Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
\- RTV
\- AGD
\- MULTIMEDIA
\- INNE
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak nie zasnąć za kierownicą?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak określić miejsce wypadku na trasie?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć telefon z Androidem przed kradzieżą?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odzyskać skasowane zdjęcia i filmy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić podstawkę pod ładujący się telefon/smartfon?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak naładować telefon w podróży?
Dodany: 2014-10-05 07:35:48

 Jak naładować telefon w podróży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak naładować telefon w podróży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Jedziesz pociągiem na wczasy i nagle, z powodu awarii, nastąpiło nieplanowane zatrzymanie na stacji „Szczere Pole”. Chcesz sprawdzić czy zdążysz na przesiadkę lub poinformować znajomych, że się spóźnisz, a tu jak na złość - telefon padł, w przedziale prądu brak, a konduktor zaaferowany biega w tę i we w tę, nie mając czasu na udzielenie jakichkolwiek informacji. A może zwiedzasz okolicę na rowerze i w międzyczasie bateria w telefonie odmówiła posłuszeństwa? Nie wiesz gdzie jesteś, bo nie da się skorzystać z nawigacji i jak tu wrócić do domu? W takich sytuacjach pozostaje Ci już tylko prosić napotkane po drodze osoby o użyczenie swoich telefonów lub liczyć na łut szczęścia. A przecież można w łatwy sposób uniknąć podobnych problemów, wystarczy tylko zaopatrzyć się w przenośne ładowarki do małych urządzeń elektrycznych. Dzięki nim z telefonu, aparatu, radia i innych tego typu sprzętów będziesz mógł korzystać wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączyć się do prądu. Takie ładowarki, to niemal obowiązkowa pozycja dla osób wybierających się na dłuższy pobyt pod namioty, np. na biwak, Woodstock, jak również dla tych, których denerwują słabe akumulatory w ich telefonach. Przyjrzyjmy się dostępnym typom przenośnych ładowarek.

Ładowarki na baterie


Są to niewielkie ładowarki, do których wkłada się baterię lub kilka baterii typu AA, czyli popularne „paluszki” i podłącza do ładowanego urządzenia za pomocą portu USB lub micro USB. Obecnie niemal każdy telefon posiada odpowiedni kabel do podpięcia go pod USB, ale jeżeli Twój takiego nie ma, to odpowiednią przejściówkę można kupić w sklepach elektronicznych lub na internetowych aukcjach za kilka złotych.
Plusy:
+ niska cena (10-30 zł)
+ baterie AA dostaniemy w każdym sklepie
+ możliwość zastosowania akumulatorków (przydaje się, gdy zapomnimy o ładowarce sieciowej, a będziemy posiadać ładowarkę do akumulatorków, np. do aparatu)
Minusy:
- jeden paluszek wystarczy na 15-60 minut rozmowy (w zależności od ich jakości)

PowerBank


Jest to prawie to samo co ładowarka na baterie, z tą różnicą, że tutaj nie trzeba używać baterii, gdyż akumulator został już wbudowany. Taką ładowarkę trzeba przed wyjazdem naładować.
Plusy:
+ pozwalają naładować telefon/smartfon/tablet nawet kilka razy (im większa pojemność mAh tym więcej będzie tychże ładowań)
+ nie trzeba do nich dokupować żadnych baterii
+ niektóre modele pozwalają ładować kilka urządzeń jednocześnie
Minusy:
- cena (20-300 zł – zależne od pojemności; nie należy ufać najtańszym produktom w swoim przedziale pojemnościowym, gdyż są nietrwałe i już po pierwszym naładowaniu ich pojemność znacznie spada)
- po rozładowaniu są bezużyteczne, aż do następnego podładowania

Ładowarki manualne


Najczęściej ładowanie odbywa się za pomocą kręcenia korbką, choć pracuje się również nad urządzeniami kumulującymi energię z potrząsania. Co prawda ta druga wersja na razie jest bardzo nieopłacalna, bo trzeba by potrząsać ładowarką przez godzinę, aby na chwilę uruchomić, np. kalkulator (chyba tylko po to, by obliczyć ile się przy tym kalorii spaliło), ale może w przyszłości ten projekt się rozwinie. Podobnie jak ładowarki ukryte w podeszwach butów, które ładują telefon, gdy chodzimy. Natomiast tych powszechnych, na korbkę, szukamy pod hasłem „ładowarki na dynamo”.
Plusy:
+ cena (15-30 zł; są dostępne również droższe modele z wbudowanymi latarkami)
+ nie trzeba dokupywać żadnych baterii i nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu (ładowanie odbywa się na miejscu poprzez kręcenie korbką)
Minusy:
- teoretycznie 2 minuty kręcenia starczą na pięciominutową rozmowę, ale tyczy się to raczej mniej prądożernych telefonów. Z naładowaniem smartfonów do możliwości przeprowadzenia rozmowy poradzą są chyba jedynie zapaleni wędkarze.
- ładowanie zabiera sporo czasu i własnej energii
- zakwasy

Ładowarki solarne


Dzielą się na dwa typy – z akumulatorem i bez. Te pierwsze są odpowiednikiem opisanych wcześniej PowerBanków, tyle że nie trzeba ich ładować z sieci, gdyż czerpią energię z promieni słonecznych. Istnieją również modele ładowane zarówno promieniami słonecznymi jak i sieciowo, co jest ich dużym plusem. Akumulator pozwala nam gromadzić energię w bezchmurny dzień i wykorzystać gdy będziemy tego potrzebowali (nawet w nocy), z kolei urządzenia bez akumulatora działają tylko w czasie ładnej pogody, a podczas zachmurzeń, w nocy i w ciemnych miejscach są bezużyteczne.
Plusy:
+ świetne na długie wypady w słoneczne dni
+ to samo, co w PowerBank
Minusy:
- zależne od pogody (chyba, że zakupimy wersję sieciowo-słoneczną)
- ogniwo może ulec uszkodzeniu podczas wyjazdowych wariacji
- cena (30-500 zł – zależnie od pojemności akumulatora i funkcjonalności urządzenia)

Ładowarki rowerowe


Dawniej montowano w rowerach dynamo, aby zasilać światła. Potem pojawiły się tanie lampki na baterie i dynamo popadło w niełaskę. Dziś ponownie się do niego wraca, bo świetnie sprawdza się jako ładowarka do telefonu lub nawigacji, jeśli wyruszamy w przejażdżkę poza miasto.
Plusy:
+ idealna dla rowerzystów
+ nie potrzebuje baterii i ładowania
+ niezależna od pogody
+ mogą również zasilać światła rowerowe
Minusy:
- trzeba jechać lub chociażby prowadzić rower
- cena (30-200 zł)

Kupując ładowarkę sprawdź jej kompatybilność z urządzeniami, do których będzie używana. Wszystkie z wymienionych są raczej małe i nie przekraczają swoimi rozmiarami telefonu komórkowego, więc łatwo zabrać je ze sobą w każde miejsce. Alternatywą dla tego typu ładowarek jest zwykły akumulator, jaki znajdziemy we własnym telefonie. Wystarczy dokupić sobie drugi identyczny i mieć go zawsze naładowanego w plecaku lub torbie. Przy rozładowaniu podstawowej baterii, wymieniamy ją na drugą i gotowe – możemy ponownie korzystać z urządzenia.

Temat obejrzany 5754 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl