Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
\- SPORT
\- ROZRYWKA I REKREACJA
\- TURYSTYKA
\- ZWIERZĘTA I PRZYRODA
\- Domowe
\- Hodowlane
\- Egzotyczne
\- Przyroda
\- Inne
\- INNE
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oduczyć psa szczekać, gdy zostaje sam w domu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak oduczyć kota drapania mebli?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obchodzić katarzynki?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zastąpić przewody… ołówkiem?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obronić się przed agresywnym psem?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić zabawkę typu kong dla psa?
Dodany: 2014-10-09 07:14:52

 Jak zrobić zabawkę typu kong dla psa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić zabawkę typu kong dla psa? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Chcesz mieć chwilę dla siebie, a Twój pies błagalnym wzrokiem namawia Cię do zabawy? Zwykłe zabawki niespecjalnie mu się podobają, a Ty nie masz ochoty na ciągłe rzucanie mu piłeczek do aportowania? W takim razie z pomocą przyjdzie Ci kong! Kong to zabawka, która zainteresuje każdego psa, ponieważ podczas swawoli będą się z niej wysypywały różne smakołyki, co jeszcze bardziej zachęci Twojego czworonoga do dalszych igraszek i zajmie go na długie minuty. Wtedy Ty znajdziesz czas na odpoczynek lub załatwienie swoich spraw. A co najlepsze – zamiennik konga można bardzo łatwo zrobić samemu i zaraz się dowiesz jak się do tego zabrać.

Potrzebne przedmioty:


- plastikowy pojemnik (np. opakowanie po soli morskiej, po płynie itp.; zwykła butelka jest zbyt miękka i pies łatwo ją przegryzie lub zgniecie mocno przy tym hałasując)
- ostry nożyk (np. do tapet)
- sucha karma dla psa

Tworzenie konga


Na samym początku dokładnie myjemy pojemnik, którego będziemy używać do zrobienia zabawki. Należy się do tego przyłożyć, zwłaszcza jeśli wcześniej były w nim detergenty, bo nie chcemy, aby nasz psiak się przypadkiem zatruł chemikaliami. W wyczyszczonym opakowaniu wycinamy kilka otworów – im ich będzie mniej, tym dłużej zajmie psu wyciągnięcie z środka wszystkich smakołyków. Robimy je gdziekolwiek: z boku, w spodzie, w nakrętce – nie ma to większego znaczenia, natomiast ich rozmiar powinien być niewiele większy niż wielkość kawałków suchej karmy, dzięki czemu nie będzie ona tak łatwo przez nie wypadać. Warto poucinać wszystkie zadziory, które powstaną przy wycinaniu dziur, aby pies nie uszkodził sobie o nie pyska.

Jeżeli będzie to pierwsza tego typu zabawka dla naszego pupila, to lepiej zrobić trochę więcej otworów i nieco je powiększyć, by ułatwić wydobywanie karmy z pojemnika i pies szybciej zrozumiał na czym cała zabawa polega.

Na koniec wsypujemy do konga suchą karmę (przez zrobione otwory lub przez odkręcenie nakrętki) i rzucamy psu do zabawy. Jeżeli zaciekawi go zapach smakołyków z środka, to prawie na pewno sam zacznie przetaczać i popychać swoją zabawkę, a wtedy co jakiś czas wyleci z niej kawałek karmy i psiak będzie się tak nią bawił, aż nie wydobędzie z wnętrza całej nagrody. Może się też okazać, że czworonóg nie będzie wiedział jak się za nią zabrać, więc wtedy trzeba mu to pokazać turlając pojemnik po podłodze i pokazując wylatujące z niego jedzonko.

Co jakiś czas powinniśmy sprawdzać jakość zabawki, bo może się okazać, że pies ją uszkodzi, a wtedy będzie się mógł skaleczyć o ostre krawędzie plastiku. Zabawka jest wielorazowego użytku i potrafi na długi czas zająć zwierzaka. W podobny sposób można również zrobić wersję dla kota.

Temat obejrzany 10649 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl