organicznych. Pamiętać należy, że skład chemiczny gleby, a co za tym idzie jej właściwości zalezą od tego, którą z frakcji przeanalizowano. Szczegółowy skład chemiczny gleb przedstawiono na zdjęciu.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyglądają stałe fizyczne?
Dodany: 2008-02-27 23:14:27
Stałe fizyczne są to niezmienne wielkości opisujące zjawiska fizyczne, chemiczne związane z naukami przyrodniczymi. Często są one wykorzystywane jako współczynniki. Poniżej znajdziecie kilka najczęściej wykorzystywanych stałych. Siła grawitacyjna.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrozumieć prawo Archimedesa?
Dodany: 2008-02-23 22:14:15
 Jak zrozumieć prawo Archimedesa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrozumieć prawo Archimedesa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Grecki fizyk i matematyk Archimedes razu pewnego dostał zadanie od króla, by zbadać czy korona jest cała ze złota czy jest tylko pozłacana z wierzchu, a w środku srebrna. Zastanawiał się i myślał jak tego dokonać nie niszcząc korony, aż odkrył prawo wyporu podczas kąpieli w swojej wannie, a oznajmił to światu okrzykiem „heureka” (gr. znalazłem). Zauważył, że w miarę zanurzania w wodzie ciężar jego ciała zmniejsza się.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć masę molową i stężenie procentowe? (wzory)
Dodany: 2008-02-20 15:40:42
 Jak obliczyć masę molową i stężenie procentowe? (wzory) - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak obliczyć masę molową i stężenie procentowe? (wzory) - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Stężenie procentowe Czyli jak obliczyć ilość rozpuszczonej substancji w danym roztworze. Wzór – zdjęcie 1 Co oznaczają poszczególne jednostki Cp – stężenie procentowe ms – masa substancji rozpuszczanej mr-ru – masa roztworu, składają się na nią: masa substancji rozpuszczonej i masa rozpuszczalnika Wszystkie wartości powinny być wyrażone w gramach. Stężenie molowe Czyli jak obliczyć ilość moli danego związku w jednym tysiącu centymetrów sześciennych. Wzór – zdjęcie 2 Co oznaczają poszczególne jednostki Cm – stężenie molowe n – liczba moli danej substancji V – objętość roztworu wyrażana w centymetrach sześciennych.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wyglądają wzory podstawowe z matematyki?
Dodany: 2008-01-10 00:05:42
W załączniku podstawowe wzory na: - POTĘGI - PIERWIASTKI - WZORY SKRÓCONEGO MNOŻENIA - GRANICE - POCHODNE (RÓŻNICZKOWANIE) - LOGARYTMY - TRYGONOMETRIE - FUNKCJE KWADRATOWE. . . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak stosować czasy w języku angielskim? (present simple)
Dodany: 2008-01-08 17:57:03  w temacie - 6 komentarzy
 Jak stosować czasy w języku angielskim? (present simple) - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak stosować czasy w języku angielskim? (present simple) - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Ściągawka dla tych, którzy mają kłopoty z rozróżnieniem czasów w języku angielskim. W wątkach do tego tematu znajdą się kolejne czasy (przeszłe, przyszłe. . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć długość geograficzną?
Dodany: 2008-01-07 23:35:28
 Jak obliczyć długość geograficzną? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak obliczyć długość geograficzną? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Często pojawiające się zadanie na lekcji geografii. Poniżej postaram się wyjaśnić jak się do takiego zadanie zabrać. Przykładowe zadanie: Oblicz długość geograficzną miejsca w którym góruje słońce, podczas gdy w Warszawie mamy godzinę 17:02 czasu miejscowego. Jakie wnioski możemy wyciągnąć z treści zadania? - Mamy obliczyć długość geograficzną.
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykonać obliczenia wytrzymałościowe wałów?
Dodany: 2007-12-14 23:23:58
szczegóły w załączniku. . . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wykonać obliczenia wytrzymałościowe elementów maszyn?
Dodany: 2007-12-14 23:21:16
szczegóły w załączniku. . . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak podzielić połączenia gwintowe?
Dodany: 2007-12-14 23:15:40
szczegóły w załączniku. . . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć połączenie spawane?
Dodany: 2007-12-14 22:36:30
szczegóły w załączniku. . . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć połączenia nitowe?
Dodany: 2007-12-14 22:32:40
szczegóły w załączniku. . . .
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obliczyć połączenia gwintowe?
Dodany: 2007-12-14 22:27:25
szczegóły w załączniku. . . .
[ Dodaj nowy temat do tego działu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl