Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
\- SPORT
\- ROZRYWKA I REKREACJA
\- Fotografia
\- Muzyka
\- Taniec
\- Wędkarstwo/łowiectwo
\- Gry i zabawy
\- Inne
\- TURYSTYKA
\- ZWIERZĘTA I PRZYRODA
\- INNE
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć telefon z Androidem przed kradzieżą?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odzyskać skasowane zdjęcia i filmy?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić numer z kierowcą rajdowym?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak efektywnie szukać informacji w internecie?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak odnaleźć skradziony aparat?
Dodany: 2014-03-17 07:32:39

 Jak odnaleźć skradziony aparat? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak odnaleźć skradziony aparat? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Zgubiłeś swój aparat? Został Ci on zabrany bez Twojej wiedzy? A może kupiłeś jakiś z drugiej ręki i zastanawiasz się, czy nie był on wcześniej kradziony? W takim razie skorzystaj z serwisu stolencamerafinder.com, który być może ułatwi Ci znalezienie złodzieja lub poprzedniego właściciela. Metoda ta sprawdzi się tylko, gdy delikwent wrzucił do sieci zdjęcia zrobione Twoim aparatem, jednak warto z niej skorzystać, bo nic nie kosztuje, a przy tym zwiększa szansę na zlokalizowanie swojego sprzętu. A nawet jeśli dany osobnik nie będzie sobie nim robił fotek, to możliwe jest, że odsprzeda go komuś innemu i ten, nieświadomy paserstwa, zacznie dzielić się z innymi zrobionymi przez siebie zdjęciami. Wtedy trzeba się z taką osobą skontaktować i wspólnymi siłami pociągnąć złodzieja do odpowiedzialności. Wystarczy, że posiadasz zdjęcie zrobione poszukiwanym aparatem lub masz spisany jego numer seryjny.

A więc przejdź na stronę stolencamerafinder.com i rozpocznij działanie! Serwis jest w języku angielskim, ale zaraz postaramy się przybliżyć jego funkcje.

Odszukiwanie za pomocą zdjęcia
Mając zdjęcie zrobione utraconym aparatem przeciągamy je w pole drag & drop photo here (da się także załadować fotkę ze wskazanego folderu klikając or select…). Po wczytaniu fotki, program przeszuka sieć w celu znalezienia innych, robionych tym samym sprzętem, wykorzystując zapisane w niej metadane. Gdy w rezultacie otrzymamy kilka wyników zwrotnych, to sprawdzamy je pod kątem możliwości uzyskania danych potrzebnych do namierzenia nowego właściciela.

Jeżeli wyszukiwanie nie da żadnych rezultatów oznaczać to będzie, iż w Internecie nie pojawiły się żadne zdjęcia z numerem seryjnym przypisanym do Twojego aparatu albo program miał problemy z uzyskaniem takiego numeru z załadowanej fotki. W pierwszym przypadku możemy dalej, co jakiś czas sprawdzać sieć namierzając złodzieja lub wykupić opcję premium (5 funtów za miesiąc lub około 55 funtów za rok), dzięki której serwis wyśle nam na maila powiadomienie, jeżeli w internecie znajdą się podobne zdjęcia. Natomiast w drugim przypadku może się okazać, że aparat nie dopisuje do zdjęć swojego numeru seryjnego i wtedy raczej nic nie zrobimy albo, że fotka została przerobiona i taki numer został utracony. Ale to, że program nie „wyciągnie” go ze zdjęcia, nie oznacza, że nie możemy go w żaden sposób uzyskać, bo znajdziemy go na obudowie aparatu lub w dołączonych do niego dokumentach. Szansę daje nam także Jeffrey's exif viewer.

Jeffrey's exif viewer
Po przejściu na powyższą stronę, ładujemy zdjęcie z folderu lub ze wskazanego adresu URL. Kilka chwil później otrzymamy wszystkie dane zawarte w zdjęciu (tzw. Exif). Odszukujemy pole Serial number - będzie to poszukiwany numer seryjny. Kopiujemy go.

Odszukiwanie po numerze seryjnym
Numer seryjny wpisujemy w manualnej wyszukiwarce. Dalej postępujemy tak, jak przy szukaniu za pomocą zdjęć.

Co jeszcze?
W górnych zakładkach na stronie stolencamerafinder.com jest opcja mapy (map), na której znajdziemy zaznaczone miejsca kradzieży (kolor czerwony), zgubienia (kolor niebieski) i znalezienia (kolor zielony) przeróżnych aparatów wraz z ich numerami seryjnymi. Niekiedy do znacznika jest również dopisana okoliczność straty czy też odnalezienia sprzętu, a także informacja o czekającej nagrodzie dla uczciwego znalazcy. Można dodać tam swój znacznik.

Poza tym numer seryjny i opis skradzionego aparatu warto zgłosić policji. Jeżeli zostanie on odnaleziony, na pewno zostaniemy o tym poinformowani.

Temat obejrzany 4300 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl