Powrót na stronę wejściową - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
\- SPORT
\- ROZRYWKA I REKREACJA
\- TURYSTYKA
\- ZWIERZĘTA I PRZYRODA
\- Domowe
\- Hodowlane
\- Egzotyczne
\- Przyroda
\- Inne
\- INNE
CIEKAWOSTKI
OSTATNIO DODANE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prosty kotnik do akwarium?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak chronić akwarium przed atakiem glonów?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak skompletować sprzęt do akwarium? CZEGO POTRZEBUJESZ DO ZAŁOŻENIA AKWARIUM - informacje bardzo podstawowe
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak rozmnożyć kiryski?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak urozmaicić nasze akwarium słodkowodne?
  [ Dodaj nowy wątek do tego tematu ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak założyć akwarium słodkowodne?!?
Dodany: 2007-12-23 14:24:23

 Jak założyć akwarium słodkowodne?!? - FOTO 1 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak założyć akwarium słodkowodne?!? - FOTO 1 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
 Jak założyć akwarium słodkowodne?!? - FOTO 2 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak założyć akwarium słodkowodne?!? - FOTO 2 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
 Jak założyć akwarium słodkowodne?!? - FOTO 3 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak założyć akwarium słodkowodne?!? - FOTO 3 - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Podstawowy sprzęt, którego potrzebujemy:

1. Akwarium (cena jest zależna od pojemności zbiornika i od grubości szkła). Za trzydziestolitrowe zapłacimy około 40zł.
2. Naświetlenie. Może być nawet zwykła jarzeniówka położona na wierzchu (~20zł), choć często możemy spotkać akwaria z wbudowanym oświetleniem.
3. Filtr. Powinien być dopasowany do ilości wody, którą musi przefiltrować. Filtry dzielimy na wewnętrzne (całkowicie zanurzone w wodzie) lub zewnętrzne (kaskady). Dobrą opcją jest wybór takiego, który posiada również tryb napowietrzania. (30zł +)
4. Grzałka. Co by nasze rybki nie zmarzły. Dobrym pomysłem jest kupno grzałki z termostatem, który będzie trzymał cały czas jednakową temperaturę. (15zł +)
5. Termometr. Musimy w jakiś sposób kontrolować temperaturę. (~2zł)
6. Żwirek. Akwarium ładniej się prezentuje, gdy na dnie leżą drobne kamyczki. Wielkość kamyczków jest zależna od rodzaju rybek jakie chcemy hodować. Najlepiej zapytać w sklepie jaki będzie najodpowiedniejszy.
7. Roślinki. Dobrą opcją jest zakup takich, które rosną na dnie i takich, które pływają po wierzchu (aby narybek mógł się w nim chować).
8. Dodatki, które upiększą nasze akwarium. Różnego rodzaju zamki, korzenie, kamienie, muszle itp.

Rozmieszczenie urządzeń w akwarium:

Przykładowo – zdjęcie 1
Ważne, aby filtr nie był zbyt nisko, gdyż może się zapchać wciągając kamyczki z dna. Grzałka powinna być po przeciwnej stronie akwarium niż termometr, żeby odczyt temperatury był poprawny. Roślinki lepiej wyglądają jeżeli znajdują się na drugim planie. Nie przesadzajmy z dodatkami! Akwarium jest głównie dla rybek i powinny one mieć w nim dużo miejsca do pływania.

Początek:

Gdy już mamy potrzebny sprzęt i wybraliśmy miejsce w którym postawimy akwarium, zabieramy się do przygotowania odpowiedniego klimatu naszym rybkom. Tzn. na spód akwarium dajemy kamyczki (trzeba je wcześniej wyparzyć), następnie wlewamy wodę i umieszczamy filtr, grzałkę i termometr. Włączamy filtr, żeby oczyścić wodę, i grzałkę, żeby unormować temperaturę (powinna być w przedziale 21-25st.C). Po 4-5 godzinach umieszczamy resztę dodatków (uprzednio wyparzonych) i roślinki.

Koniec:

Po takich przygotowaniach możemy wpuszczać rybki do akwarium. Rybki na początku będą trochę zdezorientowane, ale po niedługim czasie przyzwyczają się do nowego miejsca. Dla początkujących akwarystów najłatwiejsze w hodowli będą gupiki, mieczyki, molinezje, glonojady, kiryski.

Pamiętajmy też o jedzeniu dla rybek!

Temat obejrzany 12950 razy   
  [ Dodaj nowy wątek do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     

porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl