Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
ONA I ON
HOBBY
\- SPORT
\- ROZRYWKA I REKREACJA
\- Fotografia
\- Muzyka
\- Taniec
\- Wędkarstwo/łowiectwo
\- Gry i zabawy
\- Inne
\- TURYSTYKA
\- ZWIERZĘTA I PRZYRODA
\- INNE
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak obchodzić katarzynki?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić zabawkę typu kong dla psa?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić prostą wędzarnię?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić wodzionkę?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak wróżyć w Andrzejki?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak grać w kości (tysiąc)?
Dodany: 2012-05-13 09:10:53

 Jak grać w kości (tysiąc)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak grać w kości (tysiąc)? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Z pozoru gra w kości wydaje sie dosyć trudna i nie mniej nudna niż robienie rocznego bilansu zysków i strat, o które poprosił nas szef w ramach "zajęcia czymś pracowników w deszczowe dni", ale są to tylko pozory. Sama gra jest dość ciekawa, zajmująca i na pewno przypadnie do gustu ludziom lubiącym zabawy oparte na przewidywaniu i dokonywaniu odpowiednich wyborów. Zaprośmy jeszcze do rozgrywki znajomego, który nie lubi przegrywać, a emocje będą gwarantowane.

Co jest potrzebne do gry
- pięć kości
- kartka i długopis
- nieograniczona ilość ludzi. Jednak batalia pomiędzy dwustoma osobami może się trochę przeciągnąć, bo rzucać kościami może tylko jedna osoba na raz.

Układy punktowe, czyli to co wyrzucisz kostkami
Kombinacja -> Przykład -> Ilość punktów
"5" -> 5 -> 5
"1" -> 1 -> 10
Dwa razy "5" -> 5, 5 -> 10
Dwa razy "1" -> 1, 1 -> 20
Trzy identyczne kości -> 2, 2, 2 -> oczka mnożymy razy 10, w tym wypadku 2x10=20
Trzy razy "1" -> 1, 1, 1 -> 100
Cztery identyczne kości -> 3, 3, 3, 3 -> Oczka mnożymy razy 20, w tym wypadku 3x20=60
Cztery razy "1" -> 1, 1, 1, 1 -> 200
Drabinka -> (tylko) 1, 2, 3, 4, 5 lub 2, 3, 4, 5, 6 -> 150
Pięć identycznych kości -> 1, 1, 1, 1, 1 -> 1000

Rozgrywka
1. Spośród wszystkich osób losujemy tę, która zaczyna. Ona pierwsza będzie rzucała kośćmi. Następna będzie osoba siedząca po jej lewej stronie i tak dalej - zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

2. Wylosowana osoba rzuca pięcioma kośćmi na raz. Jeżeli udało jej się wyrzucić "1", "5" albo układ punktowy to gra dalej. Jeśli nie - pozostaje bez punktu i oddaje rucha następnej osobie.

3. Jeżeli w pierwszym rzucie trafiła na punktową kombinację to pozostawia przynajmniej jedną kość dającą punkty, a pozostałymi rzuca ponownie np.
Uzyskujemy w pierwszym rzucie wynik (1, 3, 3, 3, 6) czyli za "1" mamy 10ptk. i za trzy trójki 30ptk. W takim wypadku możemy pozostawić sobie wymienione 4 kości co da nam 40 punktów i spróbować rzucić tą na której wypadła nic nie dająca "6" lub pozostawić sobie np. tylko "1" za 10 punktów i rzucić pozostałymi czterema kośćmi. Jeśli przy kolejnym rzucie nie trafimy żadnej kombinacji dającej punkty to tracimy ruch i wszystkie punkty z tej rundy. Ale jeśli przy rzucie wspomnianą "6" dostaniemy "1" lub "5" albo przy rzucie czterema kośćmi uzyskamy np. (4, 4, 4, 4) to zapamiętujemy punkty i ponownie możemy rzucić pięcioma kośćmi. I tak dalej, aż do pierwszej skuchy, która pozbawi nas wszystkich punktów lub do momentu gdy zechcemy się wycofać co możemy zrobić w każdej chwili - wtedy dopisujemy sobie uzyskane punkty.

4. Jedyny przypadek kiedy gracz nie traci ruchu wyrzucając kości nie dające punktów jest wtedy gdy liczba wyrzuconych oczek da liczbę podzielną przez 5 np.
Rzucaliśmy trzema kośćmi i trafiliśmy (2, 2, 6) pozostajemy bez punktów, ale suma oczek da nam liczbę 10 podzielną przez pięć, a więc ponownie możemy rzucić tymi trzema kośćmi lub wycofać się z tej tury i zapisać dotychczasowe punkty.

5. Do gry można wejść tylko wtedy, gdy uzyskamy za jednym razem przynajmniej 50 punktów. Oznacza to, że dopiero po przekroczeniu tej bariery możesz dopisywać sobie punkty do konta i zacząć zbieranie "tysiąca". Może się okazać, że niektórzy gracze będą już mieli po 800 punktów, a my ciągle będziemy próbowali wejść do gry. Wszystko zależy od szczęścia. Uwaga! Punktów uzyskanych do wejścia do gry nie zapisujemy. Czyli nie ma sensu ryzykować dalszych rzutów. Dopiero w kolejnych rundach ryzyko może się opłacić.

6. Aby wygrać należy uzyskać dokładnie 1000 punktów. Jeśli ktoś w jednym ruchu przekroczy tę liczbę to punkty z tej rundy są mu anulowane i rzuca kolejny gracz np.
Miałem 990 punktów. Rzuciłem sekwencję (1, 3, 3, 5, 5) co daje 20 punktów za "1" i dwie "5" . W sumie wychodzi 1010 punktów. W związku z tym tracę ruch i wciąż mam 990 punktów.

Temat obejrzany 52319 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


KOMENTARZE tego tematu:      [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyPięć jedynek.    
Edytowany: 2017-01-03 09:06:34
Wyrzucenie przez gracza pięciu jedynek powoduje jego natychmiastowe zwycięstwo. Rzut taki traktujemy jako dopełnienie punktów do równego Tysiąca. W innym przypadku musielibyśmy rzucić tysiąca tylko wtedy gdy mamy na koncie zero punktów , inaczej zawsze przekraczalibyśmy granicę równego Tysiąca. A rzucić 5 jedynek nie jest tak prosto :).
Autor: Gość    
    [ edytuj powyższy komentarz ]     
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl