Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
\- SPORT
\- ROZRYWKA I REKREACJA
\- Fotografia
\- Muzyka
\- Taniec
\- Wędkarstwo/łowiectwo
\- Gry i zabawy
\- Inne
\- TURYSTYKA
\- ZWIERZĘTA I PRZYRODA
\- INNE
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak nie podjadać wieczorem?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odzyskać skasowane zdjęcia i filmy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odnaleźć skradziony aparat?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przygotować trawnik do nowego sezonu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak czyścić mikrofalówkę?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak dbać o aparat na plaży?
Dodany: 2008-04-04 16:23:26

 Jak dbać o aparat na plaży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak dbać o aparat na plaży? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Wstęp
Wyjeżdżając na wakacje prawie zawsze bierzemy ze sobą aparat fotograficzny, jednak nie zawsze użytkujemy go tak jak powinniśmy. Pamiętajmy, że poprawnie przechowywany i zadbany aparat posłuży nam dłużej, a więc zabieramy się do czytania poniższych porad.

Przechowywanie
Aparat należy przechowywać i przenosić w specjalnym pokrowcu czy też futerale, wtedy ryzyko, że przez przypadek sam się uruchomi i wyczerpią się baterię jest bardzo niskie. Mimo iż cyfrówka znajduje się już w futerale to nie wkładajmy jej na sam spód bagażu! O wiele lepiej zniesie ona transport w bagażu podręcznym i dodatkowo będziemy mogli ją szybko wyciągnąć, gdy znajdziemy ciekawy obiekt do sfotografowania.

Ochrona
Jesteśmy na plaży... Jest miło... Przystojny ratownik... Słonko praży... Ale zaraz! Co z naszym aparatem? To, że my się opalamy to nie znaczy, że jemu też się to podoba! Dlatego gdy już robimy zdjęcia na plaży pamiętamy o tym, by schować aparat do pokrowca i do torebki lub pod koc. Unikniemy w ten sposób mającego zły wpływ na aparat słońca, a lepiej ukryta cyfrówka to większy kłopot dla ewentualnych amatorów przywłaszczania sobie cudzych rzeczy.

Obiektyw
Po pierwsze, o obiektyw dbamy nie tylko na plaży. Po drugie, zachowujemy szczególną uwagę, żeby do obiektywu nie dostał się piasek. Może on zarysować szkiełko i wtedy trzeba będzie płacić za wymianę, bo zdjęcia będą wychodziły z rysami. Gdy już piasek dostanie się na nasz obiektyw to próbujemy go zdmuchnąć (z pomocą może nam przyjść zwykła „gruszka”, którą używa się do pielęgnacji nosa dzieci, jest dostępna w każdej aptece). Do pielęgnacji obiektywu świetnie nadaje się ściereczka z mikrofibrą lub w ostateczności chusteczka. Na plaży często używamy różnego rodzaju olejków, które są tłuste. Uważamy, by czasem nie zabrudzić aparatu takim olejkiem, bo ciężko potem doprowadzić cyfrówkę do porządku. Przy robieniu zdjęć starajmy się nie ustawiać pod wiatr. Wiejący wiatr niesie ze sobą drobinki piasku, który uderzając z impetem w obiektyw pozostawia na nim drobne ryski i pęknięcia.

Woda
Wiadomo, aparat + woda = lżejsza torba w drodze powrotnej. Robiąc zdjęcia blisko wody sporo ryzykujemy, bo woda działa na aparat w sposób destrukcyjny (a zwłaszcza słona). Ciekawą opcją jest zaopatrzenie się w specjalne obudowy wodoodporne dzięki którym będziemy mogli robić zdjęcia nawet pod wodą. Ochronki takie są do nabycia w większości sklepów ze sprzętem fotograficznym.

Podsumowanie
To chyba ważniejsze sprawy na które powinniśmy zwracać uwagę na plaży. Dbajmy o aparat, a on umożliwi nam zachowanie na dłużej wspomnień z wakacji.


Temat obejrzany 3373 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl