Powrót na stronę wejściowš - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZałóż kontoporady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyZaloguj się
STRONA GŁÓWNA  |  AKTUALNOŚCI  |  MAPA KATEGORII  |  SZUKAJ  |  REGULAMIN  |  FAQ  |  JAK TO DZIAŁA  |  RANKING  |  KONTAKT  |
PRZEGLĄDAJ DZIAŁY INSTRUKCJI:
DOM I OGRÓD
MOTORYZACJA
TECHNIKA
INTERNET I KOMPUTERY
SZKOŁA
KULINARIA
\- NAPOJE
\- TRUNKI
\- NA SŁODKO
\- KUCHNIA POLSKA
\- KUCHNIE ŚWIATA
\- NA SPECJALNE OKAZJE
\- SZYBKIE / TANIE
\- DIETA
\- INNE
ONA I ON
HOBBY
CIEKAWOSTKI
PODOBNE INSTRUKCJE I WĄTKI:
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić choinkę z makaronu?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić łazanki z młodej kapusty?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić makaron z kurczakiem i warzywami po chińsku?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy plastik?
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak przyciemnić skórę domowymi sposobami?
    
porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisyJak zrobić domowy makaron?
Dodany: 2014-04-10 07:29:44

 Jak zrobić domowy makaron? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy Jak zrobić domowy makaron? - porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
Nie ma nic lepszego niż swojski rosołek. Ale żeby był on w pełni szlachetny trzeba jeszcze do niego dodać odpowiedni makaron. Najlepszy będzie oczywiście ten, który sami przygotujemy – z prawdziwych jajek. I właśnie tutaj znajdziesz na niego przepis. Co prawda przyrządzanie domowych klusek, to dość czasochłonne zajęcie, ale na pewno zobaczysz różnicę w smaku, porównując je do kupnych odpowiedników. Poza tym możesz nadać im kształt, jaki tylko będziesz chcieć, a nadmiar da się przechować na kolejny raz lub wykorzystać do innych niż rosół potraw.

Składniki
- duże jajko
- szklanka mąki pszennej
- szczypta soli
- odrobina wody (jakby ciasto było zbyt twarde i ciężko było je wyrobić)

Powyższe proporcje dadzą jedną porcję, która powinna wystarczyć dla dwóch osób.

Przepis
Na stolnicy lub blacie usypujemy kopczyk z mąki. W środku robimy zagłębienie na jajko i szczyptę soli. Na początku zarabiamy ciasto nożem, podsypując mąkę z brzegów, a potem wyrabiamy ręką. W razie potrzeby dolewamy sobie kilka łyżek wody.

Wyrobione ciasto wałkujemy na bardzo cienki placek, często podsypując mąką. Możesz do tego użyć maszynki do makaronu, jeśli taką posiadasz, jednak spokojnie poradzisz sobie zwykłym wałkiem. Jeżeli korzystasz z większej ilości składników, to podziel ciasto na kilka porcji, a te nieużywane schowaj pod miseczkę, aby nie zaschły.

Gotowy placek tniemy na paski szerokości 5 cm. Posypujemy je z obu stron mąką i zostawiamy na 10 minut do przeschnięcia. Po tym czasie układamy je na sobie i tniemy nożem na grubość zapałki – tak jest szybciej, lecz nie ma przeciwwskazań, jeśli ktoś chce każdy pasek ciachać oddzielnie. Gdyby kluski skleiły się ze sobą, to je rozdzielamy palcami.

Właściwie, już taki makaron można ugotować, ale jeśli chcesz go przechować na dłuższy czas, to należy go rozsypać na rozłożonym ręczniku, aby całkowicie wysechł. Potem można go zebrać do przewiewnego woreczka.

W ten sposób przygotowaliśmy tradycyjny makaron. Ale jeśli wydaje Ci się on zbyt nudny, to zamiast kroić go w zapałki możesz wyczarować inne kształty, a dodając do ciasta odrobinę przecieru pomidorowego lub pasty ze szpinaku zabarwisz go na czerwono albo zielono.

Temat obejrzany 2223 razy   
  [ Dodaj nowy komentarz do tego tematu ]   [ porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy drukuj temat ]     


Podoba Ci się? Kliknij: 


porady, metody, instrukcje, sposoby, jak zrobić, solucje, przepisy
KONTAKT  |  MAPA KATEGORII  |  REGULAMIN  |  JAK TO DZIAŁA  |  POLITYKA PRYWATNOŚCI  |  POLITYKA COOKIES  |  RANKING  |
© Jak-To-Zrobic.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl